از 5 سال پیش که Monk’s Hill Ventures اولین گزارش خود را در مورد جبران فناوری در جنوب شرقی آسیا منتشر کرد ، تغییرات زیادی تغییر کرده است ، با افزایش پایه حقوق و رقابت برای استعدادهای برتر. اما از سال 2016 یک چیز ثابت مانده است: یافتن اطلاعات مربوط به جبران خسارت راه اندازی ، از جمله اطلاعات مربوط به پایه پرداخت ، پاداش ها و گزینه های سهام ، هنوز دشوار است. Monk’s Hill Ventures برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر برای آخرین گزارش جبران استعداد فناوری جنوب شرقی آسیا ، که شامل استخدام های استارت آپ در سنگاپور ، اندونزی و ویتنام است ، با Glints ، یکی از شرکت های نمونه کار خود ، همکاری کرد.

Glints یک پلت فرم استخدام است که هر ماه 4 میلیون کاربر دارد و توسط 30،000 سازمان مورد استفاده قرار می گیرد. در این گزارش بیش از 1000 نقطه داده از پایگاه داده اختصاصی Glints ، از جمله آگهی های استخدام و جایگزینی های انجام شده تا سال 2020 ، مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت و 175 کارمند در هر دو نقش فنی و غیر فنی مورد بررسی قرار گرفت. همچنین شامل مصاحبه با بیش از 20 بنیانگذار ، از جمله Bot Bot ، Carousell ، Horangi ، Asianparent و Ninja Van است. گزارش کامل را می توانید از اینجا بارگیری کنید.

این گزارش به سنگاپور ، اندونزی و ویتنام متمرکز بود زیرا آنها سه بازار با رشد سریع در جنوب شرقی آسیا هستند. این تحقیق نشان داد که استارتاپ ها همزمان با چندین تغییر عمده روبرو هستند. تعداد بیشتری استارت آپ آسیای جنوب شرقی وجود دارد که در اواخر مرحله بالغ می شوند ، اما در عین حال ، شرکت های بزرگ فناوری آمریکایی و چینی در حال راه اندازی عملیات منطقه ای از جمله TikTok ، Tencent ، Alibaba و Zoom هستند. این بدان معناست که بسته های جبران خسارت در حال افزایش است و شرکت های نوپا خصوصاً در سنگاپور با استعدادهای جدی روبرو می شوند. اکثر بنیانگذاران مصاحبه شده توسط Monk’s Hill Ventures and Glints گفتند که حقوق پایه حداقل از سال 2016 دو برابر شده است.

از راه دور رفتن حتی قبل از همه گیری

اما دامنه حقوق و دستمزد و استعدادها بین کشورهای جنوب شرقی آسیا بسیار متفاوت است و در نتیجه ، استارت آپ های فناوری می توانند تیم های قدرتمندی با استراتژی توزیع شده منطقه ای ایجاد کنند. به عنوان مثال ، این می تواند مانند یک تیم مهندسی در ویتنام ، تیم علوم داده در سنگاپور و تیم مدیریت محصول در اندونزی به نظر برسد. ویتنام در مقایسه با سنگاپور و اندونزی ، بالاترین اختلاف حقوق بین نقش های ارشد و ارشد ، هم برای استعدادهای فنی و هم برای غیر فن آوری ، را دارا بود ، که در گزارش آمده است که “پتانسیل قوی برای رشد حقوق صعودی در بخش فناوری ویتنام وجود دارد.”

اسوالد یئو ، بنیانگذار و مدیر اجرایی Glints ، به TechCrunch گفت که بسیاری از استارت آپ ها در حال ساخت مراکز مهندسی توزیع شده منطقه ای قبل از COVID-19 هستند زیرا استعدادهای کافی در سنگاپور وجود ندارد. اکنون حتی بنیانگذاران بیشتری به دلیل همه گیری همه گیر به تیم های از راه دور باز شده اند. اما داشتن تیم در کشورهای مختلف فقط به فکر استعدادهای درخشان نیست. همچنین زمینه گسترش منطقه را فراهم می کند.

یو گفت: “به صورت تجاری در جنوب شرقی آسیا ، شما نمی توانید در یك بازار واحد بمانید ، مگر اینکه این اندونزی باشد.” “اگر فقط در سنگاپور ، مالزی یا حتی ویتنام بمانید ، تجارت کافی کافی نخواهید داشت و تاثیری که می خواهید ایجاد کنید را ایجاد خواهید کرد. بسیاری از شرکت های نوپا مجبور به سرمایه گذاری هستند ، بنابراین در نهایت به هر حال تیم های تجاری در هر بازار دارند و پس از آن ساختن تیم های محصول و فناوری در این بازارها برای آنها بسیار طبیعی است. “

رقابت برای مهارت های تخصصی

این گزارش نشان داد که نقش های فنی ، از جمله محصولات ، علوم داده و مهندسی ، 54 درصد بیشتر از نقش های غیر فنی مانند بازاریابی ، عملیات یا امور مالی درآمد دارند. اما حقوق پایه بین نقش های علم و دانش محصولات نسبت به نقش های غیر فنی یک تا دو برابر بیشتر از مهندسی بود ، این نشان می دهد که “در حالی که مهارت های مهندسی در سراسر منطقه رایج می شود ، مهارت های تخصصی علوم و داده های علمی هنوز سخت به دست می آیند “

بنیانگذاران گفتند که به ویژه معاونان مهندسی به عنوان یکی از مهمترین استخدامهای یک استارتاپ دیده می شوند. استارت آپ های مستقر در سنگاپور در سری B و حقوق پایه پرداختی ماهانه به بالا از 7500 دلار تا 10 هزار دلار با جبران خسارت از 0.3 تا 1.2 درصد است. در اندونزی ، حقوق پایه برای VP های مهندسی بسته به مرحله شرکت از 2800 تا 7100 دلار بود و در ویتنام ، شرکت های مرحله اولیه به طور متوسط ​​1000 تا 5000 دلار پرداخت می کردند. این مبلغ پس از افزایش بودجه سری A به 5000 تا 6000 دلار و برای شرکت های مرحله B و بالاتر از 8000 تا 10،000 دلار افزایش یافت.

رقابت برای استعدادهای برتر فناوری نیز در جبران سطح C منعکس شده است. این گزارش نشان داد که مدیران ارشد اجرایی تمایل بیشتری به سهامداری در شرکتهای نوپای خود دارند ، اما افسران ارشد فناوری به طور مداوم از حقوق پایه متوسط ​​بالاتری برخوردارند ، “این پیشنهاد می دهد که مدیران عامل اغلب مایل به کاهش حقوق به نفع همتایان فنی خود هستند ، دارایی کمیاب را برای شرکت ارزیابی و در نظر گرفت. “

بر اساس داده های ترکیبی سنگاپور ، ویتنام و اندونزی ، متوسط ​​حقوق مدیر عامل از ماهانه 2600 دلار در مرحله تأمین مالی 0 تا 10 میلیون دلار ، به 6000 دلار در ماه با 5 تا 10 میلیون دلار بودجه افزایش یافت. در مقایسه ، در همان مراحل بودجه ، متوسط ​​حقوق CTO به ترتیب از 3،300 دلار به 7،550 دلار افزایش یافت. مدیر عامل شرکت در استارت آپ ها با سرمایه گذاری حداکثر 5 میلیون دلار بین 15 تا 100 درصد از سهام شرکت آنها را در اختیار داشت ، در حالی که متوسط ​​مالکیت CTO ها در آن مرحله 19 درصد است.

وجه نقد در برابر حقوق صاحبان سهام

یکی دیگر از یافته های قابل توجه این است که کمتر از 32٪ از استعدادهای فنی بررسی شده توسط Monk’s Hill Ventures and Glints در حقوق صاحبان سهام جبران می شوند. موسسان گفتند که کارمندان ، به ویژه استخدام های سطح اول تا میانه ، هنوز پول نقد را ترجیح می دهند. اما این در حال تغییر است که موسسان وقت بیشتری را برای آموزش تیم های خود در مورد مزایای حقوق صاحبان سهام صرف می کنند ، و برخی از شرکت های نوپا همچنین مکمل های دستمزد سالانه ، پاداش ها ، واحدهای سهام محدود یا برنامه های مالکیت سهام کارمندان را نیز ارائه می دهند.

برخی از بنیان گذاران گزارش دادند که مدیرانی که در اکوسیستم های استارتاپی آمریکایی یا سنگاپوری کار کرده اند ، علاقه بیشتری به گزینه های سهام دارند ، اما به طور کلی ، در آسیای جنوب شرقی برای راه اندازی نامزدها باید تعداد بیشتری از استارت آپ ها وجود داشته باشد.

قبل از تاسیس شرکت Monk’s Hill Ventures ، پنگ تی اونگ یک شریک سرمایه گذاری در GSR Ventures در چین بود. “در سال 2010 ، در آن بازه زمانی ، همان مسائل در آنجا وجود داشت. مردم پول نقد می خواستند. سریع به سه سال بعد ، زمانی که IPO شروع به اتفاق می کند ، همه چیز تغییر کرد. مردم گزینه هایی را می خواستند ، “اونگ به TechCrunch گفت. وی گفت: همین تغییر به لطف IP Group های Sea Group و Razer به تدریج در جنوب شرقی آسیا اتفاق می افتد.


منبع Tech Crunch