Substack هفته گذشته اعلام کرد که Letter را خریداری کرده است ، پلتفرمی که گفتگو و بحث مکتوب را تشویق می کند. منابع مالی این قرارداد فاش نشد ، اما این خرید پس از جمع آوری 65 میلیون دلار اخیر Substack است.

خبرنامه ها بسیار خشمگین هستند-فیس بوک ماه گذشته پلت فرم بولتن اختصاصی و پرجنب و جوش خود را راه اندازی کرد و توییتر نیز در اوایل سال جاری استارتاپ خبرنامه Revue را خریداری کرد. نامه خبرنامه های ایمیل مانند Substack منتشر نمی کند ، بلکه به نویسندگان اجازه می دهد تا در مورد موضوعات پرخطر مانند Brexit ، قرار ملاقات و انتخابات ریاست جمهوری 2020 ایالات متحده در مبادلات معرفتی شرکت کنند. ایده پشت نامه منطقی است. مکالمات پیچیده نیاز به ظرافت دارد ، با این حال این بحث های آنلاین اغلب در پلتفرم هایی مانند توییتر اتفاق می افتد ، جایی که توییت های کوتاه باعث می شود که مکالمات ظریف و دشوار انجام شود.

Substack در اطلاعیه خرید خود نوشت: “ما می توانیم ببینیم که Letter ، مانند Substack ، در تقابل با اقتصاد توجه تبلیغاتی عمل می کند و سعی می کند قوانین تعامل برای گفتمان آنلاین را تغییر دهد.”

اما این خرید ممکن است باعث نگرانی کسانی شود که قبلاً از جنجالی که Substack در اوایل سال جاری با آن روبرو شده بود ، ناراحت شده اند ، هنگامی که اخباری منتشر شد مبنی بر اینکه این پلتفرم به برخی از نویسندگان به عنوان بخشی از برنامه Substack Pro پیشرفتهای شش رقمی ارائه می دهد. مشکل این نبود که Substack انگیزه نویسندگان را برای پیوستن به این پلتفرم تشویق می كرد ، بلكه كسی كه Substack برای پرداخت پیش پرداخت انتخاب كرده بود. بعلاوه ، Substack می گوید که نویسنده باید فاش کند که آیا آنها بخشی از Substack Pro هستند یا خیر ، که باعث عدم شفافیت ویراستاری می شود.

با افزایش Substack ، نویسندگان مشاغل خود را در Buzzfeed و نیویورک تایمز ترک کردند ، که با افزایش حقوق و خوش بینی محتاطانه فریب داده شدند. اما همانطور که نویسندگان بیشتری به عنوان بخشی از برنامه Substack Pro مطرح شدند ، Substack به دلیل یارانه دادن به شعارهای ضد ترنسی مورد انتقاد قرار گرفت ، زیرا برخی از این نویسندگان از خبرنامه های خود برای به اشتراک گذاشتن چنین دیدگاه هایی استفاده کردند. Substack اذعان می کند که کاملاً غیرسیاسی نیست ، اما انتخاب نویسندگان برای یارانه دادن و تصمیم خود برای استفاده از تاکتیک های تعدیل سبک وزن ، یک انتخاب سیاسی قوی در عصری از اینترنت است که تعدیل محتوا تأثیر ملموسی بر سیاست جهانی دارد. برخی از نویسندگان حتی ترك بستر را ترجیح دادند.

Substack با پیشرفت های بزرگی نسبت به نویسندگانی که از آنها پشتیبانی می کند با واکنش منفی روبرو شده است

Annalee Newitz ، نویسنده غیر دوتایی که از زمان خروج از پلتفرم ، در Substack نوشت: “رهبری آنها تصمیم می گیرد که چه نوع نویسندگی و نویسندگان شایسته جبران خسارت مالی باشند. […] Substack موضعی سرمقاله دارد ، به نویسندگان متناسب با آن موضع می پردازد و از شفاف سازی در مورد این افراد خودداری می کند. “

بنابراین ، هنگامی که Substack نامه خرید جدید خود را به عنوان بستری توصیف کرد که مردم را تشویق می کند “به جای پرتاب مجدد بمب ها با حسن نیت بحث کنند” ، این خرید را ارزش بررسی عمیق تر کرد. جملاتی از این قبیل موافق هستند ، اما این نوع زبان اغلب در بحث هایی ظاهر می شود که عدالت اجتماعی را تهدیدی برای آزادی بیان می داند. اما آزادی بیان نباید به معنای تأیید سخنان نفرت انگیز باشد.

Substack می خواهد خود را به عنوان یک بستر بی طرف قرار دهد و برای بسیاری از نویسندگان ، این یک راه ارزشمند برای کسب درآمد است ، به ویژه در صنعت روزنامه نگاری ناپایدار. اما با توجه به اینکه برخی از کاربران در مورد اینکه Substack چه کسانی را برای ایجاد انگیزه مالی انتخاب می کند دچار شک و تردید شده اند ، ارزش بررسی پیامدهای خرید Letter را دارد ، پلتفرمی که شامل نویسندگان مرتبط با به اصطلاح وب تاریک فکری در گروه بیست «نویسنده برجسته» خود است. در نامه ، برخی از این نویسندگان اعتبار هویت تراجنسیتی دوران کودکی را زیر سال می برند و به عنوان مثال از عبارت “زنان ترنس زنان هستند” به عنوان تبلیغات یاد می کنند. Substack در حال حاضر اعتماد برخی از نویسندگان ترنس و جنسیت غیر منطبق را از دست داده است و محتوای نامه جدید آن به بازسازی این اعتماد کمک نمی کند.

علاوه بر این ، کلاید راتبون ، یکی از بنیانگذاران Letter ، در حمایت از نامه جنجالی منتشر شده در مجله Harper’s ، که خواستار “نفی هماهنگ فرهنگ لغو” بود ، نوشت. اما منتقدان این نامه خاطرنشان می کنند که در اینجا آزادی بیان واقعاً در خطر نیست.

نامه سرگشاده بود با امضای بیش از 150 نویسنده برجسته – مانند گلوریا استاینم ، نوام چامسکی (نویسنده نامه) ، و مالکوم گلادول (نویسنده بولتن). استدلال کرد: ما باید احتمال اختلاف نظر حسن نیت را بدون عواقب وخیم حرفه ای حفظ کنیم. ” این “پیامدهای حرفه ای” منعکس کننده مشکلی بود که جی کی رولینگ – که نامه را نیز امضا کرده بود – خود را درگیر کرده بود. پس از انکار زنان ترنس ، شهرت وی متضرر شد. برخی ممکن است آن را “لغو فرهنگ” بنامند ، اما برخی دیگر آن را امتناع از ادامه دادن به افرادی که اعتقادات مضر را تداوم می بخشند ، می نامند.

مایکل هابز ، روزنامه نگار ، می نویسد: “وحشت بر سر” لغو فرهنگ “در اصل یک واکنش واکنشی است.” “نخبگان محافظه کار که با تغییر هنجارهای اجتماعی و تسریع انتقال نسل ها تهدید شده اند ، تلاش می کنند احساس تجاوز خود را در یک بحران ملی تقویت کنند.”

Substack می گوید قصد دارد از کسب نامه برای کمک به نویسندگان برای همکاری استفاده کند و نامه را در بستر خود ادغام نمی کند. در عوض ، تیم Letter از استرالیا به سان فرانسیسکو منتقل می شود تا “تخصص خود را برای کمک به ایجاد زیرساخت ها و پشتیبانی بیشتر” به ارمغان بیاورد.

TechCrunch از Substack پرسید که آیا محتوای ضد ترانس در Letter با توجه به واکنش اخیر علیه این پلتفرم ، باعث نگرانی در داخل شرکت شده است.

یک نماینده از Substack گفت: “ما فکر می کنیم که بحث و اختلاف نظر کاملاً بخشی از داشتن مطبوعات آزاد است و شامل نظراتی است که شما یا من دوست نداریم.” “هر کسی می تواند Substack را مرور کند و چیزهایی را پیدا کند که با آنها موافق است و چیزهایی که با آنها موافق نیست. Substack فیدهای تبلیغاتی ندارد که محتوا را بر اساس ویروسی بودن و عصبانیت تحت فشار قرار دهد و بین نویسندگان و خوانندگان رابطه مستقیم وجود دارد که می توانند در هر زمان از آن صرف نظر کنند. بنابراین محدوده ای که ما در آن رابطه مداخله کنیم و به نویسندگان آنچه را که باید بگویند بگوئیم ، واقعاً بالا است و این واقعیت که نامه به نویسندگان اجازه داد تا آشکارا بحث و بحث کنند با این فلسفه سازگار است. ”
ما هنوز نمی دانیم که Letter چگونه یا چه چیزی Substack را تغییر می دهد یا خیر – اما با توجه به گفتمان موجود پیرامون نوع محتوایی که Substack هزینه می پردازد ، Substack با این خرید “حسن نیت” را نشان نمی دهد.

آیا واقعا Substack 650 میلیون دلار ارزش دارد؟


منبع Tech Crunch