در سطح جهانی ، استارت آپ های تحویل مواد غذایی و مواد غذایی بسیار زیاد شده است ، به ویژه در اروپا ، به دلیل همه گیری ، تعداد بیشتری از افراد سفارش آنلاین می دهند. این رشد به افزایش حجم در سیستم عامل های تجارت الکترونیکی در سراسر جهان تبدیل شده است.

در حالی که وجود دارد به طور نسبی هیچ اقدامی در آفریقا انجام نشده است به لحاظ با افزایش سرمایه گذاری ، شرکت های نوپا در MENA همچنان به دنبال جذب علاقه ، به طور عمده در تجارت الکترونیکی B2B هستند. امروز جدیدترین آنها از مصر خارج می شود.

MaxAB ، یک شرکت تازه تاسیس خارج از قاهره که به شبکه ای از خرده فروشان مواد غذایی و مواد غذایی سنتی در سراسر مصر خدمات می دهد ، 40 میلیون دلار برای سرمایه A سری A جمع آوری کرده است.

این شرکت ، که ادعا می کند امسال هر ماه در یک شهر جدید راه اندازی شده است ، در حال گسترش رد پای فیزیکی خود در سراسر خاورمیانه و شمال آفریقا است. علاوه بر این، MaxAB قصد دارد استعدادهای بیشتری را استخدام کند و مقیاس عمودی تجاری خود را که اخیراً راه اندازی شده است ، شامل زنجیره های تأمین جدید و راه حل های مالی.

پلتفرم MaxAB که در نوامبر 2018 توسط Belal El-Megharbel و محمد بن حلیم تاسیس شد ، مدیریت تهیه و تحویل مواد غذایی به مغازه های مصر را مدیریت می کند. دارندگان فروشگاه می توانند از سیستم عامل استفاده کنند تا خرید کالا ، درخواست تحویل یا تدارکات برای جابجایی کالا و دسترسی به تیم پشتیبانی مشتری.

“این نیست فقط بستر فناوری ما انبارهای خود را اداره می کنیم ، ناوگان خود را اداره می کنیم. و ایده کاملا ساده بود. ” مدیر عامل شرکت ال Megharbel به TechCrunch گفت. به گفته وی ، بازرگانان کوچک در مصر که نمایانگر بخش عمده ای از تولید ناخالص داخلی این کشور هستند ، تهیه موجودی کالا برای خود دشوار است. از سوی دیگر، تولید کنندگان نیز باید رنج بکشند بی اندازه و هزینه های زیادی را برای خدمت به بازاری مانند مصر انجام می دهد ، جایی که بیش از 400000 مغازه کوچک مادر و پاپ 90٪ مواد غذایی را در این کشور می فروشند.

المغاربل ، مدیر اجرایی که Careem را در سال 2018 ترک کرد ، توضیح داد: “ما دیدیم که یک نقش عظیم در بهینه سازی این زنجیره تأمین با استفاده از فناوری وجود دارد تا بتوانیم مقدار مناسب محصولات را در مکان مناسب و در زمان مناسب داشته باشیم.” MaxAB را شروع کنید.

او MaxAB را آمازون برای خرده فروشی در خاورمیانه می خواند. یک مقایسه جزئی وجود دارد. در بازارهای نوظهور یافتن شرکت های ارائه دهنده تجارت الکترونیکی شخص ثالث برای کار با آنها چالش برانگیز است. آنهایی که موجود هستند گران هستند یا ناکارآمد. به همین دلیل MaxAB زیرساخت های خاص خود را دارد. این شرکت از ابتدا انبارها را نمی سازد. در عوض ، آنها را خریداری می کند صریح و آنها را متناسب با نیازهای آن تغییر می دهد. پس از آن ، MaxAB از ابزارهای فناوری داخلی برای مدیریت بهتر جریان موجودی در ، داخل و خارج انبار استفاده می کند.

MaxAB برای بهینه سازی بازارهای مواد غذایی B2B مصر دور 6 میلیون دلار بذر جمع می کند

ال Megharbel خاطر نشان کرد که تا سال گذشته ، MaxAB متمرکز بود در ارائه یک نوع واحد از زنجیره تامین در یک شهر. این قبل و بعد از اتمام دور 6.2 میلیون دلاری بذر آن با 9000 بازرگان در برنامه خود بود. اما با این دور جدید ، MaxAB زیرساخت ها و فناوری را به یک تقویت می کند چندمنظوره تجارت زنجیره ای و چندشهرستانی.

توسعه جدید همراه با دوره رشد شرکت در دو سال گذشته است ، جایی که اکنون به بیش از 55000 تاجر خدمات ارائه می دهد و بیش از 2000 محصول منحصر به فرد ارائه می دهد. به لحاظ تعداد پرسنل ، این شرکت بیش از 5 برابر رشد کرده و به 1600 نفر رسیده است و به دنبال افزودن به این تعداد است.

اعتبار تصویر: MaxAB

صحبت از راه حل های جاسازی شده مالی ، برنامه MaxAB ارائه خدمات مالی به بازرگانان است. اول از همه ، با توجه به پایگاه داده بازرگانان شرکت ، MaxAB می تواند وضعیت مالی آنها را پیش بینی کند. سپس MaxAB با شرکای بانکی و غیر بانکی کار می کند ، تسهیلات اعتباری و سرمایه مالی را به این بازرگانان ارائه می دهد.

سرمایه گذاری MaxAB در سری A یکی از بزرگترین سرمایه گذاری ها در این بخش مالی در سراسر منطقه MENA است. سرمایه گذار Impact RMBV این دور را رهبری کرد با مشارکت از IFC، مشاغل شکوفا، جریان کریستال سرمایه، پایتخت، افزایش سرمایه ، و کاتالیزور تلاش. سرمایه گذاران در حال خروج ، سرمایه بکو و مشاغل 4DX نیز شرکت کرد. در این مرحله مجموع سرمایه گذاری شرکت تاکنون به 46.2 میلیون دلار رسیده است.

احمد بدرالدین ، ​​شریک مدیر RMBV در بیانیه ای گفت: “بیماری همه گیر COVID-19 ساختار منحصر به فرد اقتصاد مصر را برجسته کرده است ، صدها هزار مغازه دار و مشاغل کوچک در زمان بحران به حیات نجات کشور ما تبدیل شده اند.”. “ما خوشحال می شوند برای حمایت از کارآفرینان بصیر که یک تجارت تحول آفرین با رشد چشمگیر ایجاد کرده اند و یک کاتالیزور برای ورود مالی و ایجاد شغل است. ما امیدواریم که از MaxAB در مرحله بعدی توسعه خود پشتیبانی کنیم ، زیرا آنها همچنان به رشد و نوآوری کمک می کنند. “

همه گیری داشته است به طور قابل ملاحظه افزایش پذیرش فناوری و افزایش اقتصاد واحد شرکت. به عنوان یک رهبر در بازار ، MaxAB از فرصت برای ادغام استفاده کرده است موقعیت و مقیاس آن پایدار در میان رقابت ها.

“در خاورمیانه رقابت وجود دارد. بیشتر آنها مدل بازار هستند اما فی نفسه زنجیره تأمین خود را مدیریت نمی کنند. و این همان چیزی است که مدل ما را منحصر به فرد می کند این است که ما دارای چرخه پایان به پایان هستیم. دردناک است ، اما ما ایمان داریم این چیزی است که این صنعت ، فضای تجارت الکترونیکی غذا و مواد غذایی B2B به آن نیاز دارد. “مدیر عامل شرکت گفت.

آیا بعد از گسترش در سراسر MENA ، آیا این شرکت فرصتی را در جنوب صحرای آفریقا می بیند که در آن ممکن است با رقابت مانند Sokowatch روبرو شود؟ “نه در آینده نزدیک ، “پاسخ المغاربل. “من فکر می کنم این بازار [the Middle East and North Africa] تقریبا 200 میلیارد دلار در سال است. بنابراین ما قبل از رفتن به جنوب صحرای آفریقا یک راه طولانی برای رفتن به آنجا داریم. “

Sokowatch 14 میلیون دلار برای دیجیتالی کردن زنجیره تأمین غیررسمی B2B آفریقا افزایش می دهد


منبع Tech Crunch