اتحاد راه اندازی متحد (ULA) 134مین پرتاب موفق خود را به اتمام رسانده است و رکورد بی نظیری را با ماموریت امروز برای نیروی فضایی ایالات متحده ادامه می دهد. این نخستین مأموریت اختصاصی برای نیروی فضایی ، شاخه جدید نیروهای مسلح ایالات متحده است که به دفاع و محافظت از دارایی های استراتژیک آمریکا در فضا اختصاص داده شده است.

بارگذاری امروز ششمین ماهواره پیشرفته با فرکانس بسیار بالا (AEHF) بود که برای مشتریان دفاعی ایالات متحده مستقر شده است ، اگرچه پنج اصلی که در حال چرخش هستند (که طی یک دهه گذشته پرتاب شد) بدیهی است که قبل از فضا فرستاده شده اند. رسماً شکل گرفت هدف همه ماهواره ها یکسان است ، با این حال – ارائه ارتباطات استراتژیک ، قابل اعتماد و ایمن برای نیروهای مسلح ایالات متحده در کره زمین از طریق زمین ، دریا و هوا.

در حالی که این پرتاب به سرعت در روز پنجشنبه به پایان رسید ، در زمان شمارش معکوس به زمان بلند کردن برنامه ریزی اولیه خود که باعث بازگرداندن شمارش معکوس شد ، به مسئله رسیدگی کرد. به گفته توری برونو ، مدیرعامل ULA ، در توئیتر ، این به دلیل وجود بخشی از سیستم پرتاب به نام “باتری هیدرولیک زمین” است. از آنجا که امروز پنجره پرتاب ULA تا 4:57 PM EDT تمدید شد ، این شرکت قادر به حل این مشکل و تنظیم مجدد برای برخاست ، که بدون هیچ مشکلی در ساعت 4:18 PM EDT رخ داد.

استقرار واقعی ماهواره تقریباً پنج ساعت پس از بلند شدن اتفاق می افتد ، و ULA نمی خواهد هوشیار شود زیرا آنها معمولاً با هر مأموریت مربوط به دفاع ملی روبرو نیستند. این یک مؤلفه مهم برای موفقیت در ماموریت کلی ، فراتر از موفقیت در راه اندازی موفقیت آمیز است ، بنابراین ما هنگامی که تایید می شود طبق برنامه پیش رفته اند ، شما را به روز خواهیم کرد.

ULA همچنین به این موضوع پرداخت كه چگونه و چرا توانست این پرتاب را طبق برنامه ریزی علیرغم بحران جهانی COVID-19 برنامه ریزی كند. این شرکت توضیح داد كه مأموریت های آن “برای امنیت و دفاع ملی” بسیار مهم و حیاتی به حساب می آیند ، و تمام راهنمایی های اعمال شده از CDC و همچنین آژانس های بهداشتی ایالتی و محلی را در مورد ایمنی ، امنیت و سالم بودن آنها دنبال می کند. با توجه به همه گیر کروناویروس. کار ULA به طور رسمی “بخشی از زیرساخت های اساسی و حیاتی کشور” تعیین شده است ، به این معنی که مشمول محدودیت های مشابه سایر مشاغل خصوصی نخواهد بود.


منبع Tech Crunch