احتمالاً كمبود قيام كننده تهويه بيمارستان هاي آمريكا يك بحران است ، اما با افزايش تعداد بيماران مبتلا به COVID-19 كه از علائم شديد رنج مي برند و نياز به بستري شدن دارد حتي وخيم تر خواهد شد. به همین دلیل است که یک سخت افزار ساده که اخیراً توسط FDA برای استفاده اضطراری تأیید شده است – و به صورت رایگان از طریق کد منبع و چاپ سه بعدی برای بیمارستان ها – ممکن است یک عنصر اصلی در کمک به حداقل رساندن فشار در تلاش های پاسخ خط مقدم باشد.

Prisma Health VESper یک اتصال سه جانبه فریبنده و ساده است که استفاده از یک دستگاه تهویه کننده را برای معالجه همزمان با چهار بیمار گسترش می دهد. این دستگاه برای استفاده با دستگاه های تهویه مطبوع که مطابق با سخت افزار و لوله های استاندارد ونتیلاتور استاندارد ISO است ، ساخته شده است و با استفاده از تجهیزات فیلتر ، امکان جلوگیری از انتقال ویروس ها و باکتری ها وجود دارد.

VESper به صورت جفت دستگاه کار می کند ، یکی متصل به ورودی ونتیلاتور ، و دیگری متصل به بازگشت. همچنین می توان آنها را جمع کرد تا بتواند حداکثر چهار بیمار را به طور همزمان درمان کند – مشروط بر اینکه بیماران از نظر اکسیژن رسانی به درمان مشابه بالینی نیاز داشته باشند ، از جمله مخلوط اکسیژن و همچنین فشار هوا و سایر عوامل.

این توسط دکتر سارا فریس ، پزشک اتاق اورژانس طراحی شده است ، که این مفهوم را با همسرش رایان فاریس ، مهندس نرم افزار که طراحی اولیه نمونه اولیه را برای چاپ سه بعدی ایجاد کرده بود ، به اشتراک گذاشت. Prisma Health در صورت درخواست VESper را از طریق مشخصات چاپ آن در دسترس قرار می دهد ، اما لازم به ذکر است که مجوز استفاده اضطراری که FDA در آن استفاده از آن را تأیید کرده است ، بدین معنی است که این فقط به عنوان یک اقدام آخر در نظر گرفته شده است – برای مؤسساتی که دستگاه های تهویه مطبوع تصویب می کنند. براساس قوانین FDA قبلاً خسته شده است ، و هیچ منبع یا جایگزینی دیگری برای حفظ زندگی بیماران در دسترس نیست.

دستگاه های پاک شده تحت مجوز استفاده اضطراری FDA (EUA) مانند این کاملاً به عنوان نمونه اولیه شناخته شده اند و شرایط استفاده از آنها وظیفه دارد گزارش نتایج عملکرد چگونگی عملکرد آنها را گزارش کند. این داده ها به بررسی مداوم در مورد اثربخشی آنها ، و توسعه بیشتر و بهینه سازی طرح آنها به منظور به حداکثر رساندن ایمنی و کارآیی آنها کمک می کند.

علاوه بر ارائه برنامه هایی برای چاپ سه‌بعدی داخلی ، Prisma Health کمکهایی را برای کمک به واحدهای چاپی برای مراکز درمانی که دسترسی به چاپگرهای سه‌بعدی خود ندارند ، کمک کرده است. اولین گروه از این کمک ها با کمک مالی از بنیاد سارژنت کارولینای جنوبی تأمین می شود ، اما Prisma Health بدنبال کمک های اضافی برای تأمین بودجه تحقیقات مداوم و همچنین تولید اضافی است.


منبع Tech Crunch