Rackspace پس از گذراندن خصوصی در سال 2016 پس از قبول 32 دلار برای هر سهم یا 4.3 میلیارد دلار ، از قیمت Apollo Global Management ، بار دیگر به دنبال بازارهای عمومی است. برای اولین بار در سال 2008 ، Rackspace حدود 12 سال پس از اولین حضور خود ، هدف دوم را برای ارائه عمومی ارائه می دهد.

این شرکت تجارت خود را به عنوان یک فروشنده “خدمات فناوری چند منظوره” توصیف می کند و به مشتریان خود کمک می کند تا محیط های ابری را “طراحی ، ساخت و بهره برداری” طراحی کنند. آن Rackspace برجسته کردن توجه به خدمات ، زمینه ای مفید برای درک مشخصات مالی آن است ، همانطور که در یک لحظه مشاهده خواهیم کرد.

اما اول ، برخی از اصول. تشکیل پرونده S-1 این شرکت ، رقمی در حدود 100 میلیون دلار برای محل فروش شرکت در فروش عمومی خود نشان می دهد. این رقم تغییر خواهد کرد ، اما به ما می گوید که این شرکت به احتمال زیاد یک سهم فروشی را هدف قرار داده است که آن را نزدیک به 100 میلیون دلار از 500 میلیون دلار دیگر قرار خواهد داد ، یکی دیگر از چهره های معروف محبوب مکان نگهبانی.

Rackspace در نمداق با نماد تیک “RXT” قرار خواهد گرفت. گلدمن ، سیتی ، جی پی. مورگان ، RBC سرمایه بازارها و سایر بانکها در پیوستن به اولین (دومین) این شرکت کمک می کنند.

عملکرد مالی

Rackspace ، مانند سایر شرکتهایی که به بخش خصوصی رفتند ، تنها بعداً به عنوان یک شرکت دولتی ، بار دیگر به عنوان اولین شرکت جدید ، اقیانوس بدهی دارند.

ترازنامه شرکت از 31 مارس 2020 تاکنون 125.2 میلیون دلار وجه معادل 125.2 میلیون دلار گزارش داده است. در طرف دیگر این دفتر ، Rackspace 3،99 میلیارد دلار بدهی دارد که از تسهیلات وام 2.82 میلیارد دلاری تشکیل شده و 1.12 میلیارد دلار در اسکناس ارشد دارد. از جمله بدهی های دیگر ، کوپن 8.625٪ را برای شرکت هزینه کرد. این مدت وام با نرخ 4٪ پایین تر هزینه دارد و از معامله اولیه برای خصوصی سازی Rackspace (2 میلیارد دلار) و 800 میلیون دلار دیگر که بعداً “در ارتباط با خرید Datapipe” گرفته شده ناشی می شود.

اوراق بهادار ارشد ، در اصل به ارزش کل $ 1،200 میلیون یا 1.20 میلیارد دلار ، همچنین از مالکیت این شرکت در معاملات سال 2016 خود بود. توانایی سهام خصوصی برای خرید شرکتهایی که با پول وام گرفته شده اند ، بعداً دوباره آنها را عمومی کرده و از آن درآمدها برای محدود کردن نمایه بدهی حاصل در حالی که کنترل مالی آن سودآور است ، اگر کمی خردمندانه باشد ، سودآور است.

Rackspace قصد استفاده از IPO را دارد درآمد خود را کاهش می دهد ، از جمله وام مدت و اسکناس های ارشد آن. دقیقا چه مقدار Rackspace می تواند در برابر بدهی های خود قرار دهد بستگی به قیمت IPO آن دارد.

این بدهی ها شرکتی را می گیرد که بر اساس عملیاتی از آن سودآوری می کند و آن را به صورت خالص از سود ناخوشایندی می کند. رعایت کنید:

اعتبار تصویر: SEC

با نگاهی به ستون سمت راست ، می توانیم شرکتی را با درآمدهای مادی ببینیم ، هرچند حاشیه ناخالص باریک برای یک شرکت با فناوری پیشرفته. این درآمد 21.5 میلیون دلار در سود عملیاتی Q1 2020 از درآمد 652.7 میلیون دلاری خود در سه ماهه گذشته به دست آورد. با این حال ، هزینه های سود 72 میلیون دلاری در این سه ماه منجر به این شد که راک اسپیس به ضرر خالص 48.2 میلیون دلاری منجر شود.

با این وجود همه چیز از بین نمی رود زیرا Rackspace جریان نقدی عملیاتی مثبت را در همان دوره سه ماهه دارد. با این حال ، بار بدهی چند میلیارد دلاری این شرکت هنوز شیب دار و سنگین است.

بازگشت به بحث ما در مورد شغل Rackspace ، به یاد بیاورید که گفته است که “خدمات فن آوری چندکاره ای را می فروشد” ، که به ما می گوید حاشیه ناخالص آن متمرکز بر سرویس خواهد بود ، یعنی می گویند که آنها از نظر نرم افزاری نخواهند بود. و اینگونه نیستند. در Q1 2020 Rackspace حاشیه ناخالص 38.2٪ داشت ، در مقایسه با Q.3 در سال قبل 41.3٪. این روند نگران کننده است.

مشخصات رشد شرکت نیز کمی نابرابر است. از سال 2017 تا 2018 ، Rackspace شاهد رشد درآمد خود از 2.14 میلیارد دلار به 2.45 میلیارد دلار بود که رشد 14.4 درصدی را نشان می داد. این شرکت در سال 2019 اندکی کوچک شد و از 2.45 میلیارد دلار درآمد در سال 2018 به 2.44 میلیارد دلار در سال بعد سقوط کرد. با توجه به اقتصاد آن سال و اهمیت ابر در سال 2019 ، نتایج کمی تعجب آور است.

اما Rackspace در Q1 2020 رشد کرد. 652.7 میلیون دلار این شرکت در خط اول جدول سه ماهه اول به راحتی در نتیجه Q1 2019 606.9 میلیون دلاری خود به دست آورد. این شرکت در Q1 2020 7.6٪ رشد داشته است. این چندان زیاد نیست ، به خصوص در دوره ای که حاشیه ناخالص آن از بین رفته است ، اما احتمالاً بازده رشد به همان اندازه استقبال می کند.

TechCrunch امروز هنگام خواندن سند ، نتایج Q2 2020 را در S-1 خود مشاهده نکرد ، بنابراین فرض می کنیم که شرکت به زودی دوباره پرونده را وارد کند تا نتایج مالی اخیر را در بر بگیرد. بدون توجه به ارقام Q2 ، بدون توجه به ارقام Q2 ، شرکت برای اولین بار با قیمتی جذاب در دوره COVID 19 دشوار خواهد بود.

نحوه ارزشگذاری Rackspace یک معما است. این شرکت دارای فناوری است ، به این معنی که علاقه خاصی پیدا می کند. اما سرعت رشد آهسته آن ، بدهی های سنگین و حاشیه های بدون حاشیه ، دشوار است که یک ضرب عادلانه را بر روی آن سخت کنید. بیشتر وقتی که داریم


منبع Tech Crunch