اوبر تنها یک سال پس از کسب اکثریت سهام این شرکت ، توافقی را برای تبدیل شدن به تنها مالک استارت آپ تحویل آمریکای لاتین Cornershop انجام داده است. این غول استقبال از مسافران روز دوشنبه در پرونده تنظیم مقررات گفت که 47 درصد سود باقیمانده را در Cornershop در ازای 29 میلیون سهم خریداری خواهد کرد. انتظار می رود معامله در ماه جولای بسته شود.

اوبر در سال 2019 اعلام کرد قصد دارد صاحب اکثریت سهام در Cornershop شود. این معامله تا سه ماهه سوم سال 2020 به غیر از مکزیک که در ژانویه 2021 بسته شد ، به اتمام نرسید. این آخرین توافق نامه که در 18 ژوئن منعقد شد و دوشنبه گزارش شد ، Cornershop را به یک شرکت تابعه تحت فشار Uber تبدیل خواهد کرد. این معامله گام بعدی منطقی در روابط Uber-Cornershop است ، یک منبع آگاه به موضوع به TechCrunch گفت.

این معامله نشان می دهد روند صعودی اوبر در تحویل کاهش نیافته است. با داشتن Cornershop به عنوان یک شرکت تابعه کامل ، Uber می تواند گزینه های تحویل مواد غذایی را تقویت کند ، خدمتی که در طول همه گیری همه گیر شده است. این شرکت در تابستان گذشته و پس از خریداری پست ممتاز در معامله ای به ارزش 2.65 میلیارد دلار ، تحویل مواد غذایی را در شهرهای منتخب در امریکای لاتین ، کانادا و ایالات متحده آغاز کرد. دارا خسروشاهی ، مدیرعامل اوبر ، در بیانیه ای گفت که مواد غذایی و تجارت جدید شرکت های عمودی بیش از 3 میلیارد دلار نرخ سالانه رزرو سالانه برای امسال است.

وی افزود: “به همین دلیل ما از تعمیق تعهد خود نسبت به تیم Cornershop و حمایت از چشم انداز آنها در مقیاس جهانی هیجان زده هستیم.” “با هم ، استراتژی تحویل مواد غذایی همان روز به سیستم عامل Uber در سراسر جهان را دو برابر خواهیم کرد.”

Cornershop که دفتر مرکزی آن در شیلی است ، در سال 2015 توسط اسکار هجرتونسون ، دانیل آندوراگا و خوان پابلو کوئوااس تأسیس شد. این شرکت فعالیت های خود را به هشت کشور بالا و پایین قاره آمریکا ، از جمله شیلی ، مکزیک ، برزیل ، کلمبیا ، کاستاریکا ، پرو ، ایالات متحده و کانادا گسترش داد. این شرکت طی چهار دور از سرمایه گذاران شامل Accel و Jackson Square Ventures 31.7 میلیون دلار جمع آوری کرده است.

اوبر تنها سرویس بقالی نبود که چشمش به Cornershop بود. قرار بود این شرکت تازه وارد با قراردادی 225 میلیون دلاری توسط والمارت خریداری شود ، اما در نهایت پس از جلوگیری از تنظیم مقررات ضد انحصاری مکزیک از پیشبرد این توافق ، این کار راه اندازی شد. مشخص نیست که آیا این معامله با همان خطرات روبرو خواهد شد یا خیر.

Uber با رقابت شدید خرده فروشان مواد غذایی روبرو است ، بسیاری از آنها تحویل کالا را از طریق مشارکت با استارتاپ هایی مانند DoorDash یا Favor Fleet ارائه می دهند.

TechCrunch برای نظر در مورد Cornershop تماس گرفته است. اگر آنها پاسخ دهند ما داستان را به روز می کنیم.

داستان به روز شده است تا شامل نظرات Uber باشد.

چگونه استارت آپ های تحویل مستقل در سیاست ها ، مشارکت ها و عملیات پس از همه گیری پیمایش می کنند


منبع Tech Crunch