سال گذشته ، کسب و کار فروش بلیط و کشف فیلم Fandango ، بخشی از NBCUniversal ، سرویس پخش ویدئوی درخواستی Vudu را از Walmart خریداری کرد ، زیرا خرده فروش نتوانست از خدمات خود برای اولین بار در سال 2010 با 100 میلیون دلار استفاده کند. امروز ، Fandango با ادغام سرویس با پلتفرم جاری جریان خود ، FandangoNOW ، مراحل بعدی را با Vudu انجام می دهد. این سرویس تازه از نام Vudu استفاده می کند و شامل بیش از 200،000 نسخه جدید و فهرست فیلم ها و نمایش های تلویزیونی برای اجاره یا خرید بدون اشتراک ، و همچنین “هزاران” عنوان رایگان برای پخش است.

این شرکت به ما می گوید که نام “Vudu” را به عنوان نام خود انتخاب کرده است زیرا در حال حاضر یک مارک محبوب با طرفداران وفادار است و به طور قابل توجهی بزرگتر از سرویس FandangoNOW است.

علیرغم تغییراتی که در سرویس ایجاد می شود ، مشتریان فعلی FandangoNOW دسترسی به محتوایی را که قبلاً خریداری کرده اند از دست نخواهند داد. فیلم ها و سریال های تلویزیونی آنها از امروز به طور خودکار به سرویس جدید Vudu منتقل می شوند.

در حال حاضر ، کتابخانه درخواستی Vudu با Apple iTunes ، Amazon Prime Video و Google Play/YouTube و همچنین خدمات مشابه از دستگاه های مختلف تلویزیون رقابت می کند. به طور خاص ، این نوع خدمات برای کسانی که می خواهند نسخه های جدید را تماشا کنند و این امکان را دارند که فیلم ها و نمایش های مورد علاقه خود را داشته باشند ، جذاب است – نه اینکه در خدماتی مشترک شوند که چنین محتواهایی با پایان قرارداد معاملات مجوز می آید و می رود.

در راه اندازی ، Vudu که به تازگی ادغام شده است شامل نسخه های جدیدی مانند “F9: The Fast Saga” ، “Luca” پیکسار ، “The Conjuring: The Devil Made Me Do It” ، “Peter Rabbit 2” ، “The Hitman’s همسر محافظ” ، خواهد بود. “A Quiet Place Part II” ، “Cruella” دیزنی ، “گودزیلا در مقابل کنگ” ، “در ارتفاعات” و دیگران. سه شنبه آینده ، همچنین به “بیوه سیاه” استودیو مارول دسترسی پیدا می کند – عنوانی که اکنون موضوع نقض قرارداد شکایت از طرف بازیگر زن اسکارلت جوهانسون است ، که از دیزنی به دلیل ارسال چیزی که قرار بود در تئاتر پخش شود شکایت می کند. در روز افتتاح مستقیم به سرویس پخش خود Disney+.

اعتبار تصویر: فاندانگو

بسیاری از عناوین در 4K Ultra HD در دسترس هستند و از فرمت هایی مانند Dolby Atmos و Dolby Vision پشتیبانی می کنند.

Vudu در حال حاضر مخاطبان زیادی برای بازار فیلم و تلویزیون خود دارد. Fandango ادعا می کند که این سرویس بیش از 60 میلیون کاربر ثبت شده دارد و روزانه به “میلیون ها” می رسد.

بر اساس داده های گروه NPD ، با پشتیبانی گسترده از پلت فرم ، می تواند به بیش از 75 میلیون خانوار دستگاه متصل به تلویزیون ایالات متحده برسد. این شامل پشتیبانی وودو از تلویزیون های هوشمند سامسونگ ، ال جی و ویزیو می شود. پلت فرم Roku ، Amazon Fire TV ، Apple TV ، Xfinity X1 و Xfinity Flex ، PlayStation ، Xbox ، Tivo و دیگران.

پس از ادغام و تغییر نام تجاری ، سرویس جدید Vudu همچنین جای FandangoNOW را به عنوان فروشگاه رسمی فیلم در پلت فرم Roku می گیرد ، جایی که مصرف کنندگان می توانند با استفاده از Roku Pay اجاره یا خرید کنند.

Vudu به شبکه دیجیتالی موجود Fandango می پیوندد ، که همچنان شامل بلیط فروشی فیلم Fandango ، MovieTickets.com ، Flixster ، Movieclips و Rotten Tomatoes خواهد بود. در حالی که ادغام این دو سرویس حداقل بخشی از همپوشانی را در بخش Fandango برطرف می کند ، شرکت مادر NBCU Comcast همچنان در جریان پخش مشکلات همپوشانی خود را دارد. Comcast سرویس پخش تبلیغاتی Xumo را در فوریه 2020 خریداری کرد و از طریق NBCU سرویس پخش قدیمی Peacock را اجرا می کند. تا کنون ، هیچ اقدامی برای متمرکز کردن این تلاش ها انجام نداده است.

سرویس های استریم در سال 2021 با آزمایش واقعی خود روبرو می شوند


منبع Tech Crunch