بازی های نسل
با نزدیک شدن به راه‌اندازی PS5 و Xbox Series X ، TechRadar در حال بازگرداندن بازیهایی است که این نسل را عالی کرده است. ورود این هفته؟ دره استاردا

آیا تا به حال فقط خواسته اید زندگی شلوغ شهر خود را پشت سر بگذارید و به یک شهر کوچک کشور بروید؟ صف دیگر استارباکس نیست. بدون سوار شدن به مترو. فقط شما ، هوای پاک کشور و افراد محلی که هنگام تماس چشمی به طور ناگهانی از بین نمی روند.
این رویا معمولاً مخصوص فیلم های هالمارک است ، که در کلیسا فرو می رود و معمولاً توسط برخی از آدم کش های شهری که یاد می گیرد عاشق ریشه های زادگاهشان باشند ، مقدم است. اما به نوعی Stardew Valley اریک بارون آن را کنار می گذارد.
Stardew Valley یک گوهر هندی است که نه تنها به شما امکان می دهد تا از این فانتزی زندگی کنید ، بلکه این کار را با طنز و عمق عاطفی انجام می دهد – و آن را به یکی از بزرگترین بازی های این نسل تبدیل می کند.

بهترین بازی های PS4
بهترین بازی های Xbox One
بهترین بازی های Nintendo Switch

فرار با تفاوت

(اعتبار تصویر: ConcernedApe)
فرضیه Stardew Valley بسیار ساده است ، شما بعد از ارث بردن یک مزرعه قدیمی فرار از پدربزرگ آنها ، از شهر شلوغ به حومه شهر خواب Pelican می روید. به افتخار پدربزرگ ، هدف شما پاکسازی مزرعه و تبدیل به آن به یک شرکت کشاورزی پر رونق است.
در حالی که ، در سطح ، به نظر می رسد Stardew Valley همان کشاورزی مشابه شما با علاقه Harvest Moon است ، اما خیلی بیشتر است. Stardew Valley به عنوان یک سیم کارت زراعت عمل می کند ، دوستیابی سیم کارت ، سیاه چال و خزنده و ماجراجویی را به هم می پیوندد. زیبایی دره Stardew تنوع بی نظیری از آن است. شما محدود به صرفاً کشاورزی نیستید ، درعوض می توانید با افراد محلی آشنا شوید و اهداف کاملی را برای آنها به دست بیاورید ، در غارها برای منابع جستجو کنید یا به راحتی از برخی از ماهیگیری لذت ببرید.
علاوه بر این ، شما هرگز با ساعت مسابقه نمی کنید. علیرغم اینکه Stardew Valley دارای یک سیستم فصلی است که می بیند شما فقط در فصل های خاصی قادر به پرورش محصولات زراعی هستید ، اما هرگز احساس عجله نمی کنید. وقتی فهمیدید که به سادگی می توانید همانطور که می خواهید انجام دهید ، در زمان خودتان ، بازی بسیار آرامش بخش تر می شود. هدف نهایی برای رقابت با لزوما وجود ندارد (اگرچه در این راه به شما اهداف کوچک نیز داده می شود) – در عوض تصمیم می گیرید چه کاری می خواهید انجام دهید و چه زمانی.
با امثال Animal Crossing: New Horizons ، تمایل به این وجود دارد که اگر با دیگران نباشید ، پس از آن عقب هستید. همیشه بدهی برای پرداخت و روش های حداقل برای به دست آوردن زنگ برای پرداخت آن وجود دارد. اما در Stardew Valley ، در صورت تمایل می توانید به سادگی از محیط اطراف خود لذت ببرید. آیا می خواهید یک روز را صرف تمیز کردن سنگ ها و درختان کنید؟ جلو بروید شما می توانید یک سال فصلی را به همان سرعتی که می خواهید انجام دهید. این واقعاً فرار از هرج و مرج جهان است.
بازیگران پیچیده ای از شخصیت ها

(اعتبار تصویر: Chuckefish) برای دیدن Stardew Valley به سادگی بازی در مورد فرار و استراحت بسیار کاهش دهنده خواهد بود. به خصوص وقتی که یکی از جالب ترین جنبه های بازی بازیگران شخصیت های آن است.
وقتی برای اولین بار وارد شهر Pelican می شوید ، به نظر می رسد که هر یک از ساکنان این شهر کلیشه ای از نوعی را منعکس می کنند. جودی: مادر تنها. سباستین: طغیان. الیوت: نویسنده. با این حال ، هر چه شخصیت ها را بهتر می شناسید – عمدتاً با پینک کردن آنها با هدایا – شروع به لایه برداری از لایه های آنها کرده و به ماهیت واقعی آنها می پردازید.
به عنوان مثال شین مانند خوک بی ادب به نظر می رسد. اما اگر تلاش می کنید تا او را بشناسید ، متوجه می شوید که او مشکلی در الکل دارد و از افسردگی شدید رنج می برد. ابیگیل در مورد سبک زندگی “بدیل” خود با مادرش اختلاف دارد. سپس جورج قدیمی پیرزاده ای وجود دارد که به دنبال یک تصادف در معدن در ویلچر است و اغلب اوقات عصبانی تلقی می شود وقتی که در واقع ، او اغلب از ناتوانی خود در انجام کارهای خاص برای خودش ناامید می شود.
شهر Pelican پر است از ساکنان قابل اعتماد (حتی می توانید با برخی از افراد ازدواج کنید) و هرچه بیشتر در Stardew Valley بازی کنید ، در شخصیت های آن سرمایه گذاری بیشتری خواهید کرد. بی احتیاطی آنها سوراخ هایی را برای زندگی خود فراهم می کند که در غیر این صورت می توانند کاملاً مورد توجه واقع نشوند. و باز هم ، عجله ندارید که با همه صحبت کنید.

(اعتبار تصویر: Chucklefish) دیدن Stardew Valley به سادگی شبیه ساز کشاورزی پیکسلی یک اشتباه است – خیلی چیزهای دیگر. Stardew Valley فانتزی فراری را برای بسیاری از ما فراهم می کند ، اما نه به روشی کاملاً منسجم که می توانست ارائه دهد و بدون فشارهای باقی مانده ، بسیاری از این بازی ها اغلب می توانند به وجود بیایند.
Stardew Valley شما را به دلیل بازی نکردن مجازات نخواهد کرد و هیچ راه صحیحی برای بازی وجود ندارد. درعوض ، فقط باید به زیبایی شناسی جذاب آن غرق شوید و خود را گم کنید.
Games of the Generation: Marvel’s Spider-Man | خدای جنگ | No Man’s Sky | داخل


منبع Tech Radar