هوش مصنوعی مستقر در لندن startup Tractable که با استفاده از هوش مصنوعی برای سرعت بخشیدن به تصادفات و بازیابی بلایای طبیعی با استفاده از بینایی رایانه ای برای انجام ارزیابی آسیب دیداری به جای اینکه انسان ها به این کار بپردازند ، سری C 25 میلیون دلاری را بسته و به سرپرستی صندوق سرمایه گذاری کانادایی جورجیا شرکا انجام داده است.

سرمایه گذاران موجود نیز از جمله شرکای Insight شرکت کردند و شرکای احتراق. این دور تقریباً کل بودجه تأسیس شده در سال 2014 را دو برابر می کند و این مبلغ را به 55 میلیون دلار که تا به امروز جمع آوری شده ، می برد.

وقتی TechCrunch با Tractable صحبت کرد الكساندر دالیك ، بنیانگذار و مدیرعامل مدیر عامل ، در سال 2018 ، گفت كه هدف این شرکت سرعت بخشیدن به زمان پاسخگویی مربوط به بیمه در حوادثی مانند تصادفات رانندگی و بلایای طبیعی به میزان 10 برابر است.

Tractable در حال استفاده از هوش مصنوعی برای ارزیابی تصادف و فاجعه است

دو سال از زمان شروع راه اندازی ، هیچ معیار سختی را از بین نمی برد – اما می گوید محصول آن توسط تعدادی از شرکتهای بیمه چندملیتی ، از جمله Ageas در انگلستان ، Covéa فرانسه ، توکیو دریایی ژاپن و شرکت بیمه لهستانی Talanx-Warta استفاده می شود. آسیب “به طور موثر و کارآمد”

همچنین می گوید این فناوری در تسریع ارزیابی های مربوط به بیمه برای “صدها هزار نفر در سراسر جهان” نقش داشته است.

نکته قابل پیش بینی این است که ارزیابی های آسیب دیده به وسایل نقلیه / اموال می تواند از طریق سکوی آن “در عرض چند دقیقه” صورت بگیرد ، در نتیجه اجازه می دهد که تعمیرات زودتر شروع شود و وضعیت معیشت مردم با سرعت بیشتری بهبود یابد.

البته اگر الگوریتم AI ادعای شخص را انکار کند ، برعکس اتفاق می افتد.

این استارتاپ گفت که بودجه جدید این کشور در گسترش ردپای بازار خود ادامه خواهد داد. این کشور در این مقطع در سراسر جهان دارای 9 بازار جهانی است. علاوه بر اولین دفاتر خود در انگلیس و ایالات متحده ، اخیراً یک دفتر دائمی در ژاپن افتتاح شده است – با هدف اعلام شده برای خدمت به مشتریان جدید در منطقه آسیا.

همچنین گفت که سری C با تقویت بیشتر هوش مصنوعی آن ، برای ادامه تولید محصول مورد استفاده قرار می گیرد.

محصول فعلی این شرکت شامل هوش مصنوعی برای ارزیابی خسارت به وسایل نقلیه و یکی دیگر از مواردی است که بر ارزیابی خسارات ناشی از بلایای طبیعی مانند ساختمانهای طوفان متمرکز است.

“راه حل های هوش مصنوعی ما عکس ها و آسیب ها را ضبط و پردازش می کند و هزینه های تعمیر را نیز در مقیاس پیش بینی می کند” ، ادعاهای قابل ردیابی در وب سایت خود ، با ذکر اینكه الگوریتم های اختصاصی آن را می توان با “تصاویر ماهواره ای ، پهپادی یا تلفن های هوشمند” تغذیه كرد.

Lonne Jaffe ، MD در Insight Partners و همچنین مدیر هیئت مدیره Tractable ، اظهار داشت: “Tractable در سال گذشته با یک پایگاه مشتری در 9 کشور ، یک دارایی داده متمایز و گسترش آنها به مقیاس فوق العاده ای رسیده است. تیم با بیش از 100 کارمند در لندن ، نیویورک و اکنون توکیو. ما هیجان زده می شویم که سرمایه گذاری خود را در Tractable ادامه می دهیم زیرا این تیم فناوری قدرتمند هوش مصنوعی خود را به بسیاری از کشورها منتقل می کند. “

امیلی والش ، مدیر گروه همکاران گرجستان ، افزود که “رویکرد پیشرفته استارتاپ به دید رایانه ای که برای بازیابی تصادفات اعمال می شود ، با بزرگترین بازیکنان در سطح جهان ، طنین انداز است ، کسانی که از این سیستم عامل استفاده می کنند تا در زمان واقعی ، تصمیمات مبتنی بر داده را تحقق بخشند و در عین حال تجربه مشتری را به طرز چشمگیری بهبود می بخشد”.

وی افزود: “ما از همکاری با تیم Tractable بسیار شگفت انگیز هستیم تا به آنها كمك كنیم تا حتی سریعتر بتوانند موج بعدی نوآوری های فن آوری را به تصادف و بازیابی فاجعه در سراسر جهان برسانند.”

شایان ذکر است که در اتحادیه اروپا ، طبق قانون حمایت از داده ها ، شهروندان حق دارند تصمیمات الگوریتمی را بررسی کنند (در صورت تأثیر قانونی یا به طور مشابه) – و بیمه احتمالاً در آن دسته قرار می گیرند.

سیاست گذاران اتحادیه اروپا همچنین اخیراً پیشنهادی را برای تنظیم برخی سیستم های هوش مصنوعی “پرخطر” ارائه داده اند و گفتند که آنها قصد دارند با آوردن یک برنامه آزمایش و صدور گواهینامه برای مجموعه های داده هایی که از الگوریتم های تغذیه شده با خدمات مبتنی بر هوش مصنوعی استفاده می کنند ، قوانین محافظت از مصرف کننده بلوک را گسترش دهند. ایمنی محصول را پشتیبانی کنید.


منبع Tech Crunch