سلام سانشاین ، شرکت رسانه ای ریس ویترسپون که محتوایی را برای سرویس های پخش کننده مانند Hulu ، Apple و HBO و سایر محصولات تولید کرده است ، به یک شرکت رسانه ای جدید که هنوز نامش مشخص نیست توسط مدیران سابق دیزنی ، کوین مایر و تام استگز فروخته شده است. امروز صبح.

وال سنت ژورنال اولین بار در مورد فروش گزارش داد.

WSJ می گوید ، شرایط معامله به طور رسمی فاش نشده است ، اما گفته می شود ، ارزش فروش تجارت Hello Sunshine در حدود 900 میلیون دلار است. این روزنامه قبلاً گزارش داده بود که Hello Sunshine پس از دریافت علاقه از تعدادی از خواستگاران ، از جمله اپل ، در حال بررسی فروش است.

Hello Sunshine توسط بنیانگذار ویترسپون و Strand Equity و شریک مدیریتی ست رودسکی در سال 2016 تاسیس شد و بیشتر به خاطر تولید مجموعه هایی مانند “دروغ های کوچک بزرگ” HBO ، “آتش های کوچک در همه جا” از Hulu و “نمایش صبحگاهی” اپل شناخته شده است. که ویترسپون را در نقش های اصلی بازی می کند.

اما این شرکت در پروژه های سینمایی و رسانه ای دیگری نیز سرمایه گذاری کرده است ، از سری Facebook Watch گرفته تا همکاری با Audible آمازون. در حال حاضر پروژه های سینمایی و تلویزیونی آینده ای در کنار Netflix ، Amazon ، ABC و Starz وجود دارد و اخیراً یک بخش Kids & Animation و همچنین خرید SKR Production سارا ریا برای گسترش محتوای بدون اسکریپت اعلام کرده است.

علاوه بر این ، این شرکت یک برنامه باشگاه کتاب آنلاین و تلفن همراه ، باشگاه کتاب ریس را اداره می کند ، که اکنون 2.1 میلیون دنبال کننده دارد. انتخاب های محبوب تر باشگاه اغلب به نمایش ها و فیلم هایی تبدیل می شود که بعداً سلام سانشاین تولید می کند.

بر اساس اعلام Sunshine ، این شرکت اولین خریداری شده توسط سرمایه گذاری رسانه ای جدید توسط مایر و استاگز است که توسط شرکت خصوصی Blackstone پشتیبانی می شود. WSJ خاطرنشان کرد: این شرکت بیش از 500 میلیون دلار پول نقد برای خرید سهام Hello Sunshine از سرمایه گذاران خود از جمله AT&T و Emerson Collective هزینه می کند.

پس از بسته شدن قرارداد ، تیم مدیریت ارشد به فعالیتهای روزانه Hello Sunshine ادامه می دهند. سارا هاردن ، مدیر اجرایی Witherspoon و Hello Sunshine به هیئت مدیره شرکت جدید ملحق می شود و صاحبان سهام قابل توجهی را در تجارت جدید حفظ می کند.

Hello Sunshine به سنگ بنای استراتژی شرکت رسانه ای جدید تبدیل می شود ، که شامل “خانه ای مستقل و سازنده برای مارک های برتر و با کیفیت بالا ، و دسته بندی می شود”.

“امروز یک لحظه فوق العاده برای سلام آفتاب است. من این شرکت را برای تغییر دیدگاه همه زنان در رسانه ها تغییر دادم. طی چند سال گذشته ، ما شاهد پیشرفت ماموریت خود از طریق کتاب ، تلویزیون ، فیلم و شبکه های اجتماعی بوده ایم. امروز ، ما با همکاری با Blackstone یک گام بزرگ رو به جلو برداشته ایم ، که به ما این امکان را می دهد تا داستانهای سرگرم کننده تر ، تأثیرگذارتر و روشن کننده تری را در مورد زندگی زنان در سطح جهان بیان کنیم. ویترسپون در بیانیه ای درباره این قرارداد گفت: “من نمی توانم بیشتر در مورد این بدانم که این برای آینده ما چه معنایی دارد.”

این معامله در شرایطی به وقوع می پیوندد که تحولات زیادی در زمینه کسب و کار رسانه ای رخ می دهد ، زیرا شرکت ها خود را با تغییر مسیر از تلویزیون های سنتی و فیلم های استاندارد به دنیای همیشگی پخش جریانی و قطع سیم وفق می دهند. به عنوان مثال ، آمازون در ماه مه اعلام کرد که MGM Studios را به قیمت 8.45 میلیارد دلار خریداری می کند – معامله ای که توسط FTC برای مسائل احتمالی ضد تراست در حال بررسی است. در همین حال ، WarnerMedia و Discovery در همان زمان برنامه های خود را برای ادغام عملیات اعلام کردند ، به این امید که از بازار جریان پخش کنند. در حال حاضر ، Comcast و ViacomCBS در حال بررسی راه هایی برای همکاری با یکدیگر هستند.

اما با شروع پخش رسانه های سنتی ، مانند NBCU با طاووس ، آنها محتوای دارای مجوز برای پخش کننده های دیگر مانند Netflix را نیز پس می گیرند. این امر باعث افزایش تقاضا برای منابع جدید برنامه نویسی مستقل می شود ، مانند آنچه Hello Sunshine تولید می کند.

ارزش این شرکت در این بازار از پروژه های باکیفیت آن ناشی می شود ، که بسیاری از آنها توسط اعضای باشگاه کتاب آن ، که به عنوان مخاطب و طرفدار داخلی برای فیلم بعدی یا پخش تلویزیونی بعدی عمل می کنند ، مورد بررسی قرار گرفته است. بعلاوه ، پروژه هایی که از آنها حمایت می کند نیز مواردی هستند که داستان های زنان را روایت می کنند-بخشی از بازار که از نظر تاریخی نادیده گرفته شده است ، و یکی از موفقیت های Hello Sunshine ثابت می کند که بینندگان تقاضای زیادی برای آن دارند.

سرمایه گذاری بلک استون در شرکت جدید از طریق مشارکت در سهام خصوصی آن انجام می شود ، که قبلاً بیشترین سهام را در برنامه دوستیابی Bumble به دست آورد. بلک استون سرمایه گذاری های دیگری در صنعت سرگرمی انجام داده است ، از جمله سازمان حقوق موسیقی SESAC. یک فضای استودیوی هالیوودی و مجموعه املاک و مستغلات دفتر Burbank. اپراتور جهانی پارک موضوعی Merlin Entertainments؛ پلت فرم شجره نامه آنلاین Ancestry.com؛ بسترهای تبلیغاتی آنلاین تلفن همراه Vungle و Liftoff ؛ و Epidemic Sound ، که موسیقی را به سازندگان محتوای اینترنتی ارائه می دهد.


منبع Tech Crunch