یکی از بزرگترین روندها در دنیای fintech در چند سال گذشته ظهور (و محبوبیت فزاینده) استارت آپ ها برای ایجاد سیستم عامل هایی است که به افراد بیشتری کمک می کند نقش فعالانه تری در دنیای خدمات مالی داشته باشند. امروز ، یکی از امیدوار کننده ترین افراد امیدوار کننده در حال ایجاد خدمات سرمایه گذاری در انگلستان ، پس از همه گیر شدن بیماری Covid-19 ، اعلام کرد که رشد چشمگیری در سال جاری دارد.

PrimaryBid که به سرمایه گذاران خرده فروشی (یعنی سرمایه گذاران عادی و غیر حرفه ای) امکان سرمایه گذاری در سهام جدید صادر شده توسط شرکت های دولتی را می دهد ، 50 میلیون دلار بودجه جدید برای خود جمع آوری کرده است. این بودجه از ابتدای شروع فعالیت در کنار بانک های سرمایه گذاری بزرگتر برای جلب سرمایه گذاران خرده فروشی در 41 تلاش برای جذب سرمایه برای شرکت های معتبر و معتبر انگلیس از آوریل 2020 است.

آناند سامباسیوان ، مدیرعامل PrimaryBid ، در بیانیه ای گفت: “بیماری همه گیر COVID-19 ، اثر سرمایه گذاری در بازارهای عمومی را نشان داد و شرکت ها به سرعت و به طور مapثر سرمایه گذاری می کردند.” “فناوری ما به هزاران سرمایه گذار خرده فروشی اجازه داده است تا در شرایط برابر با سرمایه گذاران نهادی مشارکت کنند ، منبع بزرگ و مهم نقدینگی و مالکیت سهام بلند مدت را برای ناشران شرکت باز کنند. پاسخ هیئت مدیره و مشاوران آنها به راه حل ما عالی بوده است: آنها تشخیص می دهند که راه حل دیجیتال ما برای شامل کردن خرده فروشی ، هم حاکمیت مناسب و هم بهترین عملکرد را در کنار هم قرار داده است. “

PrimaryBid قصد دارد از این بودجه برای استخدام استعدادهای بیشتر ، سرمایه گذاری در بستر فناوری خود ، ایجاد مشارکت بیشتر و گسترش بین المللی استفاده کند.

برخلاف سرمایه گذاران روی پلتفرم خود ، این سری B از لیستی از بازیکنان استراتژیک و VC های معروف ارائه می شود. آنها شامل گروه بورس اوراق بهادار لندن ، Draper Esprit ، OMERS Ventures ، Fidelity International Strategic Ventures و ABN AMRO Ventures و همچنین حامیان قبلی Pentech و Output Ventures هستند.

گروه LSE ممکن است سرنخی برای جغرافیای مورد نظر در آینده برای PrimaryBid ارائه دهد: صرافی بورس ایتالیا در ایتالیا و همچنین بازار سهام اروپای فیروزه ای نیز بخشی از رد پای گروه است.

چارلی واکر ، رئیس سهام و درآمد ثابت ، بازارهای اولیه در بورس اوراق بهادار لندن ، در یک بخش گفت: “این سرمایه گذاری بر اساس همکاری ما با PrimaryBid و بخشی از تعهد گروه بورس اوراق بهادار لندن برای گسترش دسترسی سرمایه گذاران خرده فروشی به بازارهای سهام عمومی است.” بیانیه. “از طریق پیشنهاد ابتکاری PrimaryBid ، سرمایه گذاران خرده فروشی قادر به دسترسی به افزایش سرمایه با همان شرایط سرمایه گذاران نهادی بوده و با تأمین سرمایه و نقدینگی اضافی از شرکت های دولتی انگلستان حمایت می کنند. PrimaryBid به بخش مهمی از اکوسیستم افزایش سرمایه انگلیس تبدیل شده است و ما امیدواریم که با آنها همکاری کنیم تا دسترسی سرمایه گذاران خرده فروشی را به بازارهای سرمایه در انگلیس و جهان افزایش دهیم. “

این شرکت نوپا ارزیابی خود را با این مرحله ، که به دنبال یک سری A در سپتامبر 2019 با ارزش 8.6 میلیون دلار است ، اعلام نمی کند. این جدیدترین سری B از تابستان امسال مورد شایعات بوده است (و اخیراً گزارشی دیشب مبنی بر اینکه سرانجام این دور بسته شد) ،

رشد PrimaryBid در حالی اتفاق می افتد که تعدادی از شرکت های نوپا در حال ایجاد خدمات سرمایه گذاری با هدف قرار دادن فرصت های ویژه و خدمات برای افرادی هستند که کمبود خدمات را دارند. رالی ماه گذشته نشان داد که قطعاً پول و فرصت برای ارائه راهی برای سرمایه گذاری در کالاهای قابل جمع آوری (نه خرید) وجود دارد. Yieldstreet بستری ایجاد کرده است تا سرمایه گذاران را با کلاس های جدید سرمایه گذاری مانند حمل و نقل آشنا کند. و شرکتهایی مانند Stash ، Revolut و Robinhood نیز تجارت و سرمایه گذاری را برای طبقه جدیدی از مصرف کنندگان به ارمغان آورده اند.

این بدان معنا نیست که تازه واردانی که روی سرمایه گذاران کوچکتر و فرصت های ویژه در بازار سرمایه گذاری تمرکز دارند بدون چالش های خاص خود هستند. Revolut در مورد رفتار مدیران با اختلاف نظرهایی روبرو شده است (با این حال ، به نظر می رسد این مشکلات حل شده اند: هنوز هم صدها میلیون دلار سرمایه جمع می کند). YieldStreet اخیراً پرونده ای را علیه یک شرکت بازیافت کشتی شکایت کرد (و برنده آن شد) ، اما در عین حال به نظر می رسد برخی از اقدامات آن تحت تحقیق است. و رابینودی پس از توقف برنامه های توسعه خود در اوایل سال جاری ، برنامه خود را برای راه اندازی در انگلیس به طور نامحدود به تعویق انداخت.

رشد اخیر PrimaryBid در پشت یک سال متلاشی در بازارهای عمومی و دنیای سرمایه گذاری اتفاق افتاده است.

درست همانطور که Covid-19 جنبه های دیگر زندگی ما را مختل کرد ، در ماه های ابتدایی همه گیری ، یخبندان بزرگی در دنیای تجارت رخ داد. با اطمینان بسیاری از اینکه ماه های آینده از نظر اقتصادی محلی و جهانی چگونه می توانند مطمئن باشند ، بازار IPO به جز خشک و معاملات کند شد.

سپس ، با افزایش تدریجی و م activityثر فعالیت تحت شرایط جدید ، همه چیز شروع به ذوب شدن کرد: در حال حاضر ، همه چیز از راه دور است. علاوه بر این ، زمین بازی جدید به معنای یک فرصت جدید برای بازیکنان جدید است.

این همان جایی است که PrimaryBid وارد عمل شده است. این استارتاپ بستری را ایجاد کرده است که مشارکت سرمایه گذاران خرده فروشی در انتشار سهام جدید را آسان می کند و این از سال 2016 وجود دارد ، اما در زمانی که شرکت ها پول جمع می کنند ، محبوبیت خود را پیدا کرده است. ممکن است به دنبال انداختن تورهایشان کمی گسترده تر از حد معمول باشد.

این شرکت تازه وارد در ماه آوریل یک کمپین بزرگ را هدایت کرد تا نقشی را که سرمایه گذاران خرده فروشی می توانند در کمک به بازگشت بازار سهام به سطح فعال خود داشته باشند ، برجسته کند. و شرکت هایی که از زمان ابتلا به بیماری همه گیر دسترسی به انتشار سهام جدید خود را فراهم کرده اند شامل گروه های قطب نما ، اوکادو ، تیلور ویمپی و سگرو هستند.

سرمایه گذاران خرده فروشی ، در اصل ، یک بازی طولانی مدت هستند. در حالی که به صورت جداگانه سرمایه گذاری قابل توجهی کمتر از افراد با ارزش خالص بالا یا سرمایه گذاران نهادی انجام می دهند ، در مجموع تعداد قابل توجهی از فعالیت را به خود اختصاص می دهند. آخرین آمار دفتر آمار ملی انگلستان ، از سال 2018 ، تخمین می زند که سرمایه گذاران خرده فروشی حدود 13.5 درصد از سرمایه سهام انگلیس را تشکیل می دهند ، اگرچه در FTSE 250 نزدیک به 20 درصد است و در برخی از شرکت های AIM می تواند به همان اندازه باشد طبق PrimaryBid 30٪ یا بیشتر است.

تعدادی سیستم عامل دیگر برای خرید و معامله سهام مردم عادی وجود دارد ، اما آنچه با PrimaryBid متفاوت است تمرکز آن بر انتشار سهام جدید است ، نه فروش و معاملات سهام موجود. از نظر تئوری ، یک شرکت همچنین می تواند سهامی را برای فروش از طریق PrimaryBid برای IPO اختصاص دهد ، اما همانطور که سخنگوی آن را توصیف کرد ، “نوآوری واقعی این است که خرده فروشی درگیر افزایش سریع” پیگیری (که حدود 5 برابر اندازه هستند IPO از نظر صدور سهام) و هرگز برای خرده فروشی باز نبوده اند (در حالی که برخی از IPO ها از نظر تاریخی).

این مجمع عمومی ای است که مورد توجه سرمایه گذاران و شرکای استراتژیک قرار گرفته است.

Vinoth Jayakumar ، شریک Draper Espirit ، گفت: “سرمایه گذاری ما در PrimaryBid با بخشی از پایان نامه سرمایه گذاری گسترده تر ما هماهنگ می شود تا دسترسی سرمایه گذاران خرده فروشی به بازارهای عمومی و همچنین مدرن سازی نرم افزار زیرساخت بازار را فراهم کند. برای ما ، هر دو شرکت ما در حال پیش بینی مسیر سفر به آینده مالی هستند. “

OMERS Ventures ، بخش سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی پربار از کانادا ، گفت که این بخشی از گروه ها بر روی fintech تمرکز دارد. تارا ریوز ، شریک در OMERS Ventures ، در بیانیه ای گفت: “به عنوان متخصصان fintech ، نمی توان از افزایش PrimaryBid در سال 2020 و موفقیت آن در رقابت با سرمایه گذاران خرده فروشی چشم پوشی کرد.” “فناوری PrimaryBid در تقاطع روند قدرتمند خدمات مالی – تنظیم ، دیجیتال سازی و دموکراتیزه سازی قرار دارد – و OMERS Ventures خوشحال است که از ماموریت تیم برای قرار دادن سرمایه گذاران منفرد در شرایط برابر با موسسات پشتیبانی می کند. PrimaryBid اکنون در بالاترین سطح اکوسیستم افزایش سرمایه انگلیس به خوبی ادغام شده است و ما امیدواریم که به تیم کمک کنیم تا جاه طلبی های خود را در سطح بین المللی تحقق بخشد. “

مایکل سیم ، معاون رئیس جمهور ، شرکت های استراتژیک بین المللی فیدلیتی ، در بیانیه ای گفت: “ما از همکاری با PrimaryBid برای افزایش انصاف ، فراگیری و شفافیت در بازارهای سرمایه بسیار هیجان زده هستیم.” “آناند و تیم زیرساخت های منحصر به فرد فناوری را ایجاد کرده اند که در حال بازتعریف نحوه دسترسی ناشران به بازارهای سرمایه است. سرمایه گذاران خرده فروشی روزمره و شرکت های دولتی را به طور یکپارچه متصل می کند. در حالیکه اقتصاد از تأثیر ویروس کرونا دور می شود ، ضروری است که سرمایه گذاران خرده فروشی با جمع آوری سرمایه و شروع روند بهبود اقتصادی ، روی میز صندلی بنشینند. “


منبع Tech Crunch