Mobileye ، یکی از شرکت های تابعه اینتل ، به عنوان بخشی از استراتژی خود برای توسعه و استقرار این فناوری ، برنامه آزمایش خودروهای خودکار را به شهر نیویورک گسترش داده است.

شهر نیویورک به تعدادی از شهرهای دیگر از جمله دیترویت ، پاریس ، شانگهای و توکیو می پیوندد که Mobileye آزمایشات خود را در این سال آغاز کرده است یا قصد دارد امسال را انجام دهد. Mobileye اولین ناوگان آزمایشی خود را در اورشلیم در سال 2018 راه اندازی کرد و در سال 2020 نیز یک ناوگان آزمایشی به آن اضافه کرد.

“اگر ما می خواهیم چیزی بسازیم که مقیاس آن باشد ، باید بتوانیم در مکان های چالش برانگیز و تقریباً در همه جا رانندگی کنیم” رئیس و مدیر عامل Mobileye ، Amnon Shashua سه شنبه که به صورت مستقیم پخش می شد ، طی یک سخنرانی گفت. به عنوان بخشی از این اعلامیه ، Mobileye همچنین یک فیلم 40 دقیقه ای بدون ویرایش از یکی از وسایل نقلیه آزمایشی خود مجهز به سیستم خودران در خیابان های شهر نیویورک منتشر کرد.

شهر نیویورک بیش از شش ماه است که در دیدنی های Shashua قرار دارد. او برای اولین بار از تمایل به آزمایش در جاده های عمومی نیویورک در نمایشگاه فناوری CES 2021 در ژانویه با توجه به هشدار مورد نیاز شرکت برای دریافت تصویب مقررات اکنون ، با در دست داشتن این تأییدیه قانونی ، Mobileye تنها شرکتی است که در حال حاضر مجاز به آزمایش AV در ایالت و شهر است. شرکت فرعی خودران رانندگی کروز در سال 2017 طرحی را برای آزمایش AV ها در نیویورک و حتی نقشه برداری از قسمت های پایین منهتن ترسیم کرد. این شرکت هرگز برنامه آزمون را در NYC افزایش نداد ، تصمیم گرفت در عوض بر هدف اصلی خود برای استقرار تجاری تمرکز کند: سانفرانسیسکو.

Mobileye از طریق برنامه نمایش و آزمایش فناوری خودروهای خودکار در ایالت نیویورک درخواست مجوز کرد. به گفته Mobileye ، این شرکت الزامات ذکر شده در این برنامه را شامل می شود که شامل انطباق با تمام استانداردهای فدرال و استانداردهای قابل اجرا در بازرسی ایالت نیویورک و همچنین یک طرح تعامل اجرای قانون است.

شاشوا گفت ، “من فکر نمی کنم چیز خاصی در مورد دریافت تأیید وجود داشته باشد که شما به سادگی برای انجام این فرآیند نیاز داشته باشید” ، که توصیف آن طولانی و از برخی جهات مشابه شرایط سختگیرانه آزمایش در آلمان است. “من فکر می کنم آنچه خاص است این است که رانندگی در اینجا بسیار دشوار است.”

Mobileye شاید بیشتر به دلیل تهیه فناوری بینایی رایانه ای که سیستم های پیشرفته کمک راننده را تأمین می کند ، به خودروسازان مشهور باشد. این مشاغلی است که نزدیک به $ 967 میلیون دلار فروش برای شرکت ایجاد کرده است. امروزه 88 میلیون وسیله نقلیه در جاده از فناوری بینایی رایانه ای Mobileye استفاده می کنند.

Mobileye همچنین در حال توسعه فناوری وسایل نقلیه خودکار است. پشته خودکار کامل آن – که شامل زیر سیستم های سنجش زائد بر اساس فناوری دوربین ، رادار و لیدار است – با سیستم نقشه برداری REM و سیاست رانندگی مسئولیت پذیری با حساسیت حساس (RSS) همراه است.

سیستم نقشه برداری REM Mobileye با استفاده از وسایل نقلیه مصرفی و ناوگان مجهز به سیستم به اصطلاح EyeQ4 یا نسل چهارم روی تراشه ، داده ها را جمع می کند تا نقشه هایی با کیفیت بالا ایجاد کند که می تواند برای پشتیبانی در سیستم های رانندگی خودکار و ADAS مورد استفاده قرار گیرد. این داده ها ویدئو یا تصاویر نیستند بلکه متن فشرده ای هستند که حدود 10 کیلوبیت در هر کیلومتر جمع می کنند. Mobileye با شش نصب شده از جمله BMW ، نیسان و فولکس واگن توافق کرده است که داده های مربوط به وسایل نقلیه مجهز به تراشه EyeQ4 را که برای تأمین انرژی سیستم پیشرفته کمک راننده استفاده می شود ، جمع آوری کند. در وسایل نقلیه ناوگان ، Mobileye داده های محصول پس از فروش را که به اپراتورهای تجاری می فروشد ، جمع آوری می کند.

فناوری Mobileye در حال نقشه برداری نزدیک به 8 میلیون کیلومتر روز در سطح جهان است ، از جمله در شهر نیویورک.

شاشوا ادعا می کند که این استراتژی به این شرکت اجازه می دهد تا خدمات روبوتاکسی تجاری را به طور مثر راه اندازی و راه اندازی کند و همچنین این فناوری را تا سال 2025 برای خودروهای سواری مصرف کننده به ارمغان بیاورد. شاشوا این روش دوگانه را در مصاحبه با TechCrunch در سال 2020 توضیح داد.

وی در آن زمان گفت: “متوجه شدیم كه مدتی قبل به ما فهماند.” “جام مقدس این تجارت استقلال اتومبیل مسافربری است: جایی که شما یک اتومبیل سواری خریداری می کنید و یک قیمت اختیاری پرداخت می کنید و با فشار یک دکمه می تواند شما را به طور مستقل به هر کجا که می خواهید بروید. واقعیت این است که اگر تجارت رباتکسی را طی نکنید ، نمی توانید به آن جام مقدس برسید. “

روز سه شنبه ، شاشوا گفت Mobileye تنها شرکتی است که پا در هر دو اردوگاه گذاشته است. (اگرچه لازم به ذکر است که سیاره بافته شده تویوتا دارای برخی همپوشانی های استراتژیک است).

“ما در حال ساخت فن آوری خود به گونه ای هستیم که از مقیاس ، به ویژه مقیاس جغرافیایی ، با استفاده از فناوری نقشه برداری منابع گسترده و ساخت سنسورهای جدید ، به گونه ای پشتیبانی می کند که کل بسته بندی – کل سیستم – زیر 5،000 دلار هزینه داشته باشد تا بتواند AV های مصرفی و غیره را فراهم کند. از طرف دیگر ، ما یک بخش داریم که یک سرویس تحرک به عنوان یک سرویس یا روبوتاکسی را ایجاد می کند ، “Shashua روز سه شنبه گفت. “این یکی از دلایلی است که ما سال گذشته Moovit را خریداری کردیم تا مشتری بتواند با تمام لایه های بالای سیستم خودران روبرو شود و امکان فعالیت به عنوان یک سرویس را فراهم کند.”

اینتل برای تقویت بخش اتومبیل خود ، راه اندازی حمل و نقل هوشمند هوشمند Moovit را با قیمت 1 میلیارد دلار خریداری می کند


منبع Tech Crunch