یکی از غیرمعمول ترین ویژگی های Google Pixel 4 – غیر از عدم مصرف باتری آن – Motion Sense بود که قرار بود به شما اجازه دهد به جای لمس کردن دستگاه ، از ویژگی های مختلف تلفن با استفاده از حرکات استفاده کنید. با وجود محدود بودن این ویژگی ، و بیشتر یافتن آن به شکلی که تبلیغ شده عمل نمی کند ، در سال 2020 دلیل بزرگی وجود دارد که باید در Google Pixel 5: Covid-19 برگردد.
Motion Sense یک ویژگی بود که توسط تراشه Soli در تلفن های پیکسل 4 تسهیل می شد و این امر باعث می شد دسترسی به تلفن شما بدون لمس آن آسان شود. می توانید در هنگام پخش موسیقی ، صدای بالای صفحه را از طریق تلفن بکشید تا آهنگها را بکشید ، فقط با حرکت دادن دست خود در نزدیکی تلفن ، اعلان های خود را ببینید ، و حتی روی صفحه اصلی خود به Pokémon کوچک بزنید.
خوب ، شما باید می توانستید آن کارها را انجام دهید ، اما بسیاری از افراد دریافتند که Motion Sense همانطور که در نظر گرفته شده عمل نمی کند. متوجه شدیم که عادت کردن کمی مشکل است و تفاوت آن بین حرکات مختلف و عملکردها با مشکل روبرو بود.
به نظر می رسد گوگل این پیام را دریافت کرده است ، زیرا شایعات حاکی از آن است که پیکسل 5 تراشه Soli را نخواهد داشت ، این به احتمال زیاد به معنای حرکات حرکتی و استفاده از تلفن هندزفری است که تراشه تسهیل شده نیز دارای تبر است (مگر اینکه گوگل وسیله متفاوتی پیدا کرده باشد) برای پیاده سازی ویژگی ها).
با این وجود ، در سال Covid-19 ، می گویم Motion Sense در واقع یک ورود مهم در Google Pixel 5 است و در واقع بسیاری از تلفن های دیگر نیز از این ویژگی بهره مند می شوند. بیایید کشف کنیم که چرا
ما درباره Google Pixel 4a چه می دانیم؟

(اعتبار تصویر: androidpit) آن تلفن را خاموش می کند
Covid-19 باعث شده تا همه به فکر بهداشت و سلامتی باشند – اکنون ما به طور جدی در مورد تمیز کردن تلفن ها و سایر فناوری های خود فکر می کنیم و به روش های جدیدی درباره همپوشانی سلامتی و فناوری فکر می کنیم. این فراتر از مصون ماندن از کروناویروس است ، و همه ما از پاکیزگی آگاه هستیم.
وجدان پاکیزگی ما منحصراً به دلایل کرون ویروسی اختصاص ندارد ، بلکه تقریباً برای هرگونه بیماری عفونی در آنجا وجود دارد.
اکنون که می دانیم باکتری ها می توانند روی سطحی مانند تلفن هوشمند زنده بمانند ، باید در مورد استفاده از چنین وسیله ای به فکر سالم ماندن باشیم – و یک راه حل عالی برای این کار ، هدایت یک تلفن بدون لمس کردن آن ، دقیقاً مانند Google است. حس حرکت پیکسل 4 ارائه شده است.
به سختی امکان انتقال میکروب ها از روی دست به صفحه نمایش و بازگشت به دست خود (یا ارقام شخص دیگری که تلفن شما را دارد) به طور تصادفی وجود دارد ، اگر در وهله اول آن را لمس نکنید.
بنابراین اگر Google Pixel 5 دارای Motion Sense بود که به خوبی کار کرد ، و از آنجایی که یک فناوری تست کننده احساس نمی کند ، در واقع می توانست در امنیت ، پاک و بهداشت کاربران (و تلفنهای آنها) واقعاً مفید باشد. اما اینگونه نیست که Motion Sense در پیکسل 4 کار کرد.

Google Pixel 4 (اعتبار تصویر: آینده) تغییرات پیکسل
Motion Sense Google Pixel 4 فقط برای چند کارکرد انتخاب شده کار کرده است ، و به نظر می رسد چند مورد اصلی دیگر نیز وجود دارند که واقعاً از این فناوری بهره مند می شوند. شایان ذکر است که این گوشی قفل تشخیص چهره را داشت ، بنابراین برای اجرای آن نیازی به لمس گوشی ندارید.
به نظر می رسد استفاده از Motion Sense در Google Pixel 5 برای جابجایی بین منوهای صفحه اصلی یک عملکرد واضح است که باعث بهبود ناوبری هندزفری می شود. علاوه بر این ، قابلیت چرخش به بالا و پایین می تواند برای منوها بسیار مفید باشد.
ما نمی توانیم از راهی آسان برای استفاده از رادار Motion Sense برای انتخاب برنامه های خاص روی صفحه اصلی یا ورود به لیست استفاده کنید – اما یک ضربه سریع روی صفحه برای انتخاب یک گزینه هنوز زمان لمس کردن بسیار کمتر از واقع است. انگشت خود را به سمت قسمتی از صفحه بکشید ، بنابراین این هنوز خطر کثیف شدن دستگاه شما را کاهش می دهد.
این فقط یک ترفند کوچک است ، و نمی تواند انتشار میکروب ها به طور کامل متوقف شود. استادی که در حال مطالعه بیماری های عفونی است ، قبلاً به TechRadar گفت ، “بهداشت خوب و ضد عفونی کننده به طور منظم مواردی مانند درب های درها ، سطوح و تلفن ها را لمس می کنید ، زیرا انتقال ویروس روی دستان تمیز شما بسیار آسان است و با لمس کردن چیزی که شخصی با آن ویروس وارد کرده است. تماس با یا در مجاورت بوده است. ”
از نظر گوگل پیکسل 5 ، این فن آوری باید در مورد نحوه کار بر روی پیکسل 4 برای این کار مفید باشد.

LG V50 ThinQ با کنترل هندزفری همراه بود (اعتبار تصویر: آینده) آینده به نظر می رسد بدون دست و پا
خبر خوب برای افرادی که ایده گرفتن از فناوری هندزفری را دوست دارند این است که به نظر می رسد گوگل این ایده را به طور کامل رها نکرده است.
تقریباً در همین زمان شایع شد که گوگل پیکسل 5 می تواند تراشه Soli را رها کند ، ما همچنین یک تلفن اختراع ثبت شده با یک قلم که از سیستم راداری استفاده می کرد ، مشاهده کردیم و یک ساعت گوگل که از برخی کنترل ژست ها نیز پشتیبانی می کرد.
بنابراین به نظر می رسد حتی اگر گوگل از بسته بندی پیکسل 5 با فناوری که ممکن است مورد تمسخر واقع شود ، دریغ نمی کند ، همچنان به دنبال یافتن موارد استفاده از فناوری بدون کار دست هستند. امیدوارم به زودی بتوانیم از فناوری شخصی خود استفاده کنیم در حالی که میزان لزوم لمس آنها را کاهش می دهیم.
Google یکی از تنها شرکت های هوشمند است که به استفاده از تلفن های بدون هندزفری می پردازد (اگر LG V50 ThinQ را فراموش کرده اید ؛ بیشتر افرادی که آن را آزمایش کرده اند). ما می خواهیم ببینیم شرکت های بیشتری به دنبال راه هایی برای حفظ بهداشت و تمیز کردن گوشی ها هستند ، به خصوص اکنون مردم مردم از این امر آگاه هستند ، اما Google Pixel 5 می تواند مکانی عالی برای شروع باشد.
در صورت بروز بیماری پوستی باید از ردیاب ساعت هوشمند یا تناسب اندام استفاده کنید؟


منبع Tech Radar