این The TechCrunch Exchange است ، یک خبرنامه که شنبه ها بر اساس ستونی به همین نام منتشر می شود. می توانید برای ایمیل در اینجا ثبت نام کنید.

به طور گسترده ای یک هفته فعال در دنیای فناوری بود که اخبار بزرگی از فیس بوک و توییتر و اپل داشت. اما گذشته از سر و صداهای اصلی ، یک ضربان طبعاً اخبار صعودی برای تک شاخ ها یا شرکت های خصوصی به ارزش 1 میلیارد دلار یا بیشتر وجود داشت.

یک هفته سرسخت برای تک شاخ ها

بورس هفته یك هفته را به دنبال داستان های مختلفی از یك شاخ ، یا شركت هایی بود كه به زودی متناسب با این لایحه خواهند بود ، و جای تعجب است كه ببینیم اخبار مالی مثبت حتی در گذشته از آنچه برای نوشتن نوشتیم ، وجود داشت.

پایگاه داده ، به عنوان مثال ، قبل از انتشار منظم ، اطلاعات مالی را به TechCrunch اعلام کرد ، از جمله این واقعیت که نرخ اجرای سالانه (نه ARR) به 350 میلیون دلار در پایان Q3 2020 ، از 200 میلیون دلار در Q2 2019 ، افزایش یافته است. IPO آماده است ، اما به بازارهای عمومی عجله ندارد.

پایبند به موضوع ما ، آرام می خواهد پول بیشتری برای یک ارزیابی جدید عظیم ، شاید به 2.2 میلیارد دلار برساند که جای تعجب ندارد. این خبرهای خوب تک شاخ است. همانطور که گزارشی مبنی بر اینکه “India’s Razorpay [became a] تک شاخ پس از دور جدید تأمین اعتبار 100 میلیون دلاری خود “که این هفته منتشر شد.

Razorpay تنها یکی از تعدادی استارتاپ هند است که در طی COVID-19 تبدیل به یک شاخ شده است. (و در اینجا خلاصه دیگری از این هفته در مورد دوازده استارت آپ است که “در میان همه گیر” تک شاخ شده اند).

اخیراً اخبار تک شاخ به اندازه کافی خوب بود که ما رد همه چیز را از دست داده ایم. مواردی مانند لرزه نگاری که 92 میلیون دلار جمع می کند و ارزیابی آن را به 1.6 میلیارد دلار از چند هفته قبل می رساند. چگونه این اتفاق در ترکیب گم شد؟

همه اینها مهم است زیرا در حالیکه بازار IPO در سه ماهه اخیر توجه زیادی را به خود جلب کرده است ، دنیای تک شاخ هنوز ساکن نشده است. در واقع ، احساس می کند که فعالیت VC تک شاخ بالاترین فعالیتی است که از سال 2019 دیده ایم.

و ، همانطور که فقط در یک لحظه خواهیم دید ، در حالی که صحبت می کنیم ، مهمترین کارخانه آسیاب تک شاخ دوباره پر می شود. بنابراین ، انتظار چیزهای بیشتری را داشته باشید تا وقتی که ماده ای الگوی سرمایه گذاری و خروج فعلی ما را بشکند.

یادداشت های بازار

تک شاخ ها چه می خورند؟ پول نقد و بسیاری از VC ها در هفت روز گذشته پول نقد جمع کردند.

یک لیست جزئی در زیر آمده است. ممکن است این باشد که سرمایه گذاران به دنبال گرفتن صندوق های جدید قبل از انتخابات و هرگونه هرج و مرجی باشند. بنابراین ، بدون هیچ نظم خاصی ، اینجا چه کسی تازه شسته شده است:

 • 450 میلیون دلار برای OpenView ، 800 میلیون دلار برای كنعان ، 840 میلیون دلار برای True Ventures ، 950 میلیون دلار برای Lead Edge Capital
 • چیزی به نام Benson Capital Partners صندوق 50 میلیون دلاری را جمع آوری کرده است. گیل بنسون ، که شرکت برای او نامگذاری شده است ، از نظر فوربس صاحب چندین تیم ورزشی نیواورلئان است.
 • Plus Venture Capital که توسط 500 سرمایه گذار Startups Mena پیشین بنا به گفته FundglobalMENA ساخته شده ، 60 میلیون دلار سرمایه جمع کرده است.
 • First Round به دنبال 220 میلیون دلار است ، مدیر سابق Google Kai-Fu Lee’s Sinovation Ventures به دنبال یک میلیارد است ، در حالی که Khosla کمی بیشتر می خواهد.

تمام آن سرمایه برای کار لازم است ، که به معنای دورهای بیشتر برای بسیاری از استارت آپ ها است. Exchange همچنین این هفته با یک شرکت تا حدودی جدید روبرو شد: Race Race. با کمک آلفرد چوانگ ، سابق یا BEA که یک سرمایه گذار فرشته است و اکنون مسئولیت صندوق شخصی خود را بر عهده دارد ، این شرکت 50 میلیون دلار سرمایه گذاری دارد.

برای لحظه ای به سرمایه گذاری های خصوصی در استارتاپ ها پایبند بوده ایم ، در این هفته اتفاقات زیادی افتاده است که باید درباره آنها بیشتر بدانیم. مانند Argyle مجهز به API که 20 میلیون دلار از Bain Capital Ventures برای آنچه FinLedger “گشودن و دموکراتیک کردن دسترسی به سوابق استخدام” می نامد ، جمع می کند. TechCrunch در حال حاضر در حال پیگیری پیشرفت استارت آپ های تحت API است.

در بخش fintech ، M1 Finance 45 میلیون دلار برای پلتفرم fintech مصرف کننده خود در سری C جمع کرد ، در حالی که roboadvisor دیگر ، Wealthsimple ، 87 میلیون دلار سرمایه جمع کرد و در عین حال تبدیل به یک اسب شاخدار شد. و در حالی که ما در سطل fintech هستیم ، Stripe در این هفته 200 میلیون دلار برای راه اندازی Paystack نیجریه ای کاهش یافت. ما باید بیشتر به صحنه استارت آپ آفریقا توجه کنیم. در انتهای کوچکتر fintech ، Alpaca 10 میلیون دلار بیشتر جمع کرد تا به دیگر شرکت ها در تبدیل شدن به Robinhood کمک کند.

چند یادداشت دیگر قبل از تغییر روند. Kahoot به دلیل رونق در آموزش از راه دور ، 215 میلیون دلار سرمایه جمع کرد ، روند دیگری که در سال 2020 به عنوان بخشی از رونق بزرگتر edtech گریزناپذیر است (ناتاشا ماسکارنه های ما بیشتر است).

با تبدیل شدن از بازار خصوصی به عموم ، باید فقط برای یک لحظه SPAC ها را لمس کنیم. بورس این هفته با توبی راسل از Shift ، که اکنون یک شرکت عمومی است ، تماس گرفت و پس از ادغام آن با SPAC ، یعنی Insurance Acquisition Corp ، معامله کرد. معاملات اولیه فقط بسیار خوب پیش می رود ، اما مدیر عامل شرکت دقیقاً دلیل آن را برای ما بیان کرد. او یک SPAC را دنبال کرد که در واقع جالب بود:

 • راسل گفت ، Shift می توانست از طریق IPO به سهام عمومی تبدیل شود ، اما اولویت خود را با هدایت SPAC در اولویت قرار داد ، زیرا شرکت او می خواست برای افزایش سرمایه شرکت برای رشد شرکت بهینه سازی کند.
 • چطور؟ سرمایه گذاری خصوصی در سهام عمومی (PIPE) که گزینه SPAC همراه آن بود ، تضمین می کند که Shift صدها میلیون پول نقد داشته باشد.
 • شیفت همچنین می خواست آنچه مدیر عامل شرکت به عنوان ریسک بازار توصیف کرد ، به حداقل برساند. یک معامله SPAC بدون توجه به بازارهای گسترده تر ممکن است اتفاق بیفتد. و با توجه به اینکه این شرکت انتخاب خود را برای اولین بار از طریق SPAC در ماه آوریل انجام داد ، به نظر ما احتیاط ممکن است منطقی باشد.

بنابراین اکنون شیفت عمومی و بزرگ است. بیایید ببینیم که سهام آن سه ماهه در گزارش گزارش قرار می گیرد چه اتفاقی می افتد. (بدیهی است که اگر دست و پا بزند ، برای SPAC علامت بدی است ، اما برعکس ، تجارت موفق می تواند به جنب و جوش SPAC کمی بیشتر منجر شود.)

چند کار دیگر و کار ما تمام شد. خروجی های تک شاخ هفته خوبی را پشت سر گذاشتند. اول ، Datto’s IPO به حرکت خود ادامه می دهد. این هفته قیمت اولیه ای تعیین کرد که می تواند ارزش آن را بالای 4 میلیارد دلار اعلام کند. در همین هفته ، روبلوکس اعلام کرد که برای عمومی شدن ، البته به صورت خصوصی ، اقدام کرده است. همچنین میلیاردها دلار ارزش دارد. و سرانجام ، DoubleVerify در نظر دارد با پرداخت 5 میلیارد دلار در اوایل سال آینده به بورس عمومی برسد.

همه نقدینگی از طریق بازارهای عمومی تأمین نمی شود ، همانطور که شاهد خرید Twilio این هفته Segment بودیم ، معامله ای که صرافی آن را انجام داد تا بفهمد قیمت مناسبی دارد یا نه.

متنوع و متفرقه

ما به طور طبیعی طولانی مدت در حال دویدن هستیم ، بنابراین در اینجا فقط چند مورد سریع آورده شده است که می توانید به مطالعه چای و قهوه ذهنی آخر هفته خود اضافه کنید!

 • این Operator Collective +BLCKVC +SalesforceVC mashup توجه ما را جلب کرد.
 • Accel در اینجا یادداشت هایی در مورد صحنه راه اندازی اتحادیه اروپا ، به ویژه مراحل بعدی آن دارد.
 • در اینجا یک بخش TechCrunch آورده شده است که در جمع آوری وضعیت کنونی استارتاپ های رسانه ای به ما کمک کرده است. خوش می گذرد!
 • نمودارهای Bytedance برای آموزش و سرگرمی شما.
 • در اینجا جایی است که می توانید رشد DuckDuckGo را در Google و Bing پیگیری کنید.
 • حقوق صاحبان سهام این هفته بسته سرگرم کننده ای بود ، بنابراین اگر 30 دقیقه وقت آزاد دارید ، حتماً تنظیم کنید.

هفته آینده در حال جستجوی عمیق تر داده های سرمایه گذاری Q3 هستیم که طعم مطبوعی را می توانید در اینجا در رابطه با بنیانگذاران زن پیدا کنید ، موضوعی که ما با عمق بیشتری به روز جمعه بازگشتیم.

الکس
منبع Tech Crunch