جهانی را تصور کنید که در آن حریم خصوصی هیچ کس نقض نمی شود ، هیچ چهره ای در یک پایگاه داده عظیم اسکن نمی شود و هیچگونه قوانین حریم خصوصی نیز نقض نمی شود. این دنیایی است که به سرعت در حال نزدیک شدن است. آیا شرکت ها می توانند به سادگی نیاز به تصاویر دوربین مداربسته در دنیای واقعی را رها کرده و به سراغ انسانهای مصنوعی بروند و یک میلیون بار سناریوهای بالقوه را انجام دهند؟ این چشم انداز جذاب یک استارت آپ جدید در انگلستان است که بودجه ای از مجموعه ای با نفوذ از سرمایه گذاران را جذب کرده است.

Mindtech Global مستقر در انگلیس آنچه را بعنوان یک پلتفرم ایجاد داده های مصنوعی پایان به پایان توصیف می کند ، توسعه داده است. به زبان انگلیسی ساده ، سیستم آن می تواند سناریوهای بصری مانند رفتار شخصی در داخل فروشگاه یا عبور از خیابان را تصور کند. سپس از این داده ها برای آموزش سیستم های بینایی رایانه ای مبتنی بر هوش مصنوعی برای مشتریانی مانند خرده فروشان بزرگ ، اپراتورهای انبار ، مراقبت های بهداشتی ، سیستم های حمل و نقل و رباتیک استفاده می شود. این به معنای واقعی کلمه یک دوربین مدار بسته “مصنوعی” را در یک دنیای مصنوعی آموزش می دهد.

اکنون یک مرحله 3.25 میلیون دلاری در مرحله اولیه تأمین اعتبار به رهبری حامی منطقه ای انگلستان NPIF – Mercia Equity Finance ، با آزمایشگاه های Deeptech و In-Q-Tel بسته شده است.

آخرین سرمایه گذار قابل توجه است. In-Q-Tel در استارتاپ هایی سرمایه گذاری می کند که از قابلیت های اطلاعاتی ایالات متحده پشتیبانی می کنند و در آرلینگتون ، ویرجینیا مستقر است …

پلت فرم آفتاب پرست Mindtech برای کمک به رایانه در درک و پیش بینی فعل و انفعالات انسانی طراحی شده است. همانطور که همه ما می دانیم ، رویکردهای فعلی برای آموزش سیستم های بینایی AI شرکت ها را مجبور می کند داده هایی مانند تصاویر دوربین مداربسته را تهیه کنند. این فرآیند مملو از مسائل حریم خصوصی ، پرهزینه و وقت گیر است. میندتک می گوید آفتاب پرست این مشکل را حل می کند ، زیرا مشتریانش به سرعت “صحنه ها و سناریوهای نامحدودی را با استفاده از مدل های سه بعدی هوشمند واقع بینانه” می سازند.

یک امتیاز اضافی این است که می توان از این انسانهای مصنوعی برای آموزش سیستم های بینایی AI برای از بین بردن نقص های انسانی پیرامون تنوع و تعصب استفاده کرد.

مدیر عامل شرکت میندتک ، استیو هریس

مدیر عامل شرکت میندتک ، استیو هریس

استیو هریس ، مدیر عامل شرکت میندتک گفت: “تیم های یادگیری ماشین می توانند تا 80٪ از وقت خود را صرف تهیه اطلاعات ، تمیز کردن و سازماندهی داده های آموزشی کنند. پلت فرم آفتاب پرست ما با حل چالش آموزش هوش مصنوعی ، صنعت را قادر می سازد تا روی کارهای با ارزش بالاتر مانند نوآوری در شبکه هوش مصنوعی تمرکز کند. این دور به ما امکان می دهد تا رشد خود را تسریع کنیم ، نسل جدیدی از راه حل های هوش مصنوعی را قادر می سازد که نحوه تعامل انسانها با یکدیگر و دنیای اطراف آنها را بهتر درک می کند. “

بنابراین چه کاری می توانید با آن انجام دهید؟ موارد زیر را در نظر بگیرید: یک بچه در بازار از دست والدینش می لغزد. دوربین مداربسته مصنوعی که در داخل سناریوی Mindtech اجرا می شود ، هزاران بار آموزش داده شده است که چگونه آن را در کارکنان زمان واقعی و هشدار تشخیص دهد. دیگری: یک ربات زایمان با بچه هایی که در خیابان بازی می کنند ملاقات می کند و می آموزد که چگونه می توان از آنها جلوگیری کرد. سرانجام: یک مسافر روی سکو خیلی نامناسب به ریل رفتار می کند – دوربین مداربسته آموزش دیده است تا به طور خودکار آنها را ردیابی کند و کمک بفرستد.

نات پوفر ، مدیر عامل (لندن) ، In-Q-Tel اظهار داشت: “Mindtech ما را با بلوغ پلت فرم آفتاب پرست و جذابیت تجاری خود با مشتریان جهانی تحت تأثیر قرار داد. ما از بسیاری از برنامه های کاربردی این پلتفرم در بازارهای مختلف و توانایی آن برای از بین بردن سد راه قابل توجه در توسعه سیستم های هوش مصنوعی هوشمندتر و بصیرتر ، هیجان زده ایم. “

مایلز کربی ، مدیرعامل ، آزمایشگاه های دیپتک گفت: “به عنوان یک کاتالیزور برای موفقیت deeptech ، برنامه سرمایه گذاری و شتاب دهنده ما از تیم های بلند پروازانه با راه حل های جدید و اشتیاق برای ایجاد شرکت های متغیر جهان پشتیبانی می کند. تیم با تجربه Mindtech مأموریت دارند که در آموزش سیستم های هوش مصنوعی اختلال ایجاد کنند و ما خوشحال می شویم که از سفر آنها پشتیبانی کنیم. “

البته امکان استفاده از برنامه های تیره تر ، وجود یک سرقت ریز در داخل سوپرمارکت ها ، یا شاید “بهینه سازی” کارگران انبار سخت گیر به روشی دیستوپیک وجود دارد. با این حال ، از نظر تئوری ، مشتریان میندتک می توانند با استفاده از این بستر خود را از تعصب مدیران میانی خلاص کنند و خدمات بهتری به مشتریان ارائه دهند.


منبع Tech Crunch