فروشگاه های ساری ساری فروشگاه های محله ای در فیلیپین هستند که معمولاً مایحتاج روزانه را می فروشند و بعضاً به عنوان مرکز اجتماعات نیز فعالیت می کنند. امروز GrowSari ، استارتاپی که فروشگاه های ساری ساری را با ویژگی هایی مانند ابزارهای قیمت گذاری ، مدیریت موجودی کالا و وام های سرمایه در گردش دیجیتالی می کند ، اعلام کرد که یک سری B را از چندین سرمایه گذار برجسته جمع آوری کرده است که بودجه کل آن را به 30 میلیون دلار می رساند.

سری B این شرکت در حال نزدیک شدن است ، بنابراین مبلغ نهایی را اعلام نکرده است. کل 30 میلیون دلار جمع آوری شده شامل بودجه بذر آن و سری A است که طبق گفته کن 14 میلیون دلار بود. شرکت کنندگان در سری B شامل واحد سهام خصوصی Temasek Holdings Pavilion Capital ، Tencent ، شرکت بین المللی مالی (IFC) ، ICCP SBI Venture Partners و Saison Capital و سرمایه گذاران برگشت دهنده Robinsons Retail Holdings (که بخشی از گروه Gokongwei است) ، JG Digital Equity Ventures and Wavemaker Partners.

GrowSari در سال 2016 تاسیس شد ، و می گوید پلت فرم B2B آن در حال حاضر توسط بیش از 50،000 فروشگاه در بیش از 100 شهرداری در لوزون ، بزرگترین و پرجمعیت ترین جزیره فیلیپین استفاده می شود. هدف نهایی آن سرویس دهی به یک میلیون فروشگاه ساری ساری است.

خاتابوک هند 60 میلیون دلار برای کمک به بازرگانان دیجیتال سازی دفاتر حسابداری و قبول پرداخت های آنلاین جمع می کند

به گفته GrowSari ، بیش از 1.1 میلیون فروشگاه ساری ساری در فیلیپین وجود دارد و 60٪ از کالاهای مصرفی پر سرعت (FMCG) را که در این کشور فروخته می شود ، تشکیل می دهند و این باعث می شود که آنها یک کانال توزیع ارزشمند برای عمده فروشان باشند. GrowSari علاوه بر بازار تأمین کننده خود ، می گوید که قادر است به اپراتورهای فروشگاه ساری-ساری قیمت محصولات بهتری از حدود هزار مارک FMCG از جمله Unilever ، P&G و Nestle را بدهد ، که ادعا می کند می تواند به فروشگاه ها کمک کند تا درآمد خود را دو برابر کنند. سایر خدمات موجود در این برنامه شامل پرداخت آنلاین مخابرات و قبوض تسهیلات ، حواله و تأمین مالی خرد برای وام های سرمایه در گردش است.

tDeam بنیانگذار GrowSari شامل Reymund Rollan ، Shiv Choudhury ، Siddhartha Kongara و Andrzej Ogonowski است که برای اولین بار سیستم عامل خود را برای مدیریت تدارکات و موجودی فروشگاه های ساری-ساری راه اندازی کردند.

تصویری از دسته بندی محصولات در برنامه GrowSari

تصویری از دسته بندی محصولات در برنامه GrowSari

از آنجا که بیشتر فروشگاه های ساری ساری به صورت جداگانه اداره می شوند ، حاشیه آنها نسبت به خرده فروشان بزرگی که می توانند با عمده فروشان FMCG معامله کنند ، کمتر است. بازار تأمین کنندگان GrowSari با دسترسی فروشگاه های ساری ساری به لیست توزیع کننده قیمت های مشاهده شده توسط فروشگاه های بزرگ و عمده فروشان ، این مسئله را برطرف می کند. بازار GrowSari به حداقل سفارش نیاز ندارد و به فروشگاه های ساری ساری اجازه می دهد تا با پرداخت نقدی هنگام تحویل ، GrowCoins (یا اعتبارات نقدی قابل جبران از طریق حمل و نقل GrowSari ، انتقال آنلاین ، بانک ها یا فرابورس) پرداخت کنند. در فروشگاه های رفاه) یا E-List ، محصول وام هفت روزه GrowSari.

سرمایه جدید GrowSari برای گسترش پایگاه کاربری خود به 300000 فروشگاه جدید در فیلیپین ، به ویژه در Visayas و Mindanao ، افزایش اندازه بازار تأمین کننده آن و راه اندازی محصولات مالی بیشتر برای فروشگاه های ساری-ساری استفاده خواهد شد. این شرکت نوپا بخشی از محصول جدید سیستم عامل های B2B در آسیا است که با هدف ارائه خدمات خرد به شرکت های کوچک از جمله BukuWarung و BukuKas در اندونزی و Khatabook در هند انجام شده است.

BukuKas 50 میلیون دلار از سرمایه گذاران از جمله DoorDash’s Gokul Rajaram و بنیانگذار TransferWise ، Taavet Hinrikus دریافت می کند

BukuWarung ، یک fintech برای MSME اندونزی ، نمره 60 میلیون دلار سری A به رهبری Valar و Goodwater را کسب می کند


منبع Tech Crunch