اسلاک از بسیاری جهات استانداردی را برای آنچه دانشمندان می خواهند و انتظار دارند از برنامه همکاری در محل کار این روزها تعیین کند ، تعیین کرد ، اما وقتی صحبت از کارگران خط مقدم است ، چیزهای زیادی روی میز مانده است. امروز ، یکی از شرکت های نرم افزاری که یک برنامه محبوب برای آن جمعیت خط مقدم ساخته است تا به بخشی از مکالمه تبدیل شود ، اعلام می کند که دور بودجه ای ارائه می شود که بیانگر فرصت بیشتر است.

Yoobic ، برنامه ای برای کارکنان خط مقدم و خدمات برای مدیریت وظایف ، برقراری ارتباط با یکدیگر و مدیریت و همچنین آموزش ، توسعه و سایر کارهای یادگیری الکترونیکی ، 50 میلیون دلار جمع آوری کرده است.

Highland Europe ، یک سری C ، با سرمایه گذاران قبلی Felix Capital ، Insight Partners و یک دفتر خانواده که توسط BNF Capital Limited توصیه شده بود ، در این دور هدایت شدند. (فلیکس سری A Yoobic را هدایت کرد ، در حالی که Insight Partners سری B را در سال 2019 هدایت کرد.) Yoobic در مورد ارزیابی بحث نمی کند اما از آنچه من از یک منبع معتبر می فهمم ، اکنون بین 300 تا 400 میلیون دلار است.

بودجه در زمان رشد شدید شرکت ارائه می شود.

Yoobic با حدود 300 مارک بزرگ در 80 کشور کار می کند و در مجموع 335000 مکان ماموت را در بخشهایی مانند خرده فروشی ، مهمان نوازی ، توزیع و تولید پوشش می دهد. مشتریان آن شامل داروخانه های زنجیره ای Boots ، سوپرمارکت های Carrefour ، Lancôme ، Lacoste ، Logitech ، Lidl ، Peloton ، Puma ، Vans ، VF Corp ، Sanofi ، Untuckit ، Roots ، Canada Goose ، Longchamp ، Lidl ، Zadig & Voltaire و Athletico.

اما این فقط نوک کوه یخ است. تخمین زده می شود که 2.7 میلیارد کارگر “بدون میز” (خط مقدم و خدماتی) در سطح جهان وجود داشته باشد که کمتر از 80٪ نیروی کار جهان را تشکیل می دهد. اما نکته تکان دهنده اینجاست: فقط 1٪ بودجه IT در حال حاضر برای آنها هزینه می شود. این صحبت از فرصت عظیم استارتاپ ها برای ساخت و ساز بیشتر در اینجا است ، اما تنها در صورتی که آنها (یا خود کارگران) بتوانند کسانی که رشته های کیف پول را در دست دارند متقاعد کنند ارزش سرمایه گذاری را دارد.

بنابراین ، برای این منظور ، بودجه برای استخدام استعدادهای بیشتر ، برای گسترش جغرافیایی – که در لندن تاسیس شده است ، و اکنون دفتر مرکزی آن در نیویورک است – و برای گسترش محصول خود استفاده خواهد شد. به طور خاص ، Yoobic قصد دارد تجزیه و تحلیل های پیش بینی کننده تری برای بهبود پاسخگویی و بینش بیشتر به شرکت ها در مورد استفاده از آنها ایجاد کند و ابزارهای بیشتری برای تهیه انواع عمودی خاص در جهان کار در خط مقدم مانند تولید ، تدارکات و حمل و نقل ، Fabrice Haiat ایجاد کند. ، مدیر عامل و بنیانگذار YOOBIC ، در مصاحبه ای به TechCrunch گفت.

Yoobic زندگی خود را چندین سال پیش با تمرکز به طور خاص در خرده فروشی آغاز کرد – منطقه ای که اخیراً در آخرین مرحله خود در سال 2019 تمرکز می کرد ، ابزارهایی را برای کمک به تجارت ، برقراری ارتباط در مورد سهام بین فروشگاه ها و موارد دیگر ارائه می دهد. در حالی که خرده فروشی هنوز قسمت قابل توجهی از تجارت آن است ، Yoobic افتتاحیه ای را برای گسترش استخرهای عمودی با کارکنان خط مقدم و خدمات که همان خواسته های خرده فروشی را داشتند ، گسترش داد.

در نتیجه وقوع همه گیری ، این یک اتفاق خوش شانس بود.

هایات ، كه با برادران آوی و ژیل بنیانگذار این شركت بود ، گفت: “Covid-19 تأثیر زیادی بر ما داشت.” دو ماه اول حالت وحشت داشتیم. اما آنچه اتفاق افتاد این بود که مشاغل فهمیدند که کارمندان خط مقدم برای موفقیت در فعالیتهایشان حیاتی هستند. “

از زمان ورود Covid در سال گذشته ، وی گفت كه فعالیت در این سیستم عامل 200٪ افزایش یافته است و در اوایل سال جاری 1 میلیون فعالیت در هر ماه را روی سیستم عامل خود پشت سر گذاشت. هایات گفت: “ما مانند دیوانه ها رشد می کنیم.”

تعدادی از دلایل مهم بودن ساختمان برای کارگران خط مقدم وجود دارد. پرسه زدن بدون میز ثابت ، گذراندن وقت بیشتر با مشتری نسبت به تماشای صفحه یا جلسات و به طور کلی داشتن اولویت ها و روش های مختلف تجاری تنها برخی از دلایلی است که نرم افزار ساخته شده برای اولی لزوما برای دومی کار نمی کند .

تعدادی از شرکتها بوده اند که هدف آنها ایجاد خدمات برای رفع این شکاف بوده است – در واقع این شرکتها سالها قبل گسترش یافته اند. و اقدامات جالبی برای ادغام در بازار در بین کسانی که برخی از ابزارهای موفق تر را برای افراد در این زمینه ایجاد می کنند ، انجام شده است: Crew اخیراً توسط Square خریداری شد. ServiceMax روی را به دست آورد. و محل کار فیس بوک در حال راهپیمایی برای جمع آوری برخی از بزرگترین شرکتهای جهان به عنوان مشتری بستر ارتباطی خود با بازی قوی برای کارگران خط مقدم است.

هایات استدلال می کند که اگرچه همه اینها خوب و خوب هستند ، اما هیچ یک از آنها درک نمی کنند که ابزارهای لازم در این زمینه کاملاً چیست. این ویژگی ها از ویژگی های عملی (مانند روشی برای مدیریت مدیریت موجودی کالا) گرفته تا ویژگی هایی که شرکت ها دوست دارند برای کارمندان خود داشته باشند تا زمانی که بتوانند از طریق یک روش آسان ارائه شوند (مانند توسعه و آموزش حرفه ای). در این زمینه ، ارتباطات اساسی که همه برنامه های فعلی برای کارگران خط مقدم ارائه می دهند ، مانند جدول های اساسی محسوب می شوند.

درک دقیق شکاف موجود در بازار و آنچه برای رفع آن لازم است ، یکی از دلایلی است که شرکت شاهد چنین رشد چشمگیر و همچنین علاقه سرمایه گذاران بوده است.

“ما از همکاری با YOOBIC بسیار خوشحالیم که به لطف تیم بسیار چشمگیر و تحت هدایت Fabrice ، Avi و Gilles ، به وضوح خود را به عنوان یک رهبر در فضای کار دیجیتال با کشش بازار قابل اعتماد و رشد چشمگیر تثبیت کرده است.” ژان تاردی-ژوبرت ، شریک Highland Europe ، در بیانیه ای گفت. “در حالی که شرکت ها از نظر تاریخی روی سرمایه گذاری دیجیتال برای کارمندان مستقر متمرکز بوده اند ، جهان در حال توزیع و غیرمتمرکز شدن است. ما پیش بینی می کنیم یک تغییر لرزه ای ایجاد شود که منابع عظیم ، فناوری و سرمایه به سمت تیم های خط مقدم جابجا شود. ” Tardy-Joubert با این دور به انجمن YOOBIC خواهد پیوست.


منبع Tech Crunch