تسلا قیمت سهام مشترک ثانویه سهام خود را با قیمت 767 دلار ، تخفیف 4.6 درصدی از قیمت سهم پنجشنبه نزدیک ، مطابق با اوراق بهادار روز جمعه ، قیمت گذاری کرده است.

تسلا در این پرونده گفت: 2.65 میلیون سهم را با آن قیمت تخفیف به فروش می رساند تا بیش از 2 میلیارد دلار جمع کند. پیش نویس های اصلی گلدمن ساکس و مورگان استنلی می توانند 397.500 سهم اضافی را در این پیشنهاد خریداری کنند.

سهام سهام تسلا در روز پنجشنبه با 804 دلار بسته شد. قیمت سهم جمعه پایین تر افتتاح شد و به $ 812.97 افزایش یافت و حدود 802 دلار افزایش یافت.

این خودروساز روز پنجشنبه هنگامی که اعلام کرد قصد دارد بیش از دو میلیارد دلار از طریق سهام مشترک سهام جمع کند ، علی رغم اینکه دو هفته پیش اعلام کرد که به دنبال جمع آوری پول بیشتر نیست ، وال استریت را جمع آوری کرد.

مدیر عامل شرکت الون مسک اوراکل تا 10 میلیون دلار سهام در این سهام خریداری می کند بنیانگذار و عضو هیئت مدیره تسلا با توجه به تشکیل اوراق بهادار ، لری الیسون تا یک میلیون دلار سهام تسلا خریداری می کنند.

تسلا گفت که از این وجوه برای تقویت ترازنامه و برای اهداف عمومی شرکت استفاده خواهد کرد. تسلا در یک پرونده جداگانه که قبل از اعلامیه سهام ارائه شده بود ، گفت که مخارج سرمایه می تواند امسال به 3.5 میلیارد دلار برسد.

سهام موجود با اظهارات موسك و CFO Zach Kirkhorn در ماه گذشته در تماس با درآمد سه ماهه چهارم تسلا مغایرت داشت. یک سرمایه گذار نهادی پرسید که با توجه به روند اخیر در قیمت سهم ، چرا اکنون سرمایه افزایش نمی یابد و رشد تولید را بطور قابل ملاحظه ای تسریع می کند؟ در آن زمان ، موسک گفت که این شرکت هزینه های معقولی را خرج می کند و هیچ “مصارف مصنوعی را در هزینه ها پس نداده است.”

در زمان اعلام پنجشنبه ، سهام تسلا از زمان تماس درآمدهایی در 29 ژانویه بیش از 35٪ افزایش یافته بود ، که شاید اثبات بیش از حد وسوسه کننده فرصتی برای نادیده گرفتن باشد.


منبع Tech Crunch