Ideanomics ، یک شرکت فن آوری و تحرک الکتریکی مستقر در نیویورک ، روز دوشنبه به لیست خریدهای خود برای خرید تولیدکننده خودروهای برقی تجاری از طریق Via Motors در یک معامله سهامی به ارزش 450 میلیون دلار افزود.

Ideanomics امسال به شدت به خرید مشاغل حرکتی پرداخته است ، زیرا به دنبال ایجاد پیشنهادات عمودی یکپارچه برای اپراتورهای ناوگان و مقامات ترانزیتی است که به خودروهای برقی منتقل می شوند. اعلان خرید Via Motors باعث افزایش قیمت سهام Ideanomics از زمان باز شدن بازار به 2.43 دلار شد.

تنها در سال جاری ، Ideanomics خرید شرکت US Hybrid ، تولید کننده قطعات پیشرانه الکتریکی و موتورهای پیل سوختی ، تراکتور EV Solectrac را تکمیل کرده است ، که تنها تراکتور الکتریکی ساخت آمریکا ، شرکت شارژ بی سیم Wave مستقر در یوتا و Timios Holdings Corp. ، که خدمات عنوان و سپرده را ارائه می دهد.

خرید ویا موتورز بزرگترین خرید در تاریخ Ideanomics است. از طریق وانت و کامیون های برقی برای تحویل در مایل کوتاه و میانه ، با استفاده از معماری مدولار و سبک “اسکیت بورد” در سه مدل خودرو ، طراحی و تولید می کند.

پور روز دوشنبه در تماس سرمایه گذار با این معامله گفت: “این خرید یک نقطه عطف دگرگون کننده برای Ideanomics است.” وی خاطرنشان کرد که این خرید همچنین “قابلیت تولید کامل OEM” را فراهم می کند ، به این معنی که این شرکت اکنون می تواند EV های مورد نیاز خود را تأمین کند و هزینه آن را حفظ کند.

اعتبار تصویر: از طریق موتورز (در پنجره جدیدی باز می شود)

این معامله شامل درآمد بالقوه تا 180 میلیون دلار برای سهامداران از طریق تحویل خودروها تا سال 2026 است. سهامداران همچنین حدود 25 درصد از کل شرکت را در اختیار خواهند داشت. به طور جداگانه ، Ideanomics اعلام کرد که مبلغ 50 میلیون دلار برای تأمین مالی عملیات از طریق Via به پیش خواهد برد.

Ideanomics در حال حاضر همه چیز را از خرید EV تا ایجاد زیرساخت مدیریت شارژ تسهیل می کند. Ideanomics همچنین از طریق بازوی fintech خود تأمین مالی و همچنین خدمات شارژ به عنوان خدمات و خدمات خودرو را ارائه می دهد ، که به گفته آنها به شرکت های ناوگان اجازه می دهد مدل سرمایه گذاری خود را از هزینه های سرمایه ای به هزینه های عملیاتی تغییر دهند. به

آلفرد پور ، مدیرعامل ، در این باره گفت: “ما معتقدیم تغییر از CapEx به OpEx تأثیر عمیقی بر اپراتورهای ناوگان خواهد گذاشت و با حذف موانع آشکار ورود ، اما مجبور به سرمایه گذاری در محصولات و زیرساخت های جدید ، پذیرش ناوگان بدون انتشار گاز را تسریع می کند.” تماس با درآمد سه ماهه دوم اخیر

در حالی که این شرکت در مورد پیش بینی های مالی برای ویا مستقر در یوتا تا سال 2026 ساکت بود ، پور افزود که این ارقام در بیانیه پروکسی Ideanomics که قبل از بسته شدن خرید به تنظیم کنندگان ارائه شده است ، گنجانده خواهد شد.


منبع Tech Crunch