LinkedIn متعلق به مایکروسافت متعهد شده است با ثبت نام رسمی در یک ابتکار خودتنظیمی که می خواهد از طریق یک قانون رفتار داوطلبانه به مقابله بپردازد ، اقدامات بیشتری را برای پاک کردن سریع سخنان نفرت انگیز غیرقانونی از سیستم عامل خود در اتحادیه اروپا انجام دهد.

در بیانیه امروز ، کمیسیون اروپا اعلام کرد که این شبکه اجتماعی حرفه ای به قانون رفتار اتحادیه اروپا در زمینه مقابله با گفتار غیرقانونی نفرت در فضای مجازی پیوسته است ، دیدیه ریندرز ، کمیسر دادگستری ، از استقبال از مشارکت LinkedIn (هرچند کمی) ، و در بیانیه ای افزود که این کد “یک ابزار مهم در مبارزه با سخنان نفرت انگیز است ، و خواهد ماند ، از جمله در چارچوب تعیین شده توسط قانون خدمات دیجیتال”.

ریندرز افزود: “من از مشاغل بیشتری دعوت می کنم تا به دنیای آنلاین از نفرت رها شوند.”

در حالی که پیش از این نام LinkedIn به طور رسمی با کد داوطلبانه در ارتباط نبود ، گفت که این تلاش را از طریق شرکت مادر مایکروسافت ، که قبلاً به ثبت رسیده است ، “پشتیبانی” کرده است.

در بیانیه ای درباره تصمیم خود برای عضویت رسمی در حال حاضر ، همچنین گفت:

«LinkedIn مکانی برای مکالمه های حرفه ای است که افراد برای برقراری ارتباط ، یادگیری و یافتن فرصت های جدید به آنجا می آیند. با توجه به جو اقتصادی موجود و افزایش اعتماد به نفس افراد جویای کار و متخصصانی که در همه جای LinkedIn قرار دارند ، مسئولیت ما کمک به ایجاد تجربیات ایمن برای اعضای خود است. ما نمی توانستیم واضح تر باشیم که سخنان نفرت در سیستم عامل ما تحمل نمی شود. LinkedIn یک بخش قوی از هویت حرفه ای اعضای ما برای تمام حرفه آنها است – توسط کارفرما ، همکاران و شرکای تجاری بالقوه آنها قابل مشاهده است. “

در اتحادیه اروپا “سخنان نفرت انگیز غیرقانونی” می تواند به معنای محتوایی باشد که از عقاید نژادپرستانه یا بیگانه هراسی حمایت می کنند و یا به دنبال ایجاد خشونت یا نفرت علیه گروه هایی از مردم به دلیل نژاد ، رنگ پوست ، مذهب یا منشا ethnic قومی و غیره هستند.

تعدادی از کشورهای عضو قوانین ملی راجع به این موضوع دارند – و برخی از آنها قوانین خاص خود را که هدف آن حوزه دیجیتال است ، تصویب کرده اند. بنابراین کد اتحادیه اروپا مکمل هرگونه قانون واقعی گفتار نفرت است. همچنین از نظر شرعی لازم الاجرا نیست.

این ابتکار عمل در سال 2016 آغاز شد – هنگامی که تعداد معدودی از غول های فناوری (فیس بوک ، توییتر ، یوتیوب و مایکروسافت) توافق کردند سرعت برداشتن گفتارهای غیرقانونی را تسریع کنند (یا خوب ، نام تجاری آنها را به فرصت روابط عمومی مرتبط با گفتن چنین الزامی ضمیمه کنید).

از زمان عملیاتی شدن کد ، تعداد معدودی از سیستم عامل های فناوری به این سیستم ملحق شده اند – به عنوان مثال سیستم عامل اشتراک فیلم TikTok در اکتبر گذشته ثبت نام کرد.

اما بسیاری از خدمات دیجیتالی (به ویژه سیستم عامل پیام) هنوز در آن شرکت نمی کنند. از این رو درخواست کمیسیون برای حضور بیشتر شرکت های خدمات دیجیتال در اختیار دارد.

در همان زمان ، اتحادیه اروپا در حال تدوین قوانین سختگیرانه در زمینه محتوای غیرقانونی است.

لدر سال گذشته ، کمیسیون به روزرسانی های گسترده ای (معروف به قانون خدمات دیجیتال) را برای قوانین تجارت الکترونیکی موجود پیشنهاد داد برای تنظیم قوانین اساسی عملیاتی که به گفته آنها قصد دارد قوانین آنلاین را با الزامات قانونی آفلاین مطابقت دهد – در مناطقی مانند محتوای غیرقانونی و در واقع کالاهای غیرقانونی. بنابراین ، در سالهای آینده ، بلوک یک چارچوب قانونی بدست خواهد آورد که – حداقل در سطح بالا – با موضوع سخنان نفرت انگیز ، و نه صرفاً با یک قانون داوطلبانه ، مقابله می کند.

همچنین اتحادیه اروپا اخیراً قانونی در مورد حذف محتوای تروریستی (آوریل امسال) تصویب کرده است – که از سال آینده اعمال می شود برای سیستم عامل های آنلاین.

اما جالب است بدانید که ، در مورد موضوع بحث برانگیزتر سخنان نفرت انگیز (که می تواند عمیقا با آزادی بیان همخوانی داشته باشد) ، کمیسیون می خواهد یک کانال خودتنظیمی را در کنار قوانین ورودی حفظ کند – همانطور که سخنان ریندرز تأکید می کند.

بروکسل مشخصاً داشتن مخلوطی از “هویج و چوب” که مربوط به تنظیم مقررات دیجیتال با دکمه داغ است ، ارزش دارد. به خصوص در منطقه خطرناک تنظیم گفتار.

بنابراین ، در حالی که DSA قرار است در روش های استاندارد “اعلام و پاسخ” پخت کند تا به پخش کننده های دیجیتال کمک کند تا به سرعت به محتوای غیرقانونی پاسخ دهند ، با حفظ کد سخنان نفرت ، یک کانال موازی وجود دارد که می توان سیستم عامل های اصلی را کمیسیون تشویق کرد متعهد شوند که فراتر از متن قانون پیش بروند (و بدین ترتیب نمایندگان مجلس را قادر می سازد تا از هرگونه بحث و جدال در صورت تلاش برای اعمال اقدامات گسترده تر برای تعدیل گفتار در قانون جلوگیری کنند).

در مورد سخنان غیرقانونی نفرت ، قانونگذاران اتحادیه اروپا شفافیت لازم را برای سیستم عامل ها دارند

اتحادیه اروپا – برای چندین سال – داوطلبانه یک قانون عمل در مورد اطلاعات غیر آنلاین نیز داشته است. (و سخنگوی LinkedIn تأیید کرد که از بدو تأسیس ، همچنین از طریق شرکت اصلی آن مایکروسافت به امضا رسیده است.)

و در حالی که قانون گذاران اخیراً طرحی را برای تقویت گوگل اعلام کردند – برای “لازم الاجرا تر کردن” ، همانطور که گفته اند اکورمورونیک آن را بیان می کنند – قطعاً قصد ندارد در مورد این موضوع سخنرانی (حتی گنگ تر) قانون گذاری کند.

در اظهارات عمومی امروز درباره کد سخنان نفرت ، کمیسیون گفت که پنجمین تمرین نظارتی در ژوئن 2020 نشان داد که به طور متوسط ​​شرکت ها 90٪ از محتوای گزارش شده را در عرض 24 ساعت بررسی کرده و 71٪ از محتوای را که به عنوان سخنان غیرقانونی نفرت در نظر گرفته شده است ، حذف کردند .

این گزارش افزود که از نتایج استقبال می کند – اما همچنین از امضا کنندگان خواستار تلاش مضاعف خود ، به ویژه در مورد بازخورد به کاربران و نحوه برخورد آنها با شفافیت در مورد گزارش و حذف شده است.

کمیسیون همچنین بارها و بارها خواستار بسترهای نرم افزاری امضا شده در کد ضد اطلاعات شده است تا اقدامات بیشتری برای مقابله با سونامی “اخبار جعلی” که در سیستم عامل های خود حصارکشی شده اند ، از جمله – در جبهه بهداشت عمومی – آنچه که آنها سال گذشته به عنوان ویروس کرونا ویروس نامیده اند ، انجام دهد.

بحران COVID-19 بدون شک به تمرکز ذهن قانونگذاران در مسئله پیچیده نحوه تنظیم موثر حوزه دیجیتال کمک کرده و به احتمال زیاد تعدادی از تلاش های اتحادیه اروپا را تسریع کرده است.

درک فشار بزرگ اروپا برای بازنویسی کتاب قانون دیجیتال

اروپا برنامه خود را برای راه اندازی مجدد قوانین دیجیتال و اهالی غول های فناوری ارائه می دهد

فیس بوک ، توییتر ، یوتیوب و مایکروسافت توافق می کنند که سخنان نفرت را در سرتاسر اتحادیه اروپا حذف کنند


منبع Tech Crunch