تعویض استارتاپ های بیشتر در فضای تحویل غذا: Glovo اسپانیا ، یک پلت فرم تحویل درخواستی که شبکه ای از فروشگاه های تاریک را با تمرکز بر خرید راحت شهری اداره می کند ، عمیق تر وارد خرید مواد غذایی برنامه ریزی شده می شود-اعلام خرید دو منطقه “سبک Instacart” استارتاپ های انتخاب و تحویل مواد غذایی ، بازار لولا مستقر در مادرید و مركادو پرتغال.

شرایط خریدها فاش نمی شود.

Lola Market که در سال 2015 تاسیس شد ، مبلغ 3 میلیون یورو برای هر Crunchbase جمع آوری کرده بود. مشخص نیست مركادو پرتغال – كه در سال 2018 تأسیس شد – در دوره كوتاه خود چقدر افزایش یافته است.

در همین حال ، Glovo در ماه آوریل 528 میلیون دلار سری F جمع آوری کرد – اما سریع 208 میلیون دلار خرج کرد تا سه مارک تحویل غذا را از رقیب Delivery Hero در اروپای مرکزی و شرقی دریافت کند.

پلتفرم تحویل درخواستی اسپانیا با مدل خود در زمین چمن مواجه است ، جایی که دولت اصلاحات کار را با هدف تحویل کارگران در اقتصاد بزرگ اجرا کرده است.

این اصلاحیه ، که در اوایل سال جاری مورد توافق قرار گرفت ، ماه گذشته به اجرا درآمد – رانندگان بستر تحویل را به عنوان کارمند یا حداقل روی کاغذ به رسمیت شناختند.

گلوو با اعمال یک مدل خود اشتغالی جدید به اکثریت قریب به اتفاق سواران روی پلت فرم خود پاسخ داد و فقط حدود یک پنجم را استخدام کرد. بنابراین به نظر می رسد صحنه برای چالش های قانونی در بازار داخلی خود آماده شده است.

در سطح اتحادیه اروپا ، قانونگذاران همچنین به دنبال بهبود شرایط برای کارگران پلتفرم هستند-و ممکن است با قوانین اتحادیه اروپا ارائه شود که پیامدهای گسترده تری برای مدلهای تجاری بازیگران منطقه ای مانند Glovo دارد.

DPA ایتالیا 3 میلیون دلار فودینیهو متعلق به Glovo را جریمه می کند و دستور می دهد مدیریت الگوریتمی سواران را تغییر دهد

چالشهای جاری نظارتی بر اساس طبقه بندی اشتغال و مدیریت الگوریتمی کارگران در اقتصاد بزرگ می تواند زمینه ای را برای افزایش علاقه Glovo به خرید مواد غذایی در اروپا فراهم آورد ، جایی که شبکه ای از فروشگاههای تاریک را برای تقویت آنچه “Q-commerce” می نامد ، ایجاد کرده است. (معروف ، خرید سریع راحتی شهری).

و همچنین برای توسعه بین المللی اخیر خود در آفریقا ، جایی که اعلام کرده است سرمایه گذاری خود را در 12 ماه آینده دو برابر می کند.

اما همچنین چالش دستیابی به سودآوری برای تحویل غذای خالص بر اساس تقاضا ، به نظر می رسد قطعه قابل توجهی از پازل است که در اینجا ادغام را به دنبال دارد.

Glovo با افزودن بازیکنان در سوپرمارکت و محل تحویل خرده فروشی ، نیازهای خریداران خود را گسترش می دهد-و می تواند کاربران را مجبور به صرف هزینه های بیشتر با فروش متقابل آنها در خریدهای برنامه ریزی شده (مانند فروشگاه مواد غذایی هفتگی) کند. و همچنین مواردی که به عنوان “ضروریات اضطراری” و “راحتی سریع عمل می کند” با استفاده از موجودی محدودتر ، می تواند در فروشگاههای تاریک مرکز شهر ارائه دهد.

هویت مارک Lola Market و Mercadão در Glovo حفظ خواهد شد ، که همچنین می گوید آنها به طور مستقل فعالیت خواهند کرد – به رهبری Gonçalo Soares da Costa ، مدیرعامل Mercadão.

این خریدها را تقویت موقعیت رقابتی خود در اروپا در “بازارهای کلیدی” می داند – در ادامه پیشنهاد می کند که انتخاب و تحویل مواد غذایی را در سراسر بازار خود افزایش می دهد ، با توسعه اولیه برای لهستان و ایتالیا.

همچنین امروز گفت که بخش Q-Commerce آن در مسیر دستیابی به ارزش معاملات ناخالص سالانه (GTV) بیش از 300 میلیون یورو در سال جاری است-و افزود که انتظار می رود تا پایان سال 2022 بیش از سه برابر شود. از نرخ اجرای 1 میلیارد یورو فراتر رود.

اسکار پیر ، مدیرعامل و بنیانگذار Glovo ، در اظهارنظر در مورد آخرین خریدهای خود در بیانیه ای ، افزود: “ما پتانسیل عظیمی در بازار مواد غذایی درخواستی می بینیم و هر دو شرکت بازیگران قوی محلی در بازارهای مربوطه هستند و باعث تقویت بیشتر ما می شوند. ارائه Q-Commerce.

با وجود Lola Market و Mercadão ، ما می توانیم مشارکت قوی تری با خرده فروشان برقرار کنیم ، خریدهای سبد خرید بزرگ به کاربران خود ارائه دهیم و خدمات کامل تری ارائه دهیم. این خریدها یک گام مهم برای ما محسوب می شود ، زیرا ما اکنون می توانیم تمام ملاحظات اصلی خرید برای مشتریان خواربار را پوشش دهیم و Glovo را به عنوان یک فروشگاه تک فروشی برای مواد غذایی الکترونیکی تبدیل کنیم. “

برنامه تحویل درخواستی Glovo در حال راه اندازی یک واحد تدارکات B2B برای تحویل سریع شهری است

اروپا پیشنهاد خود را برای یافتن راهی برای “اجرای بهتر” اجرا می کند


منبع Tech Crunch