از آنجایی که تلفن ها و سایر دستگاه های مصرف کننده ویژگی به ویژگی دیگری پیدا می کنند ، تعمیر آسان آنها نیز کاهش یافته است ، در حالی که اپل در راس این بسته ناپاک قرار دارد. FTC توجه داشته است ، اعتراف می کند که آژانس در این جبهه سستی داشته است اما با پیشبرد آنچه که می تواند محدودیت های غیرقانونی توسط شرکت ها در مورد چگونگی تعمیر ، استفاده مجدد و استفاده مجدد از املاک خود توسط شرکت ها باشد ، اولویت بندی می کند.

دستگاه ها اغلب امروزه ساخته می شوند و هیچ امتیازی برای تعمیر یا نوسازی آسان داده نمی شود ، یا حتی یکبار به صورت روزمره مانند اضافه کردن RAM یا تعویض باتری مریض ، آن را ارتقا می دهید. در حالی که کمپانی هایی مانند اپل از برخی جنبه ها اغلب برای مدت طولانی از سخت افزار پشتیبانی می کنند ، به نظر می رسد که معامله این است که اگر صفحه خود را بشکنید ، سازنده تنها گزینه واقعی شما برای رفع آن است.

این به دلایل زیادی یک مشکل است ، زیرا کایل وینز ، فعال حق تعمیر و بنیانگذار iFixit ، سالهاست که با خستگی ناپذیری بحث کرده است (این شرکت با افتخار در مورد این بیانیه در وبلاگ خود پست گذاشت). FTC در سال 2019 به دنبال اظهارنظر در مورد این موضوع بود ، چند ماه پیش گزارشی از وضعیت مسائل صادر کرد و اکنون (شاید با چراغ سبز رئیس جدید لینا خان به همه چیزهایی که برای شرکت های بزرگ فناوری نگران است جسارت کرده است) بیانیه سیاست صادر کرده است .

مضمون بیانیه به اتفاق آرا they این است که آنها دریافتند که محدود کردن عمدی تعمیرات ممکن است عواقب جدی داشته باشد ، به ویژه در میان افرادی که پول نقدی برای پرداخت مالیات اپل برای آنچه که باید (و زمانی) ساده بود ، ندارند. تعمیر.

گزارش کمیسیون در مورد محدودیت های تعمیرات تعدادی از این موارد را بررسی و مورد بحث قرار می دهد و مشکلات محدودیت های ترمیم را برای خانواده ها و مشاغل شرح می دهد. کمیسیون نگران است که این بار بیشتر بر دوش جوامع کم برخوردار ، از جمله جوامع رنگین پوست و آمریکایی های کم درآمد است. همه گیر بودن این عوارض را بیشتر می کند زیرا مصرف کنندگان بیشتر از هر زمان دیگری به فناوری اعتماد می کنند.

در حالی که محدودیت های غیرقانونی تعمیرات به طور کلی برای چند سال اولویت اجرای کمیسیون نبوده است ، کمیسیون تعیین کرده است که منابع اجرایی بیشتری را برای مبارزه با این روش ها اختصاص خواهد داد. بر این اساس ، کمیسیون اکنون تحقیقات در مورد محدودیت های غیرقانونی تعمیر را تحت اساسنامه های مربوطه اولویت بندی می کند …

این بیانیه سپس چهار نکته اساسی را بیان می کند. نخست ، این نیاز مشتریان و سایر سازمانهای عمومی را برای گزارش و توصیف آنچه که آنها محدودیت های غیرمنصفانه یا مشکل ساز تعمیر می دانند ، تکرار می کند. FTC خارج نمی شود و به طور خودجوش از شرکت ها تحقیق می کند ، به طور کلی برای راه اندازی چرخها به شکایتی احتیاج دارد ، مانند افرادی که ادعا می کنند فیس بوک از داده های آنها سو mis استفاده می کند.

دوم ، یک قرارداد ضد انحصاری شگفت آور است ، جایی که FTC می گوید محدودیت های گفته شده را با هدف پاسخ دادن به اینکه آیا اقدامات انحصاری مانند گره زدن و طراحی محرومیت بازی می کند ، بررسی خواهد کرد. این می تواند چیزی مانند امتناع از اجازه بروزرسانی ، سپس شارژ مرتبه ای بالاتر از قیمت بازار برای چیزی مانند چند گیگابایت حافظه ذخیره سازی یا RAM یا طراحی محصولات به گونه ای باشد که رقابت را به دنبال داشته باشد. یا شاید تخلفات خودسرانه ضمانت در انجام کارهایی مانند برداشتن پیچ یا بردن دستگاه به شخص ثالث برای تعمیرات. (البته این امر به ایجاد وضعیت انحصاری یا قدرت بازار برای شرکت بستگی دارد ، کاری که FTC در انجام آن با مشکلی روبرو شده است).

بیشتر مطابق با مقررات تجاری معمول FTC ، این ارزیابی خواهد کرد که آیا این محدودیت ها “اقدامات یا عملکردهای ناعادلانه” هستند ، که بسیار گسترده تر و آسان تر برای برآورده کردن نیاز است. برای اینکه ادعاهای “استاندارد باز” را گمراه کننده یا برای تنظیمات پنهان برای کند کردن عملکرد برنامه های شخص ثالث یا لوازم جانبی ، به عنوان مثال ، شما به انحصار نیاز ندارید.

و سرانجام آژانس اشاره می کند که در تلاش برای ایجاد مقررات و قوانین جدید با کشورها همکاری خواهد کرد. این شاید اشاره به لایحه های پیشگام “حق تعمیر” مانند آنچه در سال گذشته توسط ماساچوست تصویب شده است. موفقیت ها و ناکامی ها در این راستا مورد توجه قرار خواهد گرفت و سیاست گذاران و سیاست های ایالتی یادداشت ها را مقایسه می کنند.

پس از تحقیقات ضد انحصاری ایالات متحده سیاست های تعمیرات شرکت ، اپل برنامه تعمیر مستقل خود را به Mac گسترش می دهد

این اولین حرکت در این مسیر با یک شوت از راه دور نیست ، اما یکی از ساده ترین آنهاست. شرکت های فناوری نوشته های روی دیوار را دیده اند و کارهایی مانند گسترش برنامه های تعمیر مستقل را انجام داده اند – اما جای بحث دارد که این اقدامات در پیش بینی تغییر مورد انتظار FTC به سمت ایجاد خطوط سخت در مورد موضوع انجام شده است.

FTC در اینجا دست کامل خود را نشان نمی دهد ، اما مطمئناً نشان می دهد اگر شرکت های درگیر بخواهند شانس خود را فشار دهند آماده بازی است. به محض شروع شکایت در شکایات مصرف کننده و ایجاد تصویری از فضای ترمیم ، احتمالاً به زودی اطلاعات خواهیم گرفت.


منبع Tech Crunch