آیا به دنبال تلویزیون OLED با قیمت متوسط ​​هستید؟ ممکن است بخواهید LG CX OLED و Sony A8H OLED را در نظر بگیرید – و به همین دلیل است.
در حالی که تلویزیون های OLED هنوز بودجه خریداری نمی کنند ، آخرین مدل ها هنوز ارزان تر از همیشه هستند ، با مارک های تلویزیونی کافی به اندازه کافی از این فناوری پشتیبانی می کنند تا بتواند برداشت فراوان OLED را هر ساله تضمین کند.
LG CX و Sony A8H OLED دو مهمترین تلویزیون برای تماشای سال 2020 هستند – در غیر این صورت – برای این واقعیت ساده که آنها OLED را در حد متوسط ​​خود نشان می دهند: هیچکدام توانایی پردازش ندارند. مانند مدل های ارزان قیمت مانند LG B9 ، و همچنین آنقدر مشخص نیستند که برچسب قیمت به مقادیر ناخن زدن رسیده است.
بنابراین اگر به دنبال خرید تلویزیون OLED با قیمت متوسط ​​هستید ، یکی که بانک را نمی شکند و به شما اجازه پردازش نمی دهد ، انتخاب بین این دو سخت است. این نسخه در مقابل راهنمای شما را از طریق قیمت گذاری دقیق ، تفاوت در مشخصات و قالب ها اجرا می کند ، و به همین دلیل ممکن است شما یک برند تلویزیونی را بر دیگری انتخاب کنید. در اینجا هر آنچه راجع به انتخاب LG CX در مقابل Sony A8H می دانید وجود دارد.
بعد از بودجه OLED؟ این مقایسه LG BX vs B9 OLED را بررسی کنید
LG CX vs Sony A8H: قیمت و اندازه
قیمت گذاری یک مقایسه آسان در این مورد است: آنها تقریباً به همان مقدار هزینه دارند!
در اندازه پرچمدار 55 اینچی ، LG CX OLED با قیمت 1799 دلار / 1799 پوند ، قیمت کمتری دارد ، در حالی که سونی A8H OLED تقریباً یکسان 1899 دلار / 1799 پوند قیمت دارد. در انگلستان ، این یک قیمت مناسب عالی است و تنها یک افزایش قیمت اندک برای مجموعه های سونی در ایالات متحده وجود دارد.
در اندازه 65 اینچ ، LG CX OLED 2،499 دلار / 2799 پوند قیمت دارد – با یک قیمت مشابه برای Sony A8H با قیمت 2،799 دلار / 2799 پوند.

LG CX OLED (2020) (اعتبار تصویر: LG) تفاوت اصلی در اندازه تلویزیون است. سونی A8H فقط برای این دو اندازه تأیید شده است ، در حالی که CX هم از مدل 77 اینچی بزرگتر و هم اندازه جمع و جور تر 48 اینچ در اواسط سال 2020 بهره می برد.
اندازه 48 اینچ بسیار مهم است ، زیرا این اولین سال است که OLED های 48 اینچی در دسترس هستند. سونی یک مدل OLED 48 اینچی را منتشر کرد ، اما برای مدل A9G سال گذشته و نه چیز جدیدی برای سال جاری.
در استرالیا 3959 یورو برای 55 اینچ LG CX ، 5359 دلار AU برای 65 اینچ و 10 هزار و 99 دلار AU برای 77 اینچ پرداخت می کنید – اگرچه در حال حاضر 48 اینچ موجود نیست. Sony A8H همچنین به هیچ وجه برای استرالیا تأیید نشده است ، اگرچه انتظار داریم این اتفاق در ماه های آینده رخ دهد.

بهترین معاملات امروز LG CX OLED و Sony Bravia A8H OLED

LG 55 “CX 4K HDR هوشمند OLED …
الکترونیک Abt

1،796.99 دلار

چشم انداز

ال جی – کلاس 65 “کلاس – سری CX -…
بهترین خرید

$ 2،499.99

چشم انداز

LG 65 “CX 4K HDR Smart OLED …
الکترونیک Abt

$ 2،499.99

چشم انداز

ال جی – کلاس 77 “کلاس – سری CX -…
بهترین خرید

$ 4،999.99

چشم انداز

نمایش معاملات بیشتر

ما روزانه بیش از 130 میلیون محصول را با بهترین قیمت بررسی می کنیم

LG CX vs Sony A8H: طراحی و مشخصات
بعد ، ما طرح را در نظر می گیریم. این مجموعه ها چگونه به نظر می رسند؟
خوب ، هر دو مجموعه دارای یک حاشیه حداقل ، با نسبت ابعاد یکسان برای صفحه نمایش خود هستند. A8H از عقب کمی جذاب است – که کمی حجیم تر از آنچه انتظار می رود – اما تا حد زیادی در حال بدست آوردن مستطیل زیبا برای هر دو مجموعه هستید.
اختلاف اصلی در انتخاب پایه تلویزیون است ، CX ال جی با استفاده از پایه خمیده – طراحی شده برای شنیدن صوت از بلندگوهای شلیک شده خود به سمت بیننده – و A8H سونی که با دو پا با ارتفاع قابل تنظیم همراه است ، جایگذاری صدا را راحت تر می کند. در زیر بسته به اینکه آیا شما یک نوار صوتی خارجی را وصل می کنید یا از صوتی داخلی استفاده می کنید ، ممکن است حالت اول به نظر برسد ، اما هر دو مزایای آن را دارند.

محدوده تلویزیون سونی 2020 همه چیز در مورد پاهای قابل تنظیم است (اعتبار تصویر: TechRadar) صحبت از آن ، LG CX OLED با بلندگوهای 2.2 کانال و خروجی 40W است ، به این معنی که شما باید صدای بسیار جوش آور دریافت کنید که بالاتر و بالاتر از حد استاندارد برای داخلی است. سمعی. از طرف دیگر ، Sony A8H از خروجی 30W کمی ساکت تر (اما هنوز هم قابل توجه) است – اما با روشی کاملاً متفاوت برای انتقال صوت به بیننده.
سونی در اینجا از چیزی به نام Acoustic Surface Audio استفاده می کند که از ترکیبی از ساب ووفرها و محرک های داخلی داخل تلویزیون برای انتشار صدا استفاده می کند ، در اصل با استفاده از صفحه شیشه ای مجموعه به عنوان یک درایور ارتعاش شده. از نظر تئوری بسیار خنک است ، اگر در عمل کمی نادرست باشد ، اما با این وجود جالب است. هر دو مجموعه از قالب صوتی Dolby Atmos و همچنین HDMI eARC برای انتقال صوتی با مشخصات بالا از تلویزیون به یک نوار صوتی پشتیبانی می کنند.

بیشتر تلویزیونهای OLED 2020 ال جی از پردازنده a9 Gen 3 به روز شده استفاده می کنند (اعتبار تصویر: TechRadar) از نظر پردازش ، هر دو CX و A8H OLED از پیشرفته ترین پردازنده از مارک های تلویزیونی مربوطه خود استفاده می کنند. برای CX ، تراشه A9 Gen 3 ال جی است که در سری LG GX و LG WX OLED نیز استفاده می شود. برای A8H ، شما در حال پردازنده X1 Ultimate سونی هستید که در LCD A9G OLED و Z8H 8K نیز استفاده می شود. بنابراین در هر دو مورد پردازش باید دارای درجه یک باشد.
شایان ذکر است که A8H تنها با بلوتوث 4.2 ارائه می شود ، در حالی که CX دارای آخرین استاندارد 5.0 – با قابلیت اتصال بهتر و کیفیت صدا – بنابراین اگر علاقه ای به اتصال هدفون های بلوتوث به تلویزیون خود دارید ، احتمالاً CX راهی برای پیشبرد آن است. .
هر دو تلویزیون از چهار درگاه HDMI برخوردار هستند ، اما فقط در LG CX جدیدترین استاندارد HDMI 2.1 برای فیلم با وضوح 4K در 120Hz (یا 8K در 60 هرتز وجود دارد ، هرچند که برای این تلویزیون های 4K قابل اجرا نیست). Sony A8H فقط جزئی HDMI 2.1 را پشتیبانی می کند.
سونی در مقابل ال جی

Dolby Vision HDR در عمل (اعتبار تصویر: استیو می) اگر هیچ یک از این تفاوت های مشخصات کافی نیستند تا شما را در یک جهت تغییر دهند ، ممکن است بخواهید تصویر بزرگی را در نظر بگیرید.
سونی و ال جی (بدیهی) شرکت های مجزایی هستند و هر دو از لحاظ پردازش و از پیش تنظیم تصاویر خود کارهایی کاملاً متفاوت انجام می دهند. به عنوان مثال ، مجموعه های OLED ال جی معمولاً کمی بیشتر از تصاویرشان نمایش خواهند داد ، با خروجی گرم که برای HDR بسیار عالی است. سونی کمی کنترل شده تر است ، اما باید صاف کننده حرکت پیشرفته ای را برای صحنه های اکشن ، مسابقات ورزشی و موارد مشابه ارائه دهد. در هر صورت ، تفاوت زیادی وجود ندارد ، و ما انتظار داریم که هر دو تلویزیون یک تجربه مشاهده با کیفیت بالا را ارائه دهند.
هر دو شرکت از استاندارد HDR پویا Dolby Vision پشتیبانی می کنند ، که در هر دو مجموعه مورد بحث در اینجا – و همچنین گاما ورود به سیستم ترکیبی (HLG) مشاهده خواهید کرد. HDR10 + (استاندارد HDR استفاده شده در Amazon Prime Video) را نداشته باشید که برای آن به تلویزیون سامسونگ یا تلویزیون پاناسونیک احتیاج دارید.
ال جی همچنین چیزی به نام Dolby Vision IQ ارائه می دهد که بسته به میزان نور محیط اتاق ، کابل را بر روی صفحه نمایش کالیبره می کند. سونی این کار را ارائه نمی دهد ، اما شما حالت کالیبره شده Netflix را دریافت خواهید کرد ، منظور از این کار تغییر تنظیمات تصویر برای مطابقت با “مانیتور” در Netflix HQ است ، اما احتمالاً این مهم نیست (از پیش تعیین شده های استاندارد یا سینما) شما را انجام می دهد. خوب).
LG CX در مقابل سونی A8H: غذای آماده

برای یک OLED 48 اینچی ، LG CX راهی برای پیشروی است (اعتبار تصویر: LG) قبل از اینکه فرصتی برای بررسی هر دو LG CX OLED و Sony A8H OLED بدست آوریم ، نمی توانیم به راحتی یک انگشت شست تأیید یا
با این حال ، اکنون می توان گفت که قیمت گذاری چندانی ندارد ، اما خریداران آمریکایی مجموعه ای ارزان تر در LG CX را پیدا می کنند. اگر به OLED 48 اینچی یا صفحه نمایش 77 اینچی بزرگتر نیز علاقه مند هستید ، ال جی قادر خواهد بود تا از ترکیب محدودتر A8H به نیازهای شما پاسخ دهد. (اگر در استرالیا هستید ، CX تنها گزینه پیشنهادی از بین این دو است.)
LG همچنین در پشتیبانی از HDMI 2.1 (در هر چهار پورت HDMI) و بلوتوث 5.0 – پیشرو است که در صورت علاقه به بازی یا تماشای فیلم با برخی هدفون های بیش از حد گوش ، ممکن است چیزهایی را برای شما جابجا کند.
کیفیت تصویر به احتمال زیاد بین هر دو تلویزیون بسیار نزدیک خواهد بود ، و با توجه به اینکه در مورد اختلافات کوچک اختلاف نظر داریم ، شما باید نسبت به خرید بسیار با اعتماد به نفس احساس کنید – مگر اینکه چیزی مانند Dolby Vision IQ یا تعبیه یک نوار صوتی در زیر تلویزیون شما تصمیم بگیرد. یا دیگری. خواننده عزیز زیبایی خرید تلویزیون این است که کاملاً به عهده شماست.

بهترین معاملات امروز LG CX OLED و Sony Bravia A8H OLED

LG 55 “CX 4K HDR هوشمند OLED …
الکترونیک Abt

1،796.99 دلار

چشم انداز

ال جی – کلاس 65 “کلاس – سری CX -…
بهترین خرید

$ 2،499.99

چشم انداز

LG 65 “CX 4K HDR Smart OLED …
الکترونیک Abt

$ 2،499.99

چشم انداز

ال جی – کلاس 77 “کلاس – سری CX -…
بهترین خرید

$ 4،999.99

چشم انداز

نمایش معاملات بیشتر

ما روزانه بیش از 130 میلیون محصول را با بهترین قیمت بررسی می کنیم

در اینجا بهترین موسیقی های صوتی سال 2020 آورده شده است


منبع Tech Radar