با توجه به یک نشت تازه ، کارت های گرافیکی “Big Navi” نسل بعدی AMD با چهار طعم مختلف عرضه می شوند ، همچنین جزئیاتی را در مورد سایر GPU های دیگر ارائه می کنیم که امیدواریم اواخر امسال از AMD امیدوار باشیم که از آن دیدن کنیم.
Rogame ، یک ناشر سخت افزاری که همواره در توییتر بسیار فعال بوده است ، به تازگی وب سایت خود را راه اندازی کرده است و با این نشت منحصر به فرد ادعا ، این سرمایه گذاری را آغاز کرد.

دنیای کاملی از محاسبات در خارج وجود دارد

AMD vs Nvidia: کارت گرافیک بعدی شما کدام است؟
اینها بهترین کارتهای گرافیکی سال 2020 هستند

بنابراین ، اسکوپ (ادعا شده) این است که کارتهای گرافیکی Big Navi یا Navi 21 که هدف آن بالاتر رفتن از گیمرها (ساخته شده بر روی RDNA 2) است ، در چهار نوع مختلف ارائه می شوند: Navi 21 XTX ، Navi 21 XT ، Navi 21 XL و Navi 21 XLE
ظاهراً از لحاظ موقعیت یابی در محدوده ، Navi 21 XT تقریبا مطابق با RX 5700 XT موجود ، و XL با وانیل RX 5700 است ، با XLE تقریباً برابر 5600 XT.
در مورد Navi 21 XTX با بالاترین سطح ، ظاهراً این یک قطعه بالاتر از آن خواهد بود ، شبیه نسخه RX 5700 XT Anniversary Edition ، احتمالاً با سرعت سریعتر ساعت که می تواند کمی بیشتر از آن لذت ببرد. اگر این حدس و گمان روی پول باشد ، البته.
در ادامه این گزارش ادعا شده است كه AMD قصد دارد GPU های جدید بیشتری با قابلیت جیب را بر اساس Navi 10 – همانطور كه ​​در كارت های موجود مورد استفاده قرار می گرفت – در كنار اسلحه های بزرگ Navi 21 ، همانطور كه ​​گمانه زنی های قبلی اشاره كرده است ، تولید كند.
این کارتهای گرافیکی با قیمت مناسب تر ، Navi 10 XT + و XTE + ، GPU خواهند بود که به عنوان جایگزینی برای RX 5700 XT و 5600 XT به ترتیب جایگزین خواهند شد. همچنین یک Navi 10 XM + وجود خواهد داشت که جانشین RX 5600M در لپ تاپ ها خواهد بود.
البته اگر اینها براساس Navi 10 فعلی بنا به ادعای این شایعه باشد ، بدیهی است که آنها از مزایای معماری بعدی AMD RDNA 2 بهره نخواهند برد ، که می تواند برای کسانی که به دنبال هزینه کمتری برای هزینه جدید هستند کمی ناامیدکننده باشد. کارت گرافیک Radeon. هرچند که گفته شد ، آنها می توانند با قیمت بالایی رقابت کنند تا درخشش از این نظر را جبران کنند …
شایعات زیاد است
همانطور که گفته شد بخش اعظم این موارد مطابق آنچه که قبلاً شنیده ایم مطابقت دارد ، یعنی فقط مدل های پرچمدار GPU های AMD با RDNA 2 از پشتیبانی ردیابی اشعه برخوردار خواهند بود و گزینه های جدید پایین تر نیز از آن پشتیبانی نمی کنند (به اندازه انویدیا از پشتیبانی سخت افزاری برای ردیابی پرتوهای روی کارتهای RTX برخوردار است ، اما در مدل های ارزان تر GTX نیست).
Rogame همچنین حساب می کند که دو کارت گرافیک جدید Radeon Pro Navi 21 وارد بازار خواهد شد ، در ادامه از Radeon Pro W5700 و W5700X ، و برخی از انواع Navi 21 به طور خاص برای Apple و iMac (یا iMac Pro) ساخته شده و به علاوه مک Pro تازه می شوند.
همانطور که قبلاً شنیده بودیم ، محصول Big Navi که می تواند با شایعات قبلی به آن Radeon RX 5950 XT بنامد ، دارای سایز قالب 505 ² mm و تا 80 واحد محاسبه (CU) با هسته GPU 5120 خواهد بود.
البته این گمانه زنی ها است ، اما آنچه ما می دانیم این است که AMD قبلاً گفته بود كه RDNA 2 از نظر كارایی در هر وات ، 50 درصد افزایش در مقایسه با معماری RDNA اصلی را كه در کارتهای Navi موجود خود دارد ، ارائه می دهد. این یک جهش بسیار چشمگیر است
پیش از اینكه AMD تأیید كرد كه GPU ها برای اواخر سال 2020 پیش می روند ، این كارخانه شایعه قبلاً تاریخ های سپتامبر ، اكتبر یا نوامبر را برای Big Navi در نظر گرفته است. سوال مهم ، مثل همیشه ، دقیقاً دقیقاً چه عملکردی را در مقایسه ارائه نمی دهد. به کارتهای انویدیا ، اما با چه قیمتی
مشکل دیگر AMD این است که کارتهای گرافیکی Ampere نسل بعدی Nvidia – احتمالاً مدلهای RTX 3000 ، گرچه هنوز آن را نمی دانیم – برای عرضه Q3 تعیین شده اند که یکی از آنها ممکن است چهره ای سر به سر باشد. Big Navi و Ampere شاید در ماه سپتامبر.
احتمال این است که در حال حاضر ، حتی AMD یا Nvidia نمی توانند مطمئن باشند که چارچوب زمانی پرتاب چگونه از بین خواهد رفت ، اما نکته اصلی این است که هر دو برد کارت گرافیک جدید به لحاظ تئوری نزدیک به هم راه اندازی می شوند – بنابراین AMD با هیچ مشکلی مخالف نیست. GeForce RTX 2080 Ti در قسمت انتهایی ، اما 3080 Ti (یا هر آنچه را که به پایان می رسد به نام خوانده می شود). و این می تواند یک رقابت جدی از آنچه شنیده ایم…
تمام بهترین رایانه های شخصی بازی 2020 را بررسی کنید
از طریق Wccftech


منبع Tech Radar