با سرمایه گذاری بیشتر بودجه ای که بیش از هر زمان دیگری به اکوسیستم راه اندازی می شود ، هرگز زمان بهتری برای داشتن یک متخصص رشد نبوده است.

در اوایل این ماه در TechCrunch: بازاریابی و جمع آوری کمک مالی ، مایک دوبو از Greylock Partners تعدادی از درس ها و خردهایی را که به دست آورد ، منجر به رشد در تعدادی از استارت آپ های با رشد بالا ، از جمله StitchFix کرد. مشاوره وی شامل استخدام ، ساختار و تجزیه و تحلیل ، با توصیه های فراوان برای مکانهایی که تیم های رشد باید توجه و منابع خود را متمرکز کنند ، بود.

چگونه می توان رشد را تعریف کرد

قبل از شروع سخنرانی Duboe ، او مدتی را صرف تعریف صحیح از رشد کرد ، که وی هشدار داد که این می تواند به معنای چیزهای مختلف در بسیاری از شرکت های مختلف باشد. وابسته بودن به متن به این معنی است که “خوب بودن در رشد” بیش از آنکه به دنبال لیستی از بهترین روش ها باشد ، به قابلیت های اصلاح کردن وابسته است.

رشد چیزی است که کاملاً واضح است و در دنیای استارتاپ به درستی تعریف نشده است ، بنابراین به نظر من تهیه مقدمه برای همه این موارد مهم است. اول و مهمترین ، رشد بسیار وابسته به زمینه است. برخی از تیم ها با آن به عنوان یک عملکرد محصول ، برخی دیگر بازاریابی ، برخی فروش یا “دیگر” رفتار می کنند. برخی از شرکت ها با یک تیم رشد اختصاصی رشد می کنند. دیگران تیم را رها کرده اند اما هنوز هم به همان خوبی این کار را انجام می دهند. برخی از شرکت ها تیم های رشد را صرفاً در خرید به دست می آورند ، برخی دیگر آنها را در برابر نگهداری یا سایر معیارها به کار می گیرند. بنابراین ، با یک قدم برداشتن از آن ، رشد را به عنوان عملکردی یاد می گیرم که سرعت یادگیری یک شرکت را تسریع می کند.

رشد شغل همه است. اگر گروهی از افراد در این شرکت روی یک مشکل کار می کنند و این فقط کسی است که در گوشه ای مشغول رشد است ، شما احتمالاً در تنظیم صحیح سازمان موفق نبوده اید. (مهر زمان: 1:11)

در حالی که رشد خوب است ، اما رشد چیزی که پایدار نباشد ، اتلاف وقت و هزینه شدید است. سر رشد غالباً نقشی اولیه است که بنیانگذاران می خواهند آن را پر کنند ، اما دوبو قبل از اینکه اصول اولیه را ناخن بزنند ، به کارآفرینان در مراحل اولیه هشدار داد که به شدت روی رشد تمرکز نکنند.

من دیده ام که بسیاری از شرکت ها قبل از ایجاد مناسب برای بازار محصولات ، در کار روی رشد اشتباه کردند. من فکر می کنم این اشتباه در محیطی که بودجه مالی گسترده برای VC وجود دارد ، حتی بیشتر اتفاق می افتد ، بنابراین گرچه برخی از این رشته ها در اوایل مفید است ، من واقعاً م foundسسین را تشویق می کنم قبل از تکرار رشد ، به دنبال لیزر باشند. (مهر زمان: 2:29)

انرژی رشد را کجا متمرکز کنید

بخش عمده ای از سخنرانی دوبوئه معطوف به ارائه 10 مورد از “متضررترین و تعمیم پذیرترین” دروس رشد بود که وی در طول سالها آموخته است ، با دروس تمرکز ، بهینه سازی و تأمل.

درس 1: مدل رشد خود را تقطیر کنید (“معادله تجاری”)

مدل سازی رشد و طراحی متریک – به نظر من اساسی ترین قسمت رشد است. این به تیم رشد احتیاج ندارد بنابراین هر رشد خوب باید به یک مدل رشد اساسی نیاز داشته باشد تا اولویت کار برای کار باشد. (مهر زمان: 3:09)

اولین نکته ای که دوبو بر آن لمس کرد این بود که چگونه می توان فرصتهای رشد خود را با استفاده از مدلها متصور شد ، با استفاده از مثالی از نقش قبلی او که منجر به رشد در Tilt شد ، جایی که تیم وی از مدلهای دولت کاربر برای تعیین محل هدایت منابع و جستجوی فرصتهای رشد استفاده کرد.

درس 2: حفظ قبل از تحصیل

درس دوم اولویت دادن به حفظ قبل از رانندگی است ، یک درس بسیار واضح یا شهودی است ، اما فراموش کردن آن نیز آسان است زیرا معمولاً ساده تر است که بفهمید چگونه کاربران را در مقابل به دست آوردن کاربران جدید حفظ کنید. (مهر زمان: 4:19)

دوبو اشاره کرد که میزان نگهداری معمولاً ارزان تر از خرید کاملاً جدید کاربران است ، همچنین تأکید کرد که چگونه یک شرکت تازه تأسیس با حفظ می تواند به آنها کمک کند تا در مورد اینکه چه کسی مصرف کنندگان برق آنها هستند و دقیقاً برای چه کسانی باید ساخت و ساز کنند ، درک کنند.

درس 3: از همه گوشه و کنار ایده ها را بپذیرید ، اما سعی کنید

آوردن ایده های جدید بدیهی است که یک نکته مثبت است ، اما اغلب ایده ها برای مفید بودن به راهنمایی نیاز دارند و تنظیم الگوهای مناسب در ابتدای کار می تواند به اعضای تیم کمک کند تا ایده های خود را فیلتر کرده و در عین حال اطمینان حاصل کنند که نیاز سازمان را برآورده می کنند.


منبع Tech Crunch