NBCUniversal و Roku اواخر هفته گذشته اعلام کردند که اختلافاتی را که باعث شده بود برنامه Peacock جریان NBCU را از پلتفرم تلویزیون هوشمند Roku دور نگه دارد حل کرده اند. و از امروز صبح ، طاووس در Roku راه اندازی شده است .

هنگامی که طاووس در ماه جولای راه اندازی شد ، این برنامه در Roku یا Amazon Fire TV در دسترس نبود – در مورد Roku ، مسئله گزارش شده این بود که چه مقدار موجودی تبلیغاتی طاووس Roku قادر به فروش است.

این اختلاف روز جمعه تشدید شد ، NBCU تهدید کرد که برنامه های تلویزیون همه جا را از Roku نیز می کشد. در عوض ، روز با اعلام معامله توسط شرکت ها به پایان رسید.

“ما خوشحالیم که با ما به توافق رسیده ایم [NBCU parent company] Comcast این باعث می شود Peacock به مشتریان Roku بیاید و دسترسی به برنامه های NBCU’s TV Everywhere را حفظ کند. ” “ما مشتاقانه منتظر ارائه این گزینه های جدید به مصرف کنندگان تحت روابط گسترده و سودمند متقابل بین شرکت هایمان هستیم که شامل افزودن محتوای NBC به کانال Roku و مشارکت معنادار پیرامون تبلیغات است.”

NBCU هنوز معامله ای را اعلام نکرده است که طاووس را به Fire TV برساند. و HBO Max ، برنامه جدید پخش جریانی دیگر از یک شرکت بزرگ رسانه ای ، هنوز در Roku یا Fire TV در دسترس نیست.

طاووس در رده های مختلف موجود است ، با یک طرح رایگان و پشتیبانی تبلیغات ، کتابخانه ای انتخاب شده از محتوای NBCU ، با محتوای بیشتر (از جمله نسخه های اصلی طاووس مانند “Brave New World”) با قیمت 4.99 دلار در ماه و سپس یک آگهی ردیف رایگان که هر ماه 9.99 دلار هزینه دارد.

مگی مک لین سونویک ، رئیس توسعه تجارت و مشاغل Peacocck ، در بیانیه ای گفت: “ما خوشحالیم که می توانیم Peacock و کاتالوگ بی نظیر آن را برای میلیون ها آمریکایی که از سرگرمی با دستگاه های Roku مورد علاقه خود لذت می برند ، به ارمغان بیاوریم.” “مشتریان Roku پخش کننده های درگیر هستند و ما می دانیم که آنها دوست دارند به طیف گسترده ای از محتوای رایگان و پولی دسترسی داشته باشند.”

طاووس آخرین سرویس جریانی است که از Roku و Amazon Fire TV رد می شود


منبع Tech Crunch