ده ها نوپا در چهار ماهه اخیر در هند پیشرفت کرده اند تا تجربه بانکی میلیون ها کاربر و مشاغل در این کشور را بهبود بخشند. در نتیجه ، ده ها هزار نفر که نتوانسته اند از وام بانکی وام یا کارت اعتباری بگیرند ، هم اکنون می توانند هم از راه اندازی های fintech مطمئن شوند.

اما این فشار برای ورود مالی به همه ، هنوز زمینه های بسیاری برای پوشش دارد. به عنوان مثال کارگران یقه آبی همچنان در استفاده از برخی خدمات اساسی بانکی با چالش هایی روبرو هستند.

Kosh ، یک استارت آپ با پشتیبانی Y Combinator (W20) ، شروع به مقابله با این چالش می کند. این گروه سه یا تقریبا ده کارگر یقه آبی را تشکیل می دهد و به آنها وام می دهد.

وقتی کاربر وارد Android ما می شود برنامه ، آنها قادر به درخواست وام هستند. اما قبل از انجام این کار ، آنها باید تعدادی از همکاران و دوستان خود را که به دنبال وام هستند ، اضافه کنند. “آویوش گول ، بنیانگذار کوش ، در مصاحبه با TechCrunch توضیح داد.

این راه برای پیوند دادن به مردم این امکان را به کوش می دهد که نرخ سود کمتری در وام را بپردازد.

ما این را از دنیای سرمایه خرد وام گرفته ایم. اساساً ، ما یک مدل مسئولیت مشترک داریم. بگذارید بگوییم سه نفر بودند که به دنبال وام بودند. ما آنها را به هم وصل می کنیم و به جای دادن وام جداگانه ، وام را به گروه می دهیم. “

آویوش گوئل (تصویر بالا) و سهیل بانسال در مارس سال گذشته کوش را بنیانگذاری کردند

وی توضیح داد که در هر گروه ، حداقل یک عضو از نظر سنتی دارای اعتبار است. این راه اندازی همچنین از داده های جایگزین مانند اطلاعاتی که از پیام های متنی جمع آوری شده است برای تعیین صلاحیت شخص استفاده می کند.

چنین تمهیداتی به طور سنتی کمتر دیده می شود که افراد به دلیل فشارهای اجتماعی از طرف همکاران و دوستانشان به دلیل فشارهای اجتماعی از پرداخت بدهی خود جلوگیری کنند ، زیرا همه آنها مسئولیت پذیر هستند.

کوش در ماه دسامبر شروع به پرداخت وام کرد. او گفت ، در حال حاضر وام های حداکثر دو برابر حقوق یک شخص و بیش از مدت تصدی 10 ماه را ارائه می دهد. این استارتاپ نزدیک به 150 وام به ارزش 35000 دلار پرداخت کرده است. این شرکت با یک شرکت مالی غیر بانکی مستقر در نویدا برای تأمین بودجه این وام همکاری می کند.

این استارتاپ گفته است که قصد دارد امسال با ایجاد حساب های بانکی برای مشتریان خود ، پیشنهادهای neobanking خود را گسترش دهد. وی گفت: “در اینكه مردم چگونه پول خود را خرج كنند ، فقدان نظم و انضباط وجود دارد. دسترسی به یک حساب بانکی که برای آنها کار می کند می تواند بسیار مفید باشد. “

در سال های اخیر ، تعداد معدودی از راه اندازی ها مانند Bangalore-based Open و NiYO Solutions اقدام به ایجاد بانک های neobank یا بانک های جایگزین برای خدمت به مشاغل و افراد کرده اند. در ژانویه ، دو مدیر سابق Google Pay راه اندازی neobank خود را اعلام کردند که هدف آنها خدمت هزاره است.

GIGI Benefits ، یکی دیگر از راه اندازی های پشتیبانی شده توسط Y Combinator (W20) ، به بیمه و پس انداز – که فقط کارمندان تمام وقت بطور معمول در اختیار دارند – برای کارگران و کارگران آزاد اقتصادی می دهد.

سومیا رائو ، بنیانگذار و مدیر اجرایی مزایای GIGI در یک پست گفت: “ما به هر كارگر كمك می كنیم كه بخشی از حقوق و دستمزد را برای تأمین هزینه های بیمه ، هزینه های كوتاه مدت و برنامه ریزی برای بازنشستگی خود در نظر بگیرد.”


منبع Tech Crunch