Sony Xperia 1 III قرار است سومین نسل از گوشی های هوشمند سطح بالای Sony باشد – ممکن است این نام روی کاغذ گیج کننده به نظر برسد ، اما تقریباً به طور رسمی این گوشی هنگام رونمایی رسمی نامیده می شود.
Xperia 1 III هنوز به درستی شایعه نشده است ، اما احتمالاً سونی به تولید گوشی های هوشمند خود ادامه می دهد و در 12 ماه آینده با یک پرچمدار جدید تولید می شود. ما لیستی از پیشرفت هایی را که می خواهیم در آن دستگاه مشاهده کنیم را تهیه کرده ایم ، به ویژه پس از گذراندن آخرین تلفن بزرگ سونی.

تلفن های دیگر به زودی ارائه می شوند:
OnePlus 9
شیائومی می 11
Samsung Galaxy S21
نوکیا 10
هواوی میت 40

ما هنوز چیزی به طور قطعی درباره Xperia 1 III نمی دانیم ، اما روش هایی وجود دارد که Sony Xperia 1 II را می توان بهبود بخشید. TechRadar به Xperia 1 II یک بررسی 4 ستاره داد ، بنابراین در مورد گوشی پرچمدار بعدی سونی جای پیشرفت وجود دارد.
آخرین گوشی سونی Xperia 5 II بود که نسبت به سال گذشته در Xperia 5 پیشرفت داشته و این دستگاه جدید در حال حاضر بهترین گوشی هوشمند این شرکت است. اگر Xperia 1 III آن تاج را بدزدد یا کوتاه بیاید ، فقط زمان مشخص خواهد شد.
تاریخ انتشار و قیمت Sony Xperia 1 III
ما اطلاعات زیادی در مورد Sony Xperia 1 III نداریم ، اما به راحتی می توانیم فرض کنیم که پرچمدار بعدی سونی در برخی از مراحل سال 2021 به بازار عرضه می شود.
Xperia 1 II یک سال کامل پس از Xperia 1 اصلی رونمایی شد. این جدیدترین گوشی در فوریه سال 2020 رونمایی شد ، بنابراین انتظار می رود که یک اعلامیه مشابه برای Xperia 1 III در سال 2021 ارائه شود.
با این اوصاف ، سونی سه ماه طول کشید تا Xperia 1 II را با عرضه در ماه مه عرضه کند و این فقط برای بازارهای خاصی بود – بنابراین ممکن است چند ماه صبر کنیم تا بتوانیم خریدن یکی.
ما هنوز نمی دانیم که وقتی قیمت به دست می آید چه انتظاری باید داشته باشیم ، اما قیمت اکسپریا 1 II 1199 دلار / 1099 پوند (حدود 1840 دلار استرالیا) است. این بسیار بالا است ، اما ما انتظار نداریم که سونی قیمت پایین تری از این قیمت را کاهش دهد.
اخبار و شایعات Sony Xperia 1 III
ما هنوز هیچ نشت محکمی در اطراف Xperia 1 III نشنیده ایم ، اما مطمئناً هر چیز اضافی که درباره دستگاه آینده می شنویم را در آینده جمع خواهیم کرد.
آنچه می خواهیم ببینیم
پرچمدار بعدی سونی مطمئناً برای بهبود آخرین گوشی هوشمند این شرکت طراحی شده است. در اینجا همان چیزی است که ما امیدواریم این شرکت بتواند انجام دهد.
1. قیمت پایین تر
Sony Xperia 1 II مخصوصاً در ایالات متحده گران است. نسخه ای که می توانید در ایالات متحده بخرید قابلیت 5G را ندارد – یک نیروی محرکه اصلی در قیمت تلفن – با این وجود هنوز 250 دلار بیشتر از قیمت عرضه Xperia 1 هزینه دارد.
در اینجا چند نسخه جدید وجود دارد ، اما قیمت جدیدترین قیمت سونی بسیار قابل توجه است و امیدواریم این شرکت در مورد Xperia 1 III تجدید نظر کند و ممکن است بتواند آن را اندکی کاهش دهد.
2. 5G در سراسر جهان

(اعتبار تصویر: TechRadar) این یک مورد ساده است ، اما Xperia 1 II هنگام عرضه در ایالات متحده از اتصال 5G برخوردار نبود. سایر بازارهای جهان ، از جمله انگلیس ، به طور پیش فرض از اتصال 5G برخوردار شدند.
دقیقاً دلیل این اتفاق توسط سونی روشن نشده است ، اما این ویژگی در بسیاری از تلفن های هوشمند دیگر به زودی استاندارد می شود. ما می خواهیم سونی برای پرچمدار بعدی خود از فناوری 5G در سراسر جهان استقبال کند.
3. جک هدفون 3.5 میلیمتری را نگه دارید
سونی از این جهت که Xperia 1 II دارای یک جک هدفون است ، یک نقطه فروش بزرگ دارد. اگر می خواهید از هدست سیمی با تلفن هوشمند خود استفاده کنید ، Xperia 1 II یکی از بهترین گزینه های شاخص در بازار است که این گزینه را به شما ارائه می دهد.
این شرکت انتخاب عجیبی را برای انداختن جک هدفون روی Xperia 1 انتخاب کرد ، اما سپس آن را برای Xperia 1 II بازگرداند. دوست داریم سونی برای عرضه بعدی خود جک هدفون را نگه دارد.
4. یک تاریخ انتشار سریعتر

(اعتبار تصویر: TechRadar) این مورد جزئی است ، اما انتظار برای عرضه Xperia 1 II طولانی بود. اواخر ماه فوریه اعلام شد و فقط در ماه مه عرضه می شود و بازارهایی مانند انگلیس باید تا ماه ژوئن صبر کنند.
برای طرفداران واقعی سونی ، این انتظار احتمالاً ارزشش را داشت اما برای برخی از کسانی که فقط علاقه مند به این گوشی بودند ، گزینه های زیادی از جمله Samsung Galaxy S20 و سری OnePlus 8 Pro داشتند.
5. 21: 9 را حفظ کنید
باز هم ، این یک ویژگی منحصر به فرد فروش تلفن های سونی است و به وضوح چیزی است که طرفداران با آن طنین انداز می شوند. ما دوست داریم سونی نسبت ابعاد 21: 9 خود را ادامه دهد ، اما امیدواریم که در سال آینده یا بیشتر بتوانیم محتوای بیشتری را برای تماشا یا پخش در دسترس داشته باشیم تا این فناوری ارزشمند باشد.
6. صفحه نمایش با نرخ تازه سازی بالا را در خود داشته باشید

(اعتبار تصویر: TechRadar) این واقعیت مشابه 5G است از آنجا که این ویژگی در انواع گوشی های هوشمند رقیب شاهد استاندارد شدن هستیم اما در اینجا از دست رفته است. این یک حذف بزرگ برای یک گوشی پرچمدار است.
ما دوست داریم سونی با نرخ تازه سازی بالاتر روبرو شود ، به خصوص اگر بتواند آن را با نمایشگر خارق العاده 4K که یکی از بهترین تجربه های صفحه نمایش را در گوشی های هوشمند ارائه می دهد ، ترکیب کند.
7. گرفتن آن را آسان تر کنید
قسمت عقب سونی اکسپریا 1 II از شیشه ساخته شده است و در کنار فرم بلند آن که می تواند ساخت یک گوشی دشوار است.
ما می خواهیم سونی به سمت گوشه های عقب تلفن گرد شود و یا شامل ماده دیگری باشد که به شما اعتماد بیشتری می کند تلفن را بدون انداختن در یک دست نگه دارید.
آنچه تاکنون درباره Sony Xperia 5 II می دانیم


منبع Tech Radar