بچه های ما نمی توانند بخوانند. از سال 2019 ، تقریباً یک سوم دانش آموزان کلاس چهارم ایالات متحده قادر به خواندن در سطح مورد انتظار خود نبودند. امتیازات طی چند دهه به سختی تغییر کرده است. چیزی اینجا کار نمی کند.

Litnerd ، یک شرکت خارج از شهر نیویورک ، می خواهد چیز جدیدی را امتحان کند. آنها در حال نوشتن کتاب و ساختن برنامه های درسی با پیچ و تاب هستند: بازیگران حرفه ای ، که در کلاس جریان می یابند ، صحنه های هر کتاب را از نو ساخته اند و – امیدوارم! – به درگیر نگه داشتن دانش آموزان کمک کنید.

برنامه های Litnerd به صورت چهار جلسه یک بار در هفته و هر هفته ساخته می شوند. دانش آموزان کتاب را بین جلسات می خوانند. هفته ای یک بار ، یک بازیگر به کلاس می رود تا صحنه هایی را دوباره تنظیم کند ، همه چیز را جمع کند و داستان را به پیش ببرد. گاهی اوقات قطعه این بازیگر از قبل ضبط می شود. بار دیگر این برنامه زنده است ، عناصر ماجراجویی خود را انتخاب کنید و به دانشجویان اجازه هدایت کشتی را بدهد.

چیزی در مورد کل موضوع فقط سیم های قلبم را می گیرد. این مرا به یاد “روز سالن اجتماعات” در مدرسه می اندازد. آن روزهای نادر که در آن مدرسه ما یک مجری ویژه – یک خواننده ، یک سخنران انگیزشی ، یک نمایش عروسکی و هر چیز دیگری – برای جلب توجه جمعی ما به وجود آورد. آن روزها بسیار بی نظیر ، بسیار خاص احساس می شدند. حتی ده ها سال بعد ، خاطرات خوش آن روزها برایم باقی مانده است.

در حالی که در حال حاضر برنامه های درسی خود را بر اساس داستان ها و محتوای موجود بنا می کند ، لیتنرد فعالیت انتشار خود را در کارها دارد. هدف این است که شناسایی دسته ها و ژانرهایی که به بهترین وجه توجه هر گروه سنی (قبل از K تا کلاس پنجم) را جلب می کند ، سپس کتابهایی بنویسید که ، به گفته تیم ، “به جشن تنوع و فراگیری کمک می کند تا همه کودکان بتوانند خود را در داستان ها.”

Litnerd زندگی خود را در طی همه گیری با نام دیگری آغاز کرد: TinyBroadway. TinyBroadway بسیاری از DNA خود را با آنچه در نهایت تبدیل به Litnerd می شود ، تقسیم کرد – بازیگرانی که از طریق اینترنت جادو می شوند ، همزمان با تعداد معدودی از بچه ها دروس و کارها را می گذرانند. Litnerd مفهوم را از B2C به B2B تغییر می دهد. در حالی که مشتری TinyBroadway والدینی بود که می خواستند برنامه بچه های خود را پر کنند ، Litnerd با همکاری با مدارس به طرز چشمگیری مخاطبان خود را گسترش می دهد (و امیدوارم در نتیجه تأثیر آن را عمیق تر کند).

اعتبار تصویر: لیتنرد

من (از طریق ایمیل) مدیرعامل و بنیانگذار Litnerd ، آنیسا میرزا ، نظرات خود را در مورد تغییر درخواست کردم:

“واقعیت این است که اکثر آمریکایی ها ، حدود 95٪ ، توانایی تحصیل در خانه را ندارند. مخصوصاً وقتی صحبت از K-5 می شود. و هنگامی که صحبت از والدین کودکان متعلق به مدارس Title 1 (اکثر مدارس NYC) می شود ، دو برابر می شود. ” “این فقط به این دلیل نیست که والدین نمی توانند از جیب پرداخت کنند. بلکه ، زیرا برای 95٪ آمریکایی ها ، مدرسه مراقبت روزانه رایگان است (اگر هر دو والدین مجبور باشند 9 تا 5 سال معمول کار کنند ، آنها نمی توانند در خانه بمانند و Anisa کوچک را تماشا کنند ، مهم نیست که معلم آنلاین مدرسه خانگی چه افسانه ای باشد!). این زمانی است که فهمیدم اگر واقعاً می خواهیم آموزش K-12 (esp K-5) را به هم بزنیم ، به راه حلی نیاز داریم که از بیرون کار کند – بخشی از وقت کلاس و تأمین هزینه مدرسه. “

کار با مدارس چالش ها و فرایندهای جدیدی را به همراه می آورد که از شهری به شهر دیگر و ایالت به ایالت دیگر کمی متفاوت است. در بسیاری از مناطق ، مدارس نمی توانند شرکتی مانند این را به دلخواه هدیه دهند – آنها باید با فروشندگان از قبل تأیید شده و قراردادی کار کنند. از آنجایی که اوایل سال جاری به عنوان یک فروشنده مورد تایید در اداره آموزش و پرورش شهر نیویورک شناخته شد ، آنیسا به من می گوید بیش از 14000 دانشجو در برنامه های Litnerd شرکت کرده اند. او انتظار دارد که این تعداد در ماه های آینده دو برابر شود.

کتاب ها ، کارگاه ها و برنامه های درسی Litnerd حول شیوه های یادگیری اجتماعی و عاطفی (یا SEL) است که بیشتر ایالات ایالات متحده انتظار دارند ، ایجاد موضوعاتی مانند خودآگاهی ، تصمیم گیری مسئولانه و آگاهی اجتماعی برای کمک به دانش آموزان بیش از توانایی آنها خواندن.

هر کتاب همراه با برنامه درس خود ، همراه با کاربرگ و فعالیت هایی برای دانش آموزان است و گفت و گوهای پیشنهادی برای کمک به معلمان را برای شناسایی و برجسته کردن یادگیری های مورد نظر از داستان ارائه می دهد.

https://www.youtube.com/watch؟v=hwWy2UGT0_Y

نکته مهم ، به نظر می رسد که این شرکت کاملاً در مورد نحوه عملکرد همه آن از نظر معلم آگاه است. آنها می دانند که بیشتر معلمان در حال حاضر کارهای زیادی برای انجام دادن ندارند و برنامه های درسی را با هدف به حداقل رساندن میزان کاری که به روز معلم اضافه می کنند ، طراحی می کنند.

میرزا به من می گوید: “ما برای معلمان نیز به SEL نیاز داریم.” “ما همچنین برای آنها به یک وقفه اجتماعی و عاطفی نیاز داریم.”

همچنین این یک بازی جذاب بسیار جالب برای بازیگران است ، به خصوص که صنعت بازیگری زنده برای بهبودی از بیماری همه گیر کار می کند. بازیگران در حال حاضر تمام جلسات خود را از خانه اجرا و ضبط می كنند. با رشد Litnerd ، این شرکت امیدوار است که بتواند استودیوهای افت فضایی را به سبک فضای مشترک ایجاد کند.

Litnerd در حال حاضر بر گسترش مدارس بیشتر در شهر نیویورک متمرکز است ، فراتر از آن که روندهای مختلف منطقه ای اجازه می دهد ، رشد کند.

استارت آپ های Edtech تقاضای یک مشتری بعید را پیدا می کنند: مدارس دولتی


منبع Tech Crunch