سونی تأیید کرده است که در آینده و از طریق به روزرسانی نرم افزار سیستم ، پشتیبانی از نرخ بازخوانی متغیر (VRR) را به پلی استیشن 5 ارائه می دهد.

اخبار مربوط به س FAالات متداول سیستم به روز شده در وبلاگ رسمی PlayStation (از طریق VGC) است که در آن سونی تایید می کند که “سخت افزار PS5 از نرخ بازخوانی متغیر (VRR) از طریق HDMI 2.1 پشتیبانی می کند” و اضافه می کند که “پس از به روزرسانی نرم افزار سیستم PS5 ، دارندگان می توانند هنگام انجام بازیهایی که از VRR پشتیبانی می کنند ، از ویژگی VRR تلویزیونهای سازگار استفاده کنند. ”
VRR یک ویژگی نسبتاً مطلوب است ، خصوصاً برای کنسول های نسل بعدی با هدف قرار دادن نرخ فریم بالا ، زیرا اساساً تلویزیون را قادر می سازد تا نرخ تازه سازی خود را در زمان واقعی تنظیم کند تا با نرخ فریم خروجی کنسول مطابقت داشته باشد. مزیت این کار این است که باید لکنت و پارگی صفحه را که ناشی از نوسان نرخ فریم برای یک تجربه کاملاً روان بازی است ، از بین ببرد.

بهترین تلویزیون مخصوص بازی 2020: 5 بهترین تلویزیون 4K برای PS5 ، Xbox Series X یا Switch

معاملات جمعه سیاه Black5: آنچه انتظار می رود

معاملات جمعه Xbox Series X جمعه: آنچه انتظار می رود

قبل از هر کس دیگری بهترین معاملات PS5 را دریافت کنید!

ما به محض دسترسی جزئیات پیش از سفارش و بهترین معاملات PS5 را برای شما ارسال خواهیم کرد.

به من یادآوری کن

جزئیات سایر محصولات مرتبط از Techradar و سایر مارک های Future را برای من ارسال کنید.

جزئیات سایر محصولات مرتبط با اشخاص ثالث را برای من ارسال کنید.

هیچ اسپمی نیست ، قول می دهیم. در هر زمان می توانید اشتراک خود را لغو کنید و ما هرگز بدون اجازه شما جزئیات شما را به اشتراک نمی گذاریم.

آوردن VRR به PS5 از نظر Sony مورد پسینی نیست – وقتی مشخصات رسمی کنسول فاش شد ، تأیید شد که VRR “مشخص شده توسط HDMI نسخه 2.1” پشتیبانی می شود. بنابراین گرچه تا حدودی تعجب آور است که در روز اول در دسترس نبود ، اما خوب است بدانید که این برنامه در آینده ارائه خواهد شد.
دیگر اشک ندارد
سونی دقیقاً نگفته است چه زمان بروزرسانی نرم افزاری که VRR را فعال می کند ، اما به نظر می رسد که نمی خواهد خیلی طولانی منتظر بماند ، به خصوص که این ویژگی قبلاً در کنسول های Xbox از جمله Xbox Series X جدید پشتیبانی شده است.

اوایل سال 2021 شاید زمانی خوشآمد باشد که شروع به نزدیک شدن به دوره ای کنیم که احتمالاً شاهد انتشار بازی های جدید PS5 هستیم که ممکن است بخواهند از این ویژگی استفاده کنند. مطمئناً ، همانطور که سونی در سQالات متداول خود اشاره کرده ، استفاده از VRR به یک تلویزیون سازگار احتیاج دارد و بازی ها نیز باید از آن پشتیبانی کنند.
PS5 و Xbox Series X اکنون در سراسر جهان در دسترس هستند ، به این معنی که نسل بعدی اینجا است. دستیابی به یکی از کنسول ها بسیار دشوار است زیرا هر دو مورد تقاضا هستند ، PS5 در حال حاضر محبوبیت ویژه ای در ژاپن دارد. در TechRadar ما در دسترس بودن سهام برای PS5 و Xbox Series X هستیم تا به شما کمک کنیم کنسولی را که به دنبال آن هستید پیدا کنید تا بتوانید سفر نسل بعدی خود را شروع کنید.

PS5 vs Xbox Series X: کدام کنسول نسل بعدی را باید خریداری کنید؟


منبع Tech Radar