درباره این قسمت
– قسمت 4 (از 10) ، “کادوی مطلق”
– نوشته شده توسط مایکل چابون
– کارگردانی Jonathan Frakes
★★★★

اسپویلرها دنبال می کنند
در سیاره بیابانی به نام وشتی ، پیكارد از بعضی از پناهجویان رومولایی كه وی برای اسکان در آنها یاری كرده بود بازدید می كند. این 14 سال پیش بود ، هنگامی که او هنوز با دریچه آدم دریایی با Starfleet بود. او با زانی ، رهبر گروهی معروف به راهبه های جنگجو Romulan – ملاقات می کند و همانطور که بعداً یاد می گیریم ، دشمنان طال شیار هستند. آنها به دنبال پسری هستند ، النور ، که به نظر می رسد پیکارد علاقه زیادی به او دارد. او از The Three Musketeers برای او می خواند و آنها از یک بازی شمشیربازی لذت می برند. سپس پیکارد از Raffi تماس می گیرد: synths به مریخ حمله کرده اند.
در زمان کنونی ، پیکارد تفریحی در مورد تفرجگاه تاکستان خود در لا سیرنا را بررسی می کند. رافي از اينكه فهميد كه پيكارد از ريوس خواسته است يك واشنگتن را به وشتي برساند ، عصباني است. به گفته وی ، این سیاره اکنون بسیار متفاوت است و توسط جنگ سالاران اداره می شود و توسط یک شبکه غیرقابل نفوذ هواپیماهای بدون سرنشین قاتل محافظت می شود. رفیعی وقتی فهمید که از دست دادن دژ باعث شده است که پیکارد در مورد رابطه خود با النور فکر کند.
در مکعب بورگ ، سوجی تماشای یک فیلم نامه ضبط شده از رامدا راجع به گنجمدان ، روز نابودی را تماشا می کند. او و سایر رومیان اعتقاد دارند كه “شیاطین حراست” روزی زنجیرهای خود را می شكنند و “پاسخ به ندای ناوشكن” را می گیرند ، كه سوجی چند بار از آن یاد شده است – از جمله یك بار با چهره خود توسط رامدا.

نحوه تماشای Star Trek: Picard به صورت آنلاین

Star Trek: Discovery season 3: پیش بینی تاریخ انتشار و آنچه می دانیم
ما فیلم Star Trek Picard قسمت 3 recap

با تعجب از این کشف ، سوجی با نارک ملاقات می کند و از او می پرسد چه اتفاقی برای کشتی رامدا ، شناب افتاده است. او می گوید اطلاعات در طبقه بندی شده و ذخیره شده بر روی رایانه های مکعب Borg است ، اما ممکن است کسی را بشناسد که بتواند به آن دسترسی داشته باشد. سوجی همچنین به نارک فاش می کند که می داند که از او جاسوسی می کند. به نوبه خود ، او می گوید جزئیاتی درباره گذشته او وجود دارد که اضافه نمی شود. اما قبل از اینکه بتوانند هرچه عمیق تر در اسرار مربوط به خود بگردند ، در یک هواکش به هم بپیچند و آن را در پاهای لخت خود بالا و پایین بکشند. به نظر می رسد نارک برای سوجی در حال سقوط است.
پیکارد به سمت وشتی پرتاب می شود و به جای استقبال قهرمان ، که در این فلاش بک قرار گرفت ، با عاشقانه و چهره های مشکوک روبرو شد. نشانه ای از کافی نت فقط خواندن رومان ها سرنخ دیگری است که در اینجا اتفاقات بدتر شده است. او از زانی استقبال گرمتر می کند ، که از دیدن او خوشحال است. او از پیكارد می خواهد كه النور ، كه اکنون قلكانكان ، مزدور است ، را به مأموریت خود با خودش برد. او می گوید که او به یک جنگنده بزرگ تبدیل شده است. النور در ابتدا امتناع می ورزد و می گوید پیكارد وی را رها كرد. اما هنگامی که پیکارد توسط بعضی از رومیان عصبانی تقریباً کشته می شود ، النور قدم می زند و او را نجات می دهد ، و موافقت می کند که “تیغ خود را” با او ببندد.

(اعتبار تصویر: CBS) با بازگشت به مکعب ، نماینده ذات واش ریزو بار دیگر نکاره را در مورد عدم پیشرفت در مأموریت خود زحمت می کشد. او می گوید ، هدف این است که “همه” آنها را بکشید و پیدا کنید “دیگران” کجا هستند. این اولین سرنخ ماست که ممکن است ترکیب های ارگانیک دیگری با نام تجاری Maddox در آنجا وجود داشته باشد ، نه فقط Dahj و Soji. به نارک گفته می شود یک هفته دیگر باقی مانده است.
در بالا وشتی ، La Sirena از تعقیب رومولان پرنده طعمه فرار می کند ، که توسط یک جنگجو محلی به نام کار کانتار پرواز می شود. کارها ناامید به نظر می رسند ، اما یک کشتی ناشناخته پرواز می کند و به آنها پنجره ای برای فرار می دهد. درست قبل از این که این هنر و رمز و راز توسط رومیان ها نابود شود ، خلبان بر روی لا Sirena قرار می گیرد و مشخص می شود که کسی نیست جز Star Trek: Borg سابق Voyager ، Seven of Nine.
حکم: این بیشترین حسنی است که Picard مانند Star Trek کلاسیک احساس کرده است ، که ممکن است نتیجه آن توسط جاناتان فریکس کهنه کار سری باشد. ما به بروس مادوکس نزدیکی نداریم ، اما این افزودن مسیر برای افزودن هفت نفر از نود و النور به خدمه ، ارزش آن را دارد. النور در اینجا ستاره نمایش است که در واقع یک علمی تخیلی لگولاس از Lord of the Rings است و من نمی توانم منتظر بمانم که بیشتر او را در قسمت های آینده ببینم.
داده های اضافی

می توانید اطلاعات بیشتر در مورد متحدان جدید Picard ، Qowat Milat را در رمان Spin-Off The Last Best Hope ، نوشت by Una McCormack کسب کنید. این گروه از راهبه های جنگجو به حقیقت مطلق اعتقاد دارند و این باعث می شود آنها دشمنان طبیعی تال شیار سایه دار و مخفی باشند.
این اولین قسمت از Picard به کارگردانی Jonathan Frakes است که ویلیام ریکر را در فیلم The Next Generation بازی کرد. Frakes سابقه طولانی در کارگردانی Star Trek را دارد ، از جمله قسمت های TNG ، Voyager ، Deep Space Nine و Discovery. او همچنین فیلم های First Contact and Insurrection و بازی PC Star Trek: Klingon را کارگردانی کرد.
النور به طور خلاصه از Spot ، گربه Data را ذکر می کند. براساس گلچین داستان کوتاه TNG The Sky’s the Limit ، ورف پس از مرگ دیتا ، مالکیت وی را به دست گرفت. وی پس از کمک به ورف ، درگیری از بیگانه در شرکت ، به احترام وی به عنوان یک جنگجو کمک کرد.

Star Trek: Picard برای تماشای CBS All Access هر پنجشنبه در ایالات متحده و هر جمعه در Amazon Prime Video بین المللی در دسترس است.
نحوه تماشای Star Trek به ترتیب


منبع Tech Radar