برای مدیران ناوگان ، مدیریت تغییرات خدمه حمل و نقل در کشورهای مختلف حتی در بهترین زمانها فرآیند مفصلی است – و اکنون به طور قطع بهترین زمانها نیست. Greywing ، یک پلتفرم مورد حمایت Y Combinator برای اتوماسیون عملیات دریایی ، امروز راه حل جدیدی را راه اندازی کرد که به عنوان اولین صنعت توصیف می کند. Crew Change نامیده می شود ، برای کمک به شرکت های حمل و نقل در مدیریت آزمایش ، قرنطینه و سایر مقررات COVID-19 برای اعضای خدمه خود استفاده می شود.

Crew Change با استفاده از داده های S5 Agency World ، یک آژانس بندری جهانی ، برای حفظ نیاز به قرنطینه ، آزمایش و واکسیناسیون ، که دائماً در حال تغییر هستند ، است. نیک کلارک ، بنیانگذار و مدیر اجرایی Greywing می گوید: Crew Change می تواند با ساده سازی تغییرات خدمه ، یافتن مقرون به صرفه ترین پروازها برای حمل و نقل خدمه ، برنامه ریزی مسیرها (یا تغییر مسیر در صورت لزوم) و کاهش تاخیرها ، به طور بالقوه میلیون ها دلار صرفه جویی کند در مدیران ناوگان. اثر قطره ای در بقیه زنجیره تأمین دارند.

برای سهولت در مدیریت نرخ حمل و نقل کالا ، 2.5 میلیون دلار زمین را بارگیری کنید

راه حل های دیگر Greywing به اپراتورهای ناوگان کمک می کند تا وظایف مهم خود را ارزیابی کنند ، مانند ارزیابی مسیرهای دریایی برای خطرات دزدی دریایی و انتقال خدمه به کشتی ها. کلارک در نامه ای به TechCrunch گفت که این شرکت در اصل برای کمک به صنعت دریایی برای کاهش خطرات موجود در خلیج گینه و سومالی خارج از کشور ، که دارای دزدی دریایی بالایی هستند ، با ارائه اطلاعات سریع در مورد آن خطوط حمل و نقل ایجاد شده است.

وی گفت: “ما دریافتیم كه با فراتر رفتن از این ، می توانیم اطلاعاتی را در مورد محل سوار شدن خدمه آنها برای حل آنچه برای دریانوردان مهم است – رسیدن به خانه نزد خانواده هایشان ، ارائه دهیم.”

هنگامی که بیماری همه گیر COVID-19 آغاز شد ، گریوینگ شروع به درخواست از مشتریانی کرد که برای مدیریت تغییرات خدمه نیاز فوری به کمک داشتند. وی گفت: “آنها پرسنلی را در کشتی هایی گرفتار کرده بودند که قادر به سوار و پیاده شدن در سراسر جهان نبودند. بنیانگذار من هریشی [Olickel] و من این مشکل را بررسی کردم و با دیدن پیچیدگی رو به رشد قفل جهانی ، متوجه شدم که این مسئله برای ماندن باقی مانده است. “

داشبورد گزارش خطر Greywing

داشبورد گزارش خطر Greywing

کلارک افزود: مدیران خدمه باید در بالای تغییر محدودیت های مهاجرتی در صدها کشور و هزاران بندر در سراسر جهان باقی بمانند. برای پیچیدگی بیشتر مسائل ، بسیاری از خدمه شامل اعضای ملیت های مختلف هستند که اغلب تحت محدودیت های مختلفی قرار دارند.

بیشتر مراحل تغییر خدمه آنالوگ است. به عنوان مثال ، یک مدیر کشتی که با شخص ثالثی اجاره شده است ، فقط ممکن است مقصد بعدی خود را از طریق ارسال ایمیل به ناخدای کشتی دریابد. تغییرات خدمه اغلب از طریق صفحه گسترده برنامه ریزی می شود و رزرو پرواز از طریق ایمیل یا تلفن انجام می شود.

“حتی قبل از همه گیری ، مدیریت تغییر خدمه یک مشکل کلاسیک بود که همیشه دشوار بود ، اما با توجه به اینکه چند سطح دیگر به طور تصادفی به این داده ها اضافه شد ، حتی برای یک تیم از انسان ها کاملاً غیرمعمول بود که درک کنند کلارک گفت:

گزارشی از Greywing در مورد محدودیت های پرواز

گزارشی از Greywing در مورد محدودیت های پرواز

Greywing با ایجاد تغییرات جزئی در روش کاهش خطر دزدی دریایی ، توانست Crew Change را ایجاد کند و اکنون در CRY4 ، راه حل گزارش خطر Greywing ادغام شده است.

کلارک گفت: این شرکت با S5 Agency World کار می کند زیرا “به عنوان یکی از آژانس های بندری جهانی شناخته شده است که به دفاتر بندری در سراسر جهان خدمات ارائه می دهد.” “این بدان معنی است که داده های آنها قادر است تصویر روشنی از آنچه در زمین اتفاق می افتد به ما ارائه دهد ، بنابراین صاحبان حمل و نقل می توانند اتفاقات دریاها را بهتر پیش بینی و مدیریت کنند.” Crew Change همچنین از داده های 30 API داده عمومی و خصوصی دیگر استفاده می کند و قصد دارد 20 منبع داده دیگر نیز اضافه کند.

کلارک به لطف طیف گسترده ای از منابع داده ، گفت که Crew Change قادر است اطلاعات مربوط به ویزا ، قرنطینه و شرایط آزمایش را در کمتر از 15 دقیقه (یا یک روز برای داده های پیچیده تر) به روز کند.

چگونه فناوری می تواند زنجیره تأمین انعطاف پذیرتری ایجاد کند


منبع Tech Crunch