دلیل منطقی دلخراش دلارهایی که به میلیاردر موکش امبانی سرازیر شده اند Reliance Jio Platforms با جلب مشاغل تجارت الکترونیکی وی JioMart شروع به گسترش بیشتر مردم در سراسر هند می کند.

تجارت الکترونیکی بین اپراتور مخابراتی برتر کشور Jio Platforms و زنجیره خرده فروشی برتر Jio Retail ، JioMart به تازگی وب سایت جدید خود را راه اندازی کرده و پذیرش سفارشات را در ده ها مترو ، لایه 1 و لایه 2 از جمله دهلی ، چنای ، کلکته ، بنگلور آغاز کرده است. پونه ، بوکارو ، باتیندا ، احمدآباد ، گوراگون و دهرادون.

قبل از گسترش روز شنبه ، این سرویس در سه حومه بمبئی موجود بود. این سرویس در حال حاضر شامل مواد قابل خوردنی قابل فروش مانند میوه و سبزیجات ، و لبنیات علاوه بر محصولات اصلی و سایر مواد غذایی می باشد زیرا این امر باعث می شود تا قهوه خانه های هندی در سراسر کشور ایجاد شود.

تکیه Ambani Jio Platforms که بیش از 10 میلیارد دلار در ماه گذشته با فروش تقریبا 17٪ سهم جمع آوری کرده است ، بیش از هر اپراتور مخابراتی دیگر در کشور بیش از 388 میلیون مشترک را به خود اختصاص داده است.

این پول در حالی آغاز می شود که شرکت های مختلف Ambani شروع به ورود به بازار می کنند که از قبل با رقبای سرسختی مانند آمازون در حال برگزاری است ، والمارت Flipkart ، BigBasket ، MilkBasket و Grofers.

در اوایل هفته جاری ، غول تجارت الکترونیکی آمریکایی وارد بازار تحویل مواد غذایی هند شد تا بتواند دو قطبی Prosus Ventures با پشتیبانی Swiggy و مورچه های مالی Zomato را به چالش بکشد. آمازون در حال افزایش فشار استخدام در هند است و به دنبال این است که نزدیک به 50،000 کارگر فصلی را استخدام کند تا از تقاضای روزافزون روی سکوی خود کاسته شود.

در همین حال ، Retail Retail Ambani ، که در سال 2006 تاسیس شد ، همچنان بزرگترین خرده فروش در هند با درآمد است. این شرکت در هر هفته از طریق نزدیک به 10،000 فروشگاه فیزیکی خود در بیش از 6،500 شهر و شهر در بیش از 3.5 میلیون مشتری خدمت می کند.

JioMart ممکن است آمازون و Flipkart داشته باشد با این حال ، در دیدنی های خود ، اما به شکل فعلی ، این شرکت قصد دارد گرفرس سردرد بیشتری داشته باشد و BigBasket ، بهترین شرکتهای ارائه دهنده مواد غذایی در هند.

صنایع اتکا ، با ارزش ترین شرکت در هند و نهاد اصلی شرکت Jio Platforms and Reliance Retail ، قصد دارد در یک سال جیامارت را به بیش از هزار ولسوالی گسترش دهد و همچنین فروشگاه خود را گسترده تر کند تا لوازم الکترونیکی و اداری را در بین انواع دیگر دسته بندی ها ، فرد آشنا با موضوع به TechCrunch گفت. اعتماد به نفس جیو سخنگوی اظهار نظر خودداری کرد.

گسترش بیشتر شهرها یک ماه پس از راه اندازی JioMart واتس اپ خود را آغاز می کند حساب کاربری ، افراد را قادر می سازد تا به راحتی سفارش و فاکتور خود را در فیس بوک ردیابی کنند خدمات مشهور

ماه فیس بوک اعلام کرد مبلغ 5.7 میلیارد دلاری در Platforms Reliance Jio در هند سرمایه گذاری کرده و متعهد شده است که برای کمک به مشاغل کوچک در سراسر کشور با این شرکت هندی همکاری کند. حساب واتس اپ JioMart در حال حاضر از مناطق توسعه یافته پشتیبانی نمی کند.

موکش امبانی ، ثروتمندترین مرد هند و رئیس و مدیر عامل شرکت Reliance Industries ، اولین بار سال گذشته از برنامه خود برای راه‌اندازی سکوی تجارت الکترونیکی پرده برداشت. در یک سخنرانی ، Ambani به کار Mahatma Gandhi استناد کرد و گفت هند باید برای نبرد تازه دیگری جنگ کند.

تعداد معدودی از شرکتها تلاش کرده اند – و نتوانسته اند – وب سایت های تجارت الکترونیکی خود را طی سال های گذشته در هند راه اندازی کنند ، جایی که بیش از 95٪ از فروش ها هنوز هم از طریق فروشگاه های آجر و ملات انجام می شود. اما Ambani منحصراً موقعیت دارد تا بتواند با دو قطب آمازون و فلیپکارت آمازون و والمارت مبارزه کند – با تشکر از بخشی از بیش از 10 میلیارد دلار سرمایه گذاری شرکت اخیراً از KKR ، فیس بوک ، سیلور لیک ، شرکای سهام Vista و جنرال آتلانتیک. علاوه بر مقیاس بندی JioMart ، سرمایه تازه باید به بازپرداخت بدهی 21 میلیارد دلاری شرکت Reliance Industries نیز کمک کند.

وی افزود: “ما باید به صورت جمعی جنبش جدیدی را علیه استعمار داده ها راه اندازی کنیم. برای موفقیت هند در این انقلاب محور داده ها ، ما باید کنترل و مالکیت داده های هند را به هند انتقال دهیم – به عبارت دیگر ، ثروت هند به هر هندی باز می گردد. ” مودی .


منبع Tech Crunch