مدیر عامل شرکت پیت راولینسون روز دوشنبه فقط چند ساعت پس از اعلام رسمی این شرکت با تزریق سرمایه 4.5 میلیارد دلاری ، گفت که Lucid Group (Lucid Motors سابق) کارخانه خود را در Casa Grande ، آریزونا گسترش می دهد.

این شرکت همچنین گفت که 11000 رزرو پرداخت شده برای سدان برقی لوکس خود ، پرچمدار Lucid Air دارد.

سخنگوی Lucid به TechCrunch گفت ، بخشی از این توسعه برای تولید پروژه Gravity استفاده خواهد شد ، عنوان مرموزی که به SUV لوکس و برقی آینده این خودروساز اعطا می شود. در حال حاضر اطلاعات زیادی در مورد جاذبه زمین شناخته نشده است ، غیر از این است که این برنامه از سال 2023 در دسترس است و از همان سیستم عامل باتری Air استفاده خواهد کرد. نقشه های ثبت اختراع ارائه شده به اداره مالکیت معنوی اتحادیه اروپا ، که برای اولین بار توسط یکی از اعضای انجمن Lucid مورد توجه قرار گرفت ، چیزی بیش از تفاسیر در وب سایت Lucid نشان نمی دهد.

سخنگو افزود ، این شرکت همچنین در حال برنامه ریزی برای تولید بیشتر قطعات داخلی است ، از جمله قطعات اصلی مانند مهر زنی های صفحه بدنه. این قطعات توسط یک تامین کننده خارجی اداره می شد.

شورای شهر کازا گرانده برنامه های توسعه فضای تقریباً 1 میلیون فوت مربعی را در ماه مارس تصویب کرد. فاز اول کارخانه که ساخت آن حدود 700 میلیون دلار هزینه داشت ، 12 ماه پس از شکستن زمین ، با رکورد بالا رفت. Lucid گفته است که می خواهد ظرفیت تولید را از حدود 30،000 وسیله نقلیه در سال به 400،000 دستگاه برساند.

Lucid راهی طولانی و گاه پرتنش به بازارهای عمومی داشته است. این شرکت ابتدا هدف خود را از تولید یک سدان الکتریکی از اوایل سال 2018 قرار داد ، اما به سرعت چالش های تأمین مالی را که این جدول زمانی را بیشتر و بیشتر عقب می برد ، از بین برد. Lucid در سال 2018 با سرمایه گذاری 1 میلیارد دلاری از صندوق ثروت حاکمیت عربستان سعودی بودجه عمده ای دریافت کرد ، که همچنان بزرگترین سهامدار آن در طول ادغام Lucid با شرکت خرید اهداف ویژه Churchill Capital IV Corp بود.

این ادغام هفته گذشته هنگامی که این شرکت نتوانست تعداد کافی آرا را در مورد یک پیشنهاد اصلی به دست آورد ، کمی متوقف شد – احتمالاً به دلیل افزایش تاجران خرده فروشی و سو mal عملکرد فیلترهای اسپم ، مدیران در تماس سرمایه گذاران گفتند.

Lucid که اکنون با نام Lucid Group فعالیت خواهد کرد ، در نماد تیکر LCID ذکر شده است.

خودروسازان اضطراب باتری دارند ، بنابراین کنترل تأمین را کنترل می کنند


منبع Tech Crunch