پس از به دست آوردن متخصص مالیات فروش TaxJar در ماه آوریل ، امروز Stripe در حال انجام یک حرکت بزرگ دیگر در زمینه مالیات است. جناح پرداخت 95 میلیارد دلاری در حال راه اندازی محصول جدیدی به نام Stripe Tax است که محاسبات خودکار و به روز شده مالیات فروش (شامل مالیات فروش ، مالیات بر ارزش افزوده و GST) و خدمات حسابداری مرتبط را به مشتریان پرداخت Stripe در ابتدا در 30 کشور و سراسر ایالات متحده ارائه می دهد.

Stripe Tax یک سرویس جداگانه از TaxJar است ، اما این دو ارتباطی با هم ندارند: از آنجا که Stripe Tax در چند ماه گذشته در خارج از دفاتر Stripe در دوبلین ساخته می شد ، رهبری تجارت Stripe برای EMEA مت هندرسون به من گفت که تیم TaxJar را به عنوان شناسایی کرده است یک شرکت قوی در این زمینه ، و در نهایت منجر به M&A بین آنها شد.

مالیات فروش – و به طور خاص یک روش ساده تر برای مقابله با شارژ و ردیابی مالیات فروش – یک مسئله دردناک برای افرادی است که به صورت آنلاین تجارت می کنند. استریپ گفت ، کالاهای دیجیتال و فیزیکی در بیش از 130 کشور مالیات دریافت می کنند و در این میان تنوع و انطباق با پیچیدگی زیادی وجود دارد ، زیرا کدها نیز همیشه به روز می شوند. در همین حال ، مالیات فروش نامناسب می تواند منجر به جریمه های بسیار سنگینی شود ، که در برخی مواقع تا 30٪ سود مبالغ سررسید گذشته را در بردارد.

هندرسون گفت ، جای تعجب نیست که یک ابزار مالیات فروش بیشترین درخواست از مشتریان Stripe بوده است ، درخواستی که احتمالاً در سال گذشته فقط بلندتر شده است ، زیرا تجارت الکترونیکی و معاملات دیجیتالی با Covid-19 از پشت بام عبور می کند.

مسلماً ، این امر باعث شده است که Stripe Tax به یکی از مهمترین محصولات عرضه شده این شرکت تبدیل شود ، نیازی به ذکر اولین مورد از زمان اعلام بودجه هیولای خود در اوایل سال جاری نیست.

پیش از این ، مشتریان Stripe برای تهیه مالیات فروش به استفاده از خدمات شخص ثالث (مانند TaxJar) متوسل می شدند ، یا به طور معمول آن دسته از مشتریان Stripe ترجیح می دادند تعداد مکان هایی را که کالاها و خدمات خود را فروخته اند ، محدود کنند تا حداقل این کار را انجام دهند. درد ناشی از برخورد با کدهای مالیاتی متعدد ، پیچیده و معمولاً محلی.

استریپ گفت که در نظرسنجی از مشتریانش مشخص شد که دو سوم پاسخ دهندگان گفتند که چالش اجرای مالیات فروش در واقع رشد آنها را محدود می کند.

TaxJar یک سیستم قدرتمند برای مدیریت آن ایجاد کرده است ، اما این شرکت – مستقر در ماساچوست – در درجه اول بر بازار ایالات متحده متمرکز است ، که دارای مالیات فروش است که به اندازه کافی پیچیده است (11000 حوزه قضایی مختلف مالیاتی در کشور وجود دارد).

این امر برای ایجاد ابزارهای مالیات فروش برای بقیه جهان چیزهای زیادی روی میز است: تمرکز گسترده جغرافیایی Stripe Tax بنابراین یک فاصله جغرافیایی خاص را برای شرکت پر می کند ، صرف نظر از اینکه ادعای TaxJar و Stripe در طول زمان به چه ترتیب است.

تفاوتهای دیگری نیز وجود دارد که قابل ذکر است بین این دو مورد.

TaxJar با یک تجارت مستقر – 15000 مشتری در زمان اعلام ، مورد توجه استریپ قرار گرفت. Stripe (هوشمندانه) این کار را به عنوان یک تجارت مستقل تقویت کرد ، بنابراین مشتریان جدید و موجودی که از TaxJar استفاده می کنند می توانند همانطور که هست استفاده کنند. به عبارت دیگر ، حداقل در حال حاضر ، برای استفاده از TaxJar نیازی به مشتری پرداخت Stripe نیستند ، حتی اگر ادغام بین دو سیستم عامل فقط با گذشت زمان بهبود یابد.

از طرف دیگر ، Stripe Tax از ابتدا به عنوان محصولی ساخته می شود که هدف آن افزایش خاصیت لمس و چسبندگی با مشتریان استریپ است.

Stripe Tax محاسبه مالیات در زمان واقعی را بر اساس موقعیت مشتری و محصول فروخته شده ارائه می دهد. آیتم شفاف برای مشتریان ؛ مدیریت شناسه مالیاتی در مناطقی (مانند اروپا) که مشتریان تجاری می توانند کد خود را ارائه دهند و مالیات معکوس دریافت کنند در صورتی که خودشان در آستانه گردش مالی خاصی قرار داشته باشند. و آشتی و گزارش دهی در تمام معاملات برای سهولت در تشکیل پرونده و حواله.

اما در حال حاضر هیچ راهی برای استفاده از Stripe Tax در خارج از Stripe وجود ندارد.

این می تواند برخی از مشتریان را دچار مشکل کند – این روزها بسیاری از قوی ترین خرده فروشان رویکرد “همه کاره” را دنبال می کنند که ممکن است فروش از طریق بازارها ، فروش از طریق وب سایت ها ، فروش از طریق رسانه های اجتماعی و موارد دیگر را پوشش دهد – و ممکن است همه ویترین های فروشگاه تأمین شوند. توسط استریپ ارزش بررسی این را دارد که آیا تکرارهای آینده Stripe Tax می تواند این مسئله را حساب کند.

جان کولیسون ، بنیانگذار و رئیس استریپ در بیانیه ای گفت: “هیچ کس صبح از انجام معامله با مالیات از رختخواب بیرون نمی پرد.” “برای بیشتر مشاغل ، مدیریت رعایت مالیات یک حواس پرتی دردناک است. ما همه چیز را در مورد محاسبه و جمع آوری مالیات فروش ، مالیات بر ارزش افزوده و مالیات بر ارزش افزوده ساده می کنیم ، بنابراین کاربران ما می توانند بر روی ایجاد مشاغل خود تمرکز کنند. “

Stripe ‘مهمترین محصول راه اندازی شده قبل از Stripe Tax – خزانه داری استریپ – تأکید می کند که این شرکت در حال حاضر بر تنوع بخشیدن به خارج از تجارت پرداخت های اصلی خود و باز کردن بستر برای معاملات گسترده تر و گسترده تر تمرکز دارد. خزانه داری که هنوز در حالت فقط دعوت است ، Stripe را با بانك های مستقر برای ارائه خدمات بانكی مشاغل دید و راهی را برای مشتریان خود فراهم كرد تا پول هایی را كه از مشاغل مجهز به راه راه تولید می كنند ، اداره كنند.

لیست کامل کشورهایی که Stripe Tax در حال راه اندازی است استرالیا ، اتریش ، بلژیک ، بلغارستان ، کرواسی ، قبرس ، جمهوری چک ، دانمارک ، استونی ، فنلاند ، فرانسه ، آلمان ، یونان ، مجارستان ، ایرلند ، ایتالیا ، لتونی ، لیتوانی ، لوکزامبورگ ، مالت است ، نیوزیلند ، هلند ، نروژ ، لهستان ، پرتغال ، رومانی ، اسلواکی ، اسلوونی ، اسپانیا ، سوئد ، سوئیس ، ایالات متحده و انگلستان.


منبع Tech Crunch