ZTE تأیید کرده است که اکنون 46 قرارداد 5G تجاری دارد و امیدوار است که طیف تازه ای از محصولات شبکه 5G به رقابت در رقابت با رقبای بزرگتر و غلبه بر هرگونه چالش سیاسی کمک کند.
سازنده تجهیزات ارتباطات از راه دور چین با همان نگرانی های امنیتی ملی و خصومت برخی از دولتها با هموطن هواوی – که مهمترین آنها ایالات متحده است- قرار گرفته است.
اگرچه تا حد زیادی از بازار ایالات متحده مستثنا هستند ، برخی از اپراتورهای تلفن همراه کوچکتر روستایی برای تأمین انرژی شبکه های خود به تجهیزات کم هزینه ZTE متکی هستند.

5G چیست؟ تمام آنچه نیاز است بدانید
هواوی در مورد ایستگاه پایه 5G و تراشه های مودم جزئیات دارد
ایالات متحده هیچ مدرکی برای ادعاها ندارد

ZTE 5G
کمیسیون ارتباطات فدرال ایالات متحده (FCC) بودجه دولت را برای این حامل ها فراهم می کند تا گزینه های Huawei و ZTE جایگزین شود. در همین حال ، بریتانیا محدودیت هایی در استفاده از “فروشندگان با ریسک بالا” اعمال کرده است.
سهم پایین بازار و حضور محدود ZTE در برخی بازارها ، به معنای آن است که از فشار مداوم کمی بیشتر عایق بندی شده و این شرکت با نقشه راه 5G خود ، با اپراتورهایی در اروپا ، آسیا ، خاورمیانه و آفریقا همکاری می کند. درمجموع ، ZTE دارای 70 قرارداد همکاری است.
سری 5G جدید تجهیزات رادیویی نوید بخش ساختن زیرساخت های 5G را با برنامه های آنتن سبک که از باند های چند طیف و تقسیم طیف و سلول های کوچک برای سناریوهای داخلی پشتیبانی می کنند ، نوید بخش ساختن زیر ساختهای 5G را آسانتر و مقرون به صرفه تر می کند.
تمرکز ویژه در کاهش مصرف برق و پیچیدگی برای اپراتورهای متعهد به پشتیبانی از فرکانس های مختلف و نسل های فناوری موبایل بوده است.
همچنین برای حمل و نقل برای ZTE که اولین شبکه 5G maglev جهان را با China Telecom مستقر کرده است ، تأکید قابل توجهی شده است و یک سیستم باند پهن 5G را برای خطوط هوایی ارائه می دهد. اپراتورها می توانند از همان طیف شبکه های زمینی خود شکایت کنند ، 100 برابر توان شبکه های پهن باند ماهواره ای معمولی را ارائه دهند و شعاع 300 کیلومتری را با یک ایستگاه پایه پوشش دهند.
ZTE امیدوار است که نمونه کارها این شرکت بتواند قراردادهای بیشتری را در بازاری تحت سلطه اریکسون ، هواوی و نوکیا تأمین کند.
در اینجا بهترین معاملات برای تلفن های همراه هواوی در فوریه 2020 ارائه شده است


منبع Tech Radar