مدیر مالی Waymo Ger Dwyer و رئیس آن در زمینه مشارکت های خودرویی و توسعه شرکت Adam Frost – دو مدیر قدیمی در شرکت خودروسازی خودمختار – این ماه را ترک می کنند ، خروج هایی که در میان برخی جابجایی های اجرایی پس از خروج مدیر عامل شرکت جان Krafcik در اوایل سال جاری اتفاق می افتد.

به گفته چندین منبع ، عزیمت دویر و فراست در این هفته به صورت داخلی انجام شد. وایمو به TechCrunch تایید کرده است که دویر و فراست در حال ترک هستند.

سخنگویی در بیانیه ای از طریق ایمیل گفت: “ما از Ger و Adam به خاطر همه آنچه برای Waymo انجام داده اند سپاسگزاریم و بهترین ها را برای آنها آرزو می کنیم.” “جستجوی اجرایی برای CFO جدید در حال انجام است تا ما را در ادامه ساخت ، استقرار و تجاری سازی Waymo Driver به فصل بعدی خود هدایت کند.”

دوير كه مستقيماً به تيم مالي رهبري مديريت اجرايي شركت مادر Alphabet گزارش شده است ، در زمره چند نفر از مديران شركت در 5 ماه اخير است. کرافچیک در ماه آوریل اعلام کرد که از سمت خود به عنوان مدیرعامل کناره گیری می کند. دبرا هرسمن مدیر ارشد ایمنی در دسامبر آنجا را ترک کرد و تیم ویلیس ، که رئیس تولید و عرضه جهانی و مدیر کل تجارت ویدئو برگزار کننده خرس لیزر Waymo بود ، در ماه فوریه رفت. شری هاوس ، که از سال 2017 در Waymo بود و اخیراً خزانه دار و رئیس روابط سرمایه گذاران بود ، در آوریل شرکت را ترک کرد. او اکنون مدیر مالی در Lucid Motors است.

هنوز هم برخی از رهبران مهم و افرادی که مستقیماً زیر آنها هستند ، باقی مانده اند. طبق اظهارات کوتاهی که وی در تماس تلفنی درآمد سه ماهه اول شرکت داشت ، Tekedra Mawakana که مدیر COO بود و دیمیتری دولگوف ، CTO ، هم اکنون مدیر عامل شرکت Waymo هستند و به نظر می رسد از پشتیبانی مدیر عامل Alphabet Sundar Pichai پشتیبانی می کنند. طبق پروفایل های LinkedIn ، روسای بخش های مستقیم زیر ماوکانا و دولگوف همچنان در Waymo هستند ، با چند مورد استثنا. در ماه مارس ، هم دیوید توهیگ ، که مدیر Future Automotive در Waymo بود ، و هم چی هومس ، که زمانی رئیس ایمنی سیستم بود ، رفتند. به گزارش LinkedIn ، هومس اکنون مدیر مهندسی و تحلیل ایمنی سیستم در Zoox است.

عزیمت دویر در حالی صورت می گیرد که تقاضا برای CFO در کنار رشته های مستمر عرضه های عمومی ، از جمله پیشنهادهایی که از طریق ادغام با شرکت های تملک ویژه انجام می شود ، افزایش یافته است. انتقال هاوس به Lucid Motors که از طریق ادغام با SPAC در معرض دید عموم قرار دارد ، یکی از این موارد است.

دویر یک کارمند قدیمی گوگل است ، که در سال 2006 در این شرکت شروع به کار کرد. او جهش در آگوست 2016 را به Waymo انجام داد ، فقط چند ماه قبل از اینکه پروژه سابق رانندگی خودکار گوگل رسما اعلام کند که برای تبدیل شدن به یک تجارت تحت مدیریت والدین آغاز شده است شرکت الفبا.

در دوران تصدی خود ، دویر در یک دوره رشد انفجاری بر بخش مالی تجارت نظارت داشت که شرکت را از چند صد کارمند به بیش از 2000 نفر رساند.

فراست ، که در راس مشارکت های خودرویی قرار گرفت ، همچنین یکی از چهره های مهم ویمو بوده است. طبق سوابق LinkedIn ، وی پس از نزدیک به 17 سال حضور در شرکت فورد موتور ، در سال 2013 به پروژه خودران رانندگی گوگل آمد. وی در ابتدا به عنوان مهندس ارشد استخدام شد و سپس به مقامات ارشد برنامه های خودرو و مشارکت و در نهایت مدیر ارشد توسعه خودرو و شرکت رسید. Waymo تعدادی از آنچه که به عنوان مشارکت انحصاری با خودروسازان طی چندین سال گذشته توصیف کرده است ، از جمله ولوو ، Stellantis (FCA سابق) و همچنین یکی با رنو و نیسان ، برای تحقیق در مورد نحوه کارکرد وسایل نقلیه مستقل تجاری برای مسافران و بسته در فرانسه و ژاپن.

Waymo همچنین در طول دوره حضور دویر و فراست ، رد پای جغرافیایی خود را فراتر از کالیفرنیا گسترش داد. این شرکت وسایل نقلیه خودمختار خود را برای آزمایش به شهرهایی مانند آستین و کرکلند ، واشنگتن آورد و فعالیت خود را در حومه ققنوس چندلر مستقر کرد ، جایی که اکنون یک سرویس سواری با نام Waymo One را با استفاده از وسایل نقلیه بدون راننده و همچنین افرادی که اپراتورهای ایمنی پشت سر آنها قرار دارد ، راه اندازی می کند. چرخ.

سال گذشته ، وایمو اولین دور خارجی خود را برای جمع آوری سرمایه جمع کرد که در ابتدا 2.25 میلیارد دلار بود و بعداً به 3 میلیارد دلار رسید. این دور 2.25 میلیارد دلاری با سرمایه گذاری از سوی هیئت سرمایه گذاری طرح بازنشستگی کانادا ، شرکت سرمایه گذاری مبادالا ، مگنا ، آندرسن هوروویتز و اتو ناسیون و شرکت مادرش Alphabet ، توسط سیلور لیک هدایت شد. این سرمایه اضافی از طریق سرمایه گذاران جدید ، از جمله سرمایه گذاران تحت مدیریت T. Rowe Price ، Perry Creek Capital ، Fidelity Management and Research Company و دیگران تأمین شد.

افزایش خارجی به دنبال انبوهی از فعالیت ها انجام شد که نشان می داد Waymo در حال افزایش شرکت تجاری خود است ، از جمله گسترش ناوگان اصلی خود در Mountain View ، کالیفرنیا ، منطقه ققنوس و تگزاس. Waymo همچنین فراتر از آزمایش robotaxi خود حرکت کرد و شروع به آزمایش برنامه های تجاری جدید برای فناوری اتومبیل خودکار مانند تحویل و حمل و نقل و حتی برنامه ای برای شروع فروش سنسورهای لیدار سفارشی خود به شرکت های صنایع رباتیک ، امنیت و فناوری کشاورزی کرد.

همچنین تعداد زیادی شریک و حداقل یک خرید تحت نظر دویر انجام داده است. وایمو در دسامبر 2019 شرکتی بریتانیایی را به نام Latent Logic خریداری کرد که از بخش علوم کامپیوتر دانشگاه آکسفورد خارج شد. این شرکت از نوعی یادگیری ماشینی به نام یادگیری تقلیدی استفاده می کند که می تواند تلاش های شبیه سازی Waymo را تقویت کند. این خرید به منزله راه اندازی اولین مرکز مهندسی وایمو در اروپا در آکسفورد انگلیس بود

خودروسازان ، تأمین کنندگان و شرکت های نوپا بازار رو به رشد برنامه های AR / VR درون خودرو را مشاهده می کنند


منبع Tech Crunch