وسایل تناسب اندام هوشمند اغلب به دلیل ثابت و غیر قابل حمل بودن محدود می شوند. (و خوب ، بسیار چشمگیر است.) دوچرخه ثابت Peloton را برای کلاسهای چرخشی یا دکل نصب شده روی دیوار Tonal فکر کنید. اگر در خانه هستید و می توانید هزاران باشگاه بدنسازی خانگی را خرج کنید ، اما اگر می خواهید تمرین خود را هر جا که هستید با خود ببرید ، چطور؟

با Straffr ، یک استارتاپ آلمانی که این هفته در TechCrunch Disrupt Startup Alley نمایشگاه دارد ، آشنا شوید. این شرکت یک باند تناسب اندام هوشمند به فروش می رساند که می توانید آن را در کوله پشتی خود قرار داده و هنگام راه رفتن با خود ببرید.

استارتاپ سخت افزاری که در اصل سال گذشته برای تأمین سرمایه جمعی از طریق Kickstarter انتخاب کرده بود ، از زمان عرضه محصول در مارس امسال به فروش “چند هزار” باند ادامه داد. آنها همچنین از فرشتگان تجاری حمایت کرده اند و به تازگی دور دوم را با سرمایه گذار بین المللی بسته اند تا خود را برای گسترش تجارت نوپای تناسب اندام آماده کنند.

نوار مقاومت هوشمند Straffr ، که دارای درجه متوسط ​​یا قوی است ، با استفاده از بلوتوث به برنامه همراه متصل می شود و به محض شروع تمرینات کششی و خم شدن ، ردیابی را شروع می کند – بازخوردی را در مورد جلسه تمرین خود ، نه فقط در تکرارها بلکه در “ارائه می دهد. کیفیت ”تمرین ، بر اساس مدیرعامل استفان وایس.

کل نوار در واقع یک سنسور است – ساخته شده از یک لاستیک قابل انعطاف که رسانای الکتریکی است. تیم Straffr این ماده را توسعه داده و برخی اختراعات را روی آن ثبت کرده است.

ویس به TechCrunch می گوید: “پیدا کردن و توسعه ماده ای که بیش از 200 or یا 300 ches کشیده شود … و شکسته نشود و چیزی اندازه گیری نکند واقعاً دشوار است.” “وقتی کش می آوری [the Straffr fitness band] مقاومت الکتریکی تغییر می کند و بنابراین می توانیم بگوییم که چقدر نوار را برای یک تمرین خاص کشیده اید. “

هرکسی که سعی کرده تمرینات قدرتی را با استفاده از یک باند مقاومتی (غیر هوشمند) انجام دهد ، می داند که تمرکز و مشارکت بدون راهنمایی حرفه ای بسیار مشکل است. اساساً نمی توان فهمید که آیا حرکات را به بهترین نحو انجام می دهید یا فقط یک تکه لاستیک را بی فکر می پیچانید. بنابراین به نظر می رسد که یک عنصر حسگر می تواند ارزش زیادی به این کیت تناسب اندام اضافه کند.

گروه هوشمند Straffr تکرار ، قدرت و سرعت شما را در حین کشیدن اندازه گیری می کند ، با این برنامه در طول تمرین بازخورد بلادرنگ را ارائه می دهد-در صورت “بیش از حد سریع” یا حرکت تند برای “کند و یکنواخت” نگه داشتن نشانه های کلامی. همچنین اگر طرفدار آمار آمادگی جسمانی هستید ، نتایج کلی تمرین را به شما نشان می دهد.

این برنامه دارای مجموعه ای از فیلم های تمرینی است که به شما امکان می دهد جلسات از پیش ضبط شده گروه های بدنسازی را دنبال کنید ، مانند تمرینات متمرکز بر HIIT ، تمرینات قدرتی کل بدن یا تمرینات سریع در خانه.

Straffr یک باند مقاومتی هوشمند است که به شما کمک می کند در حال حرکت ورزش کنید

اعتبار تصویر: Straffr

ویس می گوید این استارتاپ در حال ساخت یک پیشنهاد برتر در صورت تقاضا نیز هست-و به تازگی پنج مربی شخصی را سوار کرده است که می خواهد جلسات آموزشی شخصی را در صورت تقاضا به کاربران خود ارائه دهد. این برای ویژگی Pro آینده است. برنامه اصلی رایگان است ، زیرا راه اندازی سخت افزار در حال شارژ است.

قیمت باند Straffr کمی بیش از 100 دلار (99.99 یورو) است ، که اگر آن را با یک جایگزین غیر هوشمند مقایسه کنید (قیمت یک باند مقاومتی پایه می تواند فقط چند دلار هزینه داشته باشد) بسیار گران است. اما این یک مقایسه نسبتاً ضعیف است ، زیرا در اینجا شما یک بسته کامل تناسب اندام را در مقابل یک قطعه الاستیک دریافت می کنید. بنابراین این دلارهای اضافی برای محتوای مربوط به ورزش و شخصی سازی درون برنامه ای همراه با کمی تمرین و انگیزه اضافی بازخورد زنده است.

همچنین لازم به ذکر است که باند هوشمند Straffr به طور قابل توجهی ارزان تر از استفاده از یک پلتون یا سایر کیت های بدنسازی وصل شده در خانه است ، که در حال حاضر هدف قرار دادن کیف پول افراد با هدف قرار دادن تمرینات آنها است.

بنابراین ، از این منظر ، چرخش Straffr در زمینه تناسب اندام هوشمند به نوعی یک معامله به نظر می رسد.

تا کنون خریداران معمولی یا مردان متمرکز بر تناسب اندام هستند که به شدت به روند “خود کمی شده” علاقه دارند ، و یا زنان میانسال می خواهند جایگزینی برای کلاسهای تناسب اندام در باشگاه بدنسازی داشته باشند. اما یک گروه تناسب اندام (اما هوشمند) واقعاً می تواند چیزی را برای همه ارائه دهد.

ویس می افزاید: “جایی که ما واقعاً شاهد آینده تمرین با گروه های مقاومت هستیم ، مستقیماً با مربیان شخصی است.” “تمرینات دیجیتالی یک به یک ، در صورت تقاضا ، با مربیان شخصی ، با ورزشکاران حرفه ای ، با المپیکی ها که در تمام تمرینات روزانه با شما صحبت می کنند ، چه کاری انجام می دهد ، آنها با شما تمرین می کنند ، تمرینات عرق کرده ، انگیزه برای مردم.”

با این وجود ، اگر تمرینات گروه مقاومتی واقعاً تمرین شما نیستند ، Straffr برنامه هایی برای توسعه قطعات اضافی از یک کیت تناسب اندام هوشمند دارد. اگرچه ویس دقیقاً از سخت افزارهای متصل دیگر که در حال آماده سازی هستند استفاده نمی کند.

او می گوید: “ما در حال حاضر محصولی را در دست تهیه داریم که در حال توسعه داخلی آن هستیم – و ما واقعاً از این موضوع هیجان زده هستیم” و می افزاید: “می توانم بگویم که این فقط یک طناب پرش نیست.

“برای ما این همیشه ترکیبی از تمرینات کاربردی و واقعا قابل حمل با جزء ردیابی کیفیت – کیفیت آموزش شما است. مثل اینکه شما چقدر خوب هستید؟ آیا واقعاً م effectiveثر هستید؟ زیرا اگر فقط تعداد تکرارها و مراحل و موارد دیگر را شمارش می کنید ، یک جنبه انگیزشی خوب وجود دارد … اما ما می خواهیم ببینیم آیا این تکرارها واقعا خوب هستند ، آیا کیفیت خوبی دارند ، آیا شما بهترین کار را برای شرایط خود انجام می دهید. در حال حاضر هستید؟ “


منبع Tech Crunch