Google Maps امروز سه به روزرسانی ویژگی برنامه iOS خود را اعلام کرد. با به اشتراک گذاری مکان زنده در برنامه iMessage ، یک ویجت ترافیک برای صفحه اصلی و حالت تاریک ، Google Maps خود را به عنوان یک رقیب قوی تر در برابر Apple Maps بومی iOS معرفی می کند.

اشتراک گذاری مکان زنده قبلاً در Google Maps امکان پذیر بود – با ضربه زدن روی نقطه آبی که محل شما را نشان می دهد ، می توانید ETA خود را به مقصد خود و حتی میزان شارژ باتری تلفن خود با دوستان منتخب به اشتراک بگذارید. اما ویجت iMessage Google Maps به اشتراک گذاری موقعیت مکانی شما بدون خروج از مکالمه شما را آسان می کند. به طور پیش فرض ، Google Maps مکان شما را به مدت یک ساعت به اشتراک می گذارد ، اما این امکان وجود دارد که تا سه روز تمدید شود – اگر می خواهید اشتراک گذاری را متوقف کنید ، روی دکمه “توقف” در تصویر کوچک ضربه بزنید.

اعتبار تصویر: نقشه های گوگل

ویجت iMessage Google Maps به کاربران امکان می دهد مختصات GPS مکان خود را در iMessage ارسال کنند – اما اگر سعی می کنید با دوستان ملاقات کنید ، این کار به اندازه اشتراک گذاری یک مکان زنده مفید نخواهد بود. نقشه های اپل در حال حاضر دارای ویژگی مشابهی در iMessage است ، بنابراین گوگل یک برگ از کتاب اپل بیرون می آورد تا سعی کند آنها را در برنامه خود شکست دهد. برای مدت طولانی ، Google Maps به عنوان برنامه برتر ناوبری در نظر گرفته می شد ، اما در سال 2018 ، اپل نقشه ها را از ابتدا به طور کامل بازسازی کرد و باعث رقابت بیشتر آن شد. به علاوه ، با راه اندازی iOS 15 ، Apple Maps قابلیت AR ، ویژگی های حمل و نقل عمومی بهتر ، نقشه های دقیق تر و سایر پیشرفت ها را اضافه می کند.

Google Maps در سال 2019 ویژگی های گزارش ترافیک و حوادث شبیه به Waze را به برنامه خود اضافه کرد ، که باعث جذابیت بیشتر آن برای رانندگان هنگام رانندگی شد-این برنامه می گوید یکی از “قوی ترین ویژگی های آن توانایی مشاهده شرایط ترافیک زنده در یک منطقه است”. اکنون ، کاربران با جدیدترین برنامه Google Maps می توانند ویجت ترافیک را به صفحه اصلی خود اضافه کنند ، که می تواند به سرعت میزان ترافیک در منطقه خود را به اشتراک بگذارد. این ویجت همچنین به کاربران اجازه می دهد تا مقصدهای مکرر مانند خانه ، محل کار یا پمپ بنزین را تعیین کرده و تنها با یک ضربه به آن مکان ها حرکت کنند. اگرچه این برنامه در حال حاضر دارای حالت تاریک در Android است ، اما این ویژگی در هفته های آینده برای کاربران iOS نیز ارائه می شود.

در حالی که Google Maps و Apple Maps برای تبدیل شدن به بهترین برنامه ناوبری رقابت می کنند ، رقیبی بعید در Snapchat وارد می شود ، که تجربه اجتماعی بیشتری را در Snap Map ایجاد کرده است. هفته گذشته ، اسنپ چت ویژگی مکان های من را به نقشه اسنپ اضافه کرد ، که به کاربران کمک می کند تا بر اساس فعالیت سایر کاربران در منطقه خود نقاط جدیدی را برای بازدید پیدا کنند. برنامه پیام رسانی زودگذر نیز در پایان ماه جولای اعلام کرد که در سه ماهه دوم سال 2021 ، این پلتفرم هم درآمد خود را افزایش داده و هم کاربران فعال روزانه را با بالاترین نرخ در چهار سال گذشته به دست آورده است. با این حال ، تا سال گذشته ، Google Maps بیش از 1 میلیارد کاربر در سراسر جهان داشت.

ارتقا Apple Maps نقشه های دقیق تر ، ویژگی های حمل و نقل ، نمای AR و موارد دیگر را به ارمغان می آورد


منبع Tech Crunch