Fika Ventures یک صندوق مرحله پنج ساله است که در LA مستقر است و بیشتر استارتاپ های مشاغل و کسب و کارها و همچنین شرکت های fintech و انبوه استارتاپ های فناوری اطلاعات در زمینه مراقبت های بهداشتی را تأمین می کند. یا تأیید FDA

ظاهراً سرمایه گذاران این شرکت فکر می کنند که کارش را شایسته انجام می دهد. پس از جمع آوری 41 میلیون دلار برای اولین صندوق ، و پس از آن یک صندوق 77 میلیون دلاری که Fika در سال 2019 آن را بست ، این گروه امروز سومین صندوق اصلی را با 160 میلیون دلار برای سرمایه گذاری اعلام می کند ، به همراه یک صندوق نوع فرصت با 35 میلیون دلار تعهدات سرمایه ای.

این یک تأیید بزرگ برای چنین شرکت جوان است. با این حال ، حتی با بیش از 10 شرکت نمونه کارها-از جمله Formative ، پلت فرم مستقر در سانتا مونیکا ، کالیفرنیا-برای معلمان K-12 برای ایجاد ارزیابی که 70 میلیون دلار در ماه ژوئن جمع آوری کرد. پایپ ، یک استارتاپ مستقر در میامی که به شرکت ها اجازه می دهد جریانهای مکرر درآمد خود را در پلتفرم خود بفروشند و 250 میلیون دلار با ارزش 2 میلیارد دلار در ماه مه جمع آوری کردند. و پاپایا گلوبال ، یک استارتاپ اسرائیلی که حقوق و دستمزد ، خدمات استخدامی و خدمات مربوط به فروش را می فروشد و 100 میلیون دلار در اوایل امسال جمع آوری کرده است. هو پیشنهاد می دهد: “قطعاً زمان دیوانه واری است.”

ما دیروز یک مکالمه صریح با این جفت داشتیم ، که در ادامه به آرامی ویرایش شده است.

TC: این شرکت در حال حاضر یکی از بزرگترین شرکت های مرحله بذر در LA است. چند درصد از سرمایه گذاری های شما محلی است؟

EH: ما احساس می کنیم که در اینجا یک مزیت دادگاه خانگی داریم ، بنابراین حدود 40 deals از معاملات ما اینجا است ، سپس بقیه در بازارهایی مانند سیاتل ، نیویورک ، بوستون ، آستین ، شیکاگو است. ما اخیراً در تورنتو معامله کردیم زیرا آنها دارای جامعه هوش مصنوعی خوبی در آنجا هستند. اما ما هنوز به نیاز به چکمه در زمین اعتقاد داریم ، بنابراین به دنبال جغرافیایی بروید تا بتوانیم برای جلسات هیئت مدیره پرواز کنیم و از نظر جسمی برای حمایت از آن حضور داشته باشیم. [our founders] وقتی به ما نیاز دارند

TC: صندوق اصلی جدید شما بیش از دو برابر آخرین صندوق شما است. این چقدر بر میزان سرمایه گذاری شما تأثیر می گذارد؟

TZ: اندازه چک های ما کمی همزمان با بازار رشد می کند. همانطور که می دانید ، دانه های بذر در حال حاضر کمی بزرگتر هستند. من فکر می کنم بررسی های اولیه در محدوده 1 تا 3 میلیون دلار خواهد بود. با آخرین سرمایه ، ما تا 6 میلیون دلار برای هر شرکت رزرو کرده ایم و اکنون تا 10 میلیون دلار ذخیره می کنیم.

TC: کمی درباره سرمایه گذاری در بازاری بگویید که در آن همه بنیانگذار هستند و همه نیز سرمایه گذار هستند.

EH: قطعاً زمان دیوانه واری است. انگار داریم ماراتن می دویم و تلاش برای شرکت در دو سرعت ما باید دید طولانی داشته باشیم و با این افق شرط بندی کنیم ، اما در همان زمان ، تصمیمات برای دورهای اولیه و بعدی بسیار سریعتر گرفته شده است.

TC: چگونه به تصمیمات خوب خود ادامه می دهید وقتی همه چیز به این سرعت پیش می رود؟

EH: کارهایی که ما انجام می دهیم شامل افزایش اندازه تیم و انجام کارهای بیشتر در صنعت است تا بتوانیم ذهن بیشتری را برای ورود به آنجا آماده کنیم. اما این کار همچنان یک مبارزه است زیرا همه چیز به نوعی فشرده شده است.

TZ: من فکر می کنم در گذشته ، صندوق های سرمایه گذاری می توانستند از کلیات محض ، حتی در بخش ها ، دور شوند. اما ما در 12 ماه گذشته مجبور شده ایم که حتی بخش های فرعی بیشتری را در هر یک از موارد عمودی خود درک کنیم. به عنوان مثال ، در fintech ، ما به نوعی در زمینه املاک و بیمه غرق شده ایم و این به ما کمک می کند تا وارد معاملات شویم. [prepared] با توجه به سرعت حرکت آنها این روزها

TC: سریعترین معامله ای که انجام داده اید چیست؟

TZ: در گذشته ، معاملات مورد نظر ما در عرض دو تا سه هفته انجام می شد. در حال حاضر زمان متوسط ​​احتمالاً یک هفته تا یک هفته و نیم است تا تصمیم نهایی گرفته شود. من می گویم سریعترین حرکت ما طی پنج روز است ، در شرایطی که ما سالها کارآفرین را می شناسیم ، بنابراین اعتبار شخصی در سطح شخصی وجود دارد. همچنین بازار مناسب از نظر آنچه می خواستند انجام دهند وجود داشت.

EH: ما فقط خودمان را از دورهای خاصی که در حال حرکت هستند بیرون می آوریم [super fast] و/یا پیش بینی ارزش گذاری ، دیوانه کننده است. شما در حال حاضر بسیاری از دورهای پیش از بذر را مشاهده می کنید که پیش محصول ، پیش کشش ، پیش درآمد هستند که با ارزش 15 میلیون دلار یا 20 میلیون دلار یا 30 میلیون دلار پس از پول انجام می شود. ما مطمئناً به دنبال موارد مناسب خواهیم بود ، اما در حال حاضر مقدار زیادی کف در بازار وجود دارد.

TC: اگر شرایط مناسب باشد ، آیا به تیم های پیش از بذر ، پیش محصول ، پیش کشش کمک مالی می کنید؟

EH: صادقانه بگویم ، ما در برخی موارد کمی زودتر حرکت کرده ایم. در صندوق اول ، ما [invested about] 15 in در استارتاپ های پیش از بذر ، که برای ما به معنای محصول بسیار اولیه و کشش بسیار اولیه و گاهی بدون کشش است. در صندوق دوم ، ما شاید 25 درصد در معاملات پیش از سرمایه گذاری سرمایه گذاری کرده ایم ، زیرا م foundسسان واقعاً خوبی که نشان داده شده است که قادر به اجرا و بینایی هستند-به سرعت جذب می شوند ، بنابراین شما باید خود را وفق داده و تکامل دهید. کمی و کمی بیشتر به سمت پایین دست حرکت کنید. با این وجود ، من فکر می کنم تقریباً همه شرکت هایی که ما تأمین مالی می کنیم نوعی دارند [minimum viable product] و برخی از شرکای اولیه طراحی ، حتی اگر هنوز درآمد قابل توجهی نداشته باشند.

TC: چند درصد از سرمایه گذاری شما در جدیدترین صندوق شما به م repeatسسان تکراری اختصاص داده شده است؟

TZ: من می گویم 15 تا 20 درصد. بدیهی است که ما نمی توانیم و خود را محدود نمی کنیم [serial entrepreneurs]، اما با م repeatسسان مکرر ، معاملات حتی سریعتر از قبل حرکت می کنند.

TC: پوچ ترین چیزی که در این بازار پر جنب و جوش دیده اید چیست؟

TZ: من فکر می کنم پوچ ترین چیزی که ما شنیده ایم سرمایه ای است که پس از 30 دقیقه تماس با بنیانگذار تصمیم می گیرد.

TC: آیا هیچ وقت شرکتی را واگذار می کنید زیرا در مورد بقیه جدول کلاه چندان هیجان زده نیستید؟

TZ: سرعت معاملات ما را مجبور کرده است که به سرعت آنچه را که برای ما اهمیت دارد ، بسازیم. در گذشته ، ما این لوکس را داشتیم که این لیست طولانی لباس های شسته شده را در اختیار داشته باشیم و به طور مثبت ، ما مجبور شده ایم در مورد سه تا پنج موردی که واقعاً برای هر معامله به آن اهمیت می دهیم ، عمل کنیم.

چالش بزرگتر این است که سرمایه گذارانی که در 30 دقیقه تصمیم می گیرند انتظارات غیرواقعی از سوی موسسان ایجاد کنند. گاهی اوقات آنها انتظار دارند همه اطلاعات را به سرعت پردازش کنند ، و من فکر می کنم چیزی که آنها از دست می دهند این است که این منابع اطلاعات را پردازش نمی کنند.

TC: یکی از راههایی که باعث می شود موسسان سرعت خود را کاهش داده و توجه کنند چیست؟

TZ: ما در واقع به هر بنیانگذار می گوییم که در تصمیم گیری در مورد لیست کامل تک تک بنیانگذاران که در گذشته با اطلاعات تماس آنها حمایت کرده ایم ، نزدیک شده ایم.

در ابتدا ، ما این کار را برای کمک به برنده شدن معاملات انجام دادیم ، اما فکر می کنم بنیانگذاران به سرعت درک می کنند که کار با ما نیز چگونه است.


منبع Tech Crunch