امور مالی جاسازی شده – روندی که در آن برخی از جنبه های خدمات مالی پیچیده تر ، بلکه کالایی نیز ساخته می شوند و در API بسته بندی می شوند تا هر کس دیگری آن را در محصولات خود برای کاربران نهایی پیاده سازی کند – به یک سنگ بنای اساسی در مورد فین تک تبدیل شده است. امروز ساخته شده است. اکنون ، یکی از بزرگترین و بزرگترین عاملان فضا ، اعلام کرده است که یک دور عمده از بودجه رشد برای ایجاد بودجه خود را تشکیل می دهد.

Solarisbank ، یک شرکت نوپا در برلین است که طیف وسیعی از خدمات مالی را با استفاده از حدود 180 API ارائه می دهد که دیگران از آنها برای ساخت محصولات با مشتری نهایی استفاده می کنند (از جمله خدمات پایه بانکی و کارت ، وام ، پرداخت و خدمات مشتری شما) 190 میلیون یورو (224 میلیون دلار) در سری D جمع آوری كرد كه ارزش این شركت را 1.4 میلیارد یورو (1.65 میلیارد دلار) اعلام كرد و از خرید یكی از رقبای خود در این فضا ، Contis ، خبر داد.

مدیریت سرنوشت ساز ، یک شرکت سوئیسی که همچنین از شرکت تازه تأسیس Wefox حمایت کرده است ، با شرکت های Pathway Capital Management ، CNP (Groupe Frère) و Ilavska Vuillermoz Capital علاوه بر حامیان قبلی Yabeo Capital ، BBVA ، Vulcan Capital و سرمایه HV.

این دور حدود یک سال پس از آخرین دور 67.5 میلیون دلاری آن برگزار می شود ، اما به عنوان نشانه ای از زمان ، آنچه که شاید قابل توجه تر باشد این است که ارزیابی شرکت از آن زمان تقریباً 5 برابر شده است (در ژوئن 2020 360 میلیون دلار بود).

این آخرین دور قرار است برای گسترش استفاده شود. مدیر عامل شرکت رولان فولز در مصاحبه ای گفت که خرید Contis – که روند ادغام گسترده تری در fintech را نشان می دهد – به آن کمک می کند تا تمام اروپا را بهتر پوشش دهد و اولین حرکت های اولیه خود را به آسیا آغاز کند. وی گفت ، فعلاً برنامه ای برای افزودن ایالات متحده به این لیست وجود ندارد.

وی افزود که واحد تجاری ترکیبی از “یورو سه رقمی” – یعنی صدها میلیون درآمد کسب خواهد کرد. این درآمد خالص 35 میلیون یورویی را در سال 2020 به ثبت رسانده است – و در صورت تمایل در سال آینده در معرض دید عمومی قرار خواهد گرفت.

در همین حال ، امیدواریم که تغییر عظیمی را که در دنیای خدمات مالی مشاهده می کنیم ، دو برابر کند ، جایی که مصرف کنندگان و مشاغل برای مهاجرت از کندتر ، کم انعطاف پذیری و گاهی گران تر ، تجربه های جدید و مدرن بانکی را انتخاب می کنند. متصدیان

فولز گفت: “اروپا فضایی ایده آل برای کار در ما است.” “ما معتقدیم که در اروپا تقریبا 800 میلیون حساب بانکی وجود دارد و حدود 400 میلیون از آنها” مالکیت “را تغییر می دهند ، جایی که بانک های سنتی با بانک های غیر سنتی مبادله می شوند. … اگر چشم انداز پنج تا 10 ساله را بررسی کنیم ، می خواهیم اطمینان حاصل کنیم که بخش قابل توجهی از این حساب ها در سیستم عامل ما خواهد بود. “

SolarisBank Trade جمهوری ، American Express ، BP ، سامسونگ و Vivid را در میان مشتریان خود حساب می کند ، تأمین انرژی اصلی بانک ، چک مشتری ، وام ، کیف پول دیجیتال و سایر خدمات مربوط به امور مالی برای شرکت هایی که می توانند به نوبه خود انرژی خود را معطوف کنند. ایجاد تجارب مشتری پسندتر و یا سایر خدمات به طور کلی. Folz افزود ، این میزان سالانه 40٪ -60٪ رشد کرده است و در کل حدود 50 “شریک” دارد (همانطور که به مشتریان خود می گوید) ، حدود 2 میلیون حساب مشتری را پوشش می دهد.

در همین حال ، Contis در نوع خود یک تجارت قابل توجه است ، با حدود 200 مشتری بیش از 2 میلیون کاربر و معاملات 9.9 میلیارد یورو سالانه.

Solarisbank پنج سال پیش از انكوباتور راه اندازی مستقر در برلین و تأمین سرمایه گذار تاسیس شد ، همچنین رامین نیرومند ، بنیانگذار finleap ، اساساً “بنیانگذار” Solarisbank نیز بود. (در حال حاضر و به طور رسمی ، او همچنین رئیس هیئت مشورتی آن است.)

در حال حاضر امور مالی جاسازی شده بسیار عصبانی است و امروزه تعدادی از استارت آپ ها ابزارهای fintech-as-a-service یا banking-as-service را به اشخاص ثالث ارائه می دهند. از دیگر نام های قابل توجه در همان بخش بازار می توان به Railsbank اشاره کرد که اوایل ماه جاری نیز بودجه خود را اعلام کرد. Rapyd ، که در اوایل سال جاری با ارزش 2.5 میلیارد دلار دور بزرگی را به دست آورد ؛ واحد ، یکی دیگر از فعالیت های بانکی به عنوان سرویس است که سرمایه خود را جمع می کند و رشد می کند. FintechOS ، که واقعاً همان چیزی را که نام آن می گوید انجام می دهد (و در حال حاضر نیز در حال جمع آوری پول است) ؛ و راه اندازی 10x ، که از قضا کارمندان فعلی را هدف قرار می دهد.

Solarisbank معتقد است که رویکرد خاص خود به این شکاف در بازار باعث انعطاف پذیری و مسافت پیموده شده بیشتری می شود: بر خلاف رقبای خود ، Solarisbank با حجمی بزرگ دارای مجوزهای بانکی برای اروپا و مجوزهای الکترونیکی پول در لیتوانی و انگلیس خواهد بود ، AWS ، ایجاد فرصت برای ایجاد خدمات بیشتر ، مقیاس گذاری و حفظ حاشیه بهتر در فرآیند – جزئیات مهم در آنچه اساساً صرفه اقتصادی در مقیاس است.

این شرکت همچنین معتقد است که مشتریان متنوع آن – نه تنها شرکتهای واضح فین تک مانند neobanks ، بلکه انواع دیگری مانند سامسونگ را که در حال ساخت خدمات مالی هستند (در مورد آن ، کیف پول دیجیتال) تحت پوشش قرار می دهد – به آن قدرت ماندن بیشتری برای تأمین انرژی می دهد. هر بخش از آن پایه در هر زمان بیشتر رشد می کند. همانطور که نیرومند اشاره می کند ، حدود 70٪ از درآمد آن از حدود 30٪ از مشتریان آن است. وی گفت: “این مشتری کاملاً متنوعی است که ما در خدمت آن هستیم.”

این شرکت در حال حاضر در آلمان ، فرانسه ، ایتالیا و اسپانیا فعال است اما می گوید که می تواند کل حوزه اقتصادی اروپا را با گذرنامه پوشش دهد.

Folz افزود: “با موجودیت ترکیبی ، ما در حال بررسی اعدادی هستیم که هیچ کس حتی از راه دور به آنها نزدیک نیست.”

فرصت بازار ، همراه با رویکرد سولاریس بانک و مشتری فعلی آن ، همان چیزی است که باعث جذب سرمایه گذاران شده است.

توماس شلیتر-هنریچسن ، یکی از شرکای مدیریت سرمایه قطعی ، در بیانیه ای گفت: “ما در حال تغییر الگوی بانکی هستیم ، جایی که مشتریان انتظار دارند خدمات مالی با نیازهای خاص آنها سازگار شود.” “فناوری کلید تحقق این تحول است و سیستم عامل قدرتمند بانکداری Solarisbank آن را کاملاً برای این دوره جدید بانکی قرار می دهد. ما هم از تیم الهام گرفته ایم و هم از همکاری با یکدیگر در ماموریت آن هیجان زده ایم. “


منبع Tech Crunch