VOCHI ، یک استارتاپ مستقر در بلاروس پشت یک برنامه هوشمند ویرایش ویدئو مبتنی بر دید رایانه ای که توسط سازندگان آنلاین استفاده می شود ، 2.4 میلیون دلار اضافی در دور “دیر دانه” جمع آوری کرده است که به دنبال دور اولیه 1.5 میلیون دلار شرکت به رهبری Genesis مستقر در اوکراین است. سرمایه گذاری سال گذشته بودجه جدید یک دوره رشد قابل توجه برای ابزار موبایل را دنبال می کند ، که اکنون بیش از 500000 نفر در ماه از آن استفاده می کنند و در مدت زمان یک سال به 4 میلیون دلار به علاوه نرخ اجرای سالانه دست یافته اند.

سرمایه گذاران آخرین دور شامل TA Ventures ، Angelsdeck ، A.Partners ، Startup Wise Guys ، Kolos VC و فرشتگان سایر شرکت های مستقر در بلاروس مانند Verv و Bolt هستند. همراه با جمع آوری کمک مالی ، VOCHI اولین کارمند شرکت ، آنا بولگاکووا را که به عنوان رئیس بازاریابی آغاز کرد ، به مقام بنیانگذار و مدیر ارشد محصولات ارتقا می دهد.

به گفته بنیانگذار و مدیر عامل VOCHI lya Lesun ، ایده این شرکت ارائه راهی آسان برای ایجاد ویرایش های حرفه ای در مردم بود که می تواند به آنها کمک کند محتوای منحصر به فرد و مرسوم ، مد روز را برای رسانه های اجتماعی تولید کنند که می تواند به آنها کمک کند تا محبوب تر و محبوب تر شوند. برای انجام این کار ، VOCHI از الگوریتم اختصاصی تقسیم ویدیویی مبتنی بر دید رایانه ای استفاده می کند که جلوه های مختلفی را برای اشیا moving متحرک خاص در فیلم یا تصاویر در عکسهای ثابت اعمال می کند.

“برای رسیدن به این نتیجه ، دو نفر آموزش دیده وجود دارد [convolutional neural networks] برای انجام تقسیم بندی شی Video ویدئویی نیمه نظارت شده و تقسیم بندی نمونه ، “توضیح می دهد Lesun ، از فن آوری VOCHI. “تیم ما همچنین یک موتور رندر سفارشی برای جلوه های ویدئویی ایجاد کرده است که امکان استفاده فوری با 4K در دستگاه های تلفن همراه را فراهم می کند. و کاملاً بدون افت کیفیت کار می کند. ” این نیز بسیار سریع کار می کند – اثرات فقط در چند ثانیه اعمال می شوند.

این شرکت از بودجه اولیه بذر برای سرمایه گذاری در بازاریابی و توسعه محصول استفاده کرد و کاتالوگ خود را به بیش از 80 اثر بی نظیر و بیش از 30 فیلتر افزایش داد.

اعتبار تصویر: VOCHI

امروز ، این برنامه تعدادی از ابزارها را در اختیار شما قرار می دهد که به شما امکان می دهد زیبایی خاصی به یک ویدئو بدهید (به عنوان مثال احساس رویایی ، احساس هنری یا ظاهری 8 بیتی). همچنین می تواند محتوای متحرک را با خطوط درخشان برجسته کند ، تاری یا حرکت ایجاد کند ، فیلترهای مختلف اعمال کند ، اشیا 3D سه بعدی را در فیلم قرار دهد ، زرق و برق یا درخشش اضافه کند و موارد دیگر.

علاوه بر ویرایش مستقیم محتوای خود ، کاربران می توانند از طریق یک صفحه اصلی عمودی در برنامه جابجا شوند و در آنجا می توانند ویرایش های ویدیویی را که دیگران برای الهام گرفتن از محتوای خود اعمال کرده اند ، مشاهده کنند. با دیدن چیزی که دوست دارند ، سپس می توانند روی یک دکمه ضربه بزنند تا از همان جلوه در ویدیوی خودشان استفاده کنند. نتایج نهایی را می توان در سیستم عامل های دیگر مانند Instagram ، Snapchat و TikTok به اشتراک گذاشت.

لسن می گوید گرچه در بلاروس مستقر هستند ، بیشتر کاربران VOCHI جوانان بالغ از ایالات متحده هستند و دیگران از روسیه ، عربستان سعودی ، برزیل و مناطقی از اروپا هستند.

برخلاف برخی از رقبای خود برای ویرایش ویدئو ، VOCHI تجربه ای کاملاً رایگان را ارائه می دهد که در آن حدود 60٪ از جلوه ها و فیلترها بدون نیاز به پرداخت هزینه ، همراه با سایر ابزارهای ویرایش و محتوای اصلی در دسترس هستند. ویژگی های پیشرفته تر ، مانند تنظیمات جلوه ، ارائه های بی نظیر و جلوه های ویژه مختلف ، نیاز به اشتراک دارند. این اشتراک ، ارزان نیست – یا 7.99 دلار در هفته است یا 39.99 دلار برای 12 هفته. به نظر می رسد این اشتراک بیشتر به دنبال ایجاد محتوای حرفه ای است تا یک کاربر عادی که گاه به گاه می خواهد با فیلم های خود سرگرم شود. (در صورت تمایل ، خرید یک باره 150 دلاری نیز در دسترس است.)

به گفته این شرکت ، تاکنون حدود 20،000 از 500،000 کاربر فعال ماهانه VOCHI متعهد به اشتراک پولی شده اند و این تعداد با نرخ 20٪ ماه به ماه در حال رشد است.

اعتبار تصویر: VOCHI

اعدادی که VOCHI تحویل داده است ، به اندازه آنچه که شرکت تازه وارد برای رسیدن به آنجا تجربه کرده است ، مهم نیست.

این شرکت در زمانی رشد کرده است که رژیم دیکتاتوری مخالفت ها را سرکوب می کند و منجر به دستگیری و خشونت در کشور می شود. سال گذشته ، کارکنان شرکت مستقر PandaDoc با دفتر مرکزی ایالات متحده در مینسک توسط پلیس بلاروس دستگیر شدند ، در اقدامی تلافی جویانه توسط دولت برای اعتراضات خود علیه الکساندر لوکاشنکو ، رئیس جمهور. در ماه آوریل ، Imaguru ، مرکز اصلی راه اندازی کشور ، رویداد و فضای همکاری در مینسک – و محل تولد تعدادی از استارتاپ ها ، از جمله MSQRD ، که توسط فیس بوک خریداری شد – نیز توسط رژیم لوکاشنکو تعطیل شد.

در همین حال ، VOCHI به عنوان برنامه روز در فروشگاه App در 126 کشور در سراسر جهان معرفی می شود و درآمد آن در حدود 300000 دلار در ماه است.

“فیلم های شخصی به طور فزاینده ای در زندگی ما از اهمیت بیشتری برخوردار می شوند و برای بسیاری به روشی برای بیان خود تبدیل شده است. VOCHI به شما کمک می کند تا مسیر الهام ، آموزش را دنبال کنید و از طریق ویدئو ابزاری را برای خلاقیت فراهم می کند. “آندره آوسیویچ ، شریک عمومی در Bulba Ventures ، جایی که VOCHI انکوبه شد ، گفت. “من خوشحالم که کاربران و سرمایه گذاران VOCHI را دوست دارند ، که هم در درآمد و هم در دور مشترک بیش از حد منعکس شده است.”

بودجه اضافی VOCHI را در مسیر رسیدن به سری A قرار خواهد داد زیرا همچنان به کار خود برای جذب سازندگان بیشتر ، بهبود تعامل کاربر و افزودن ابزارهای بیشتر به برنامه ادامه می دهد.


منبع Tech Crunch