آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده (EPA) روز پنجشنبه اعلام کرد که در حین شیوع COVID-19 اجرای مقررات و جریمه های زیست محیطی را به طور موقت آرام می کند. “خط مشی اجرای قانون” به طور واپسگرا در تاریخ 13 مارس اعمال می شود ، اما هنوز تاریخ نهایی مشخص نشده است.

اندرو ویلر گفت: “سازمان حفاظت محیط زیست متعهد است كه از سلامت انسان و محیط زیست محافظت كند ، اما چالش های ناشی از تلاش برای محافظت از كارگران و عموم از COVID-19 را ممكن است به طور مستقیم بر توانایی تأسیسات تنظیم شده برای تأمین همه الزامات نظارتی فدرال تأثیر بگذارد.” در اطلاعیه آژانس

در عین حال بسیار گسترده ، سازمان حفاظت محیط زیست گفت که این سیاست “به گروههای مختلف عدم سازش متفاوت می پردازد.” به عنوان مثال ، سازمان حفاظت محیط زیست به دنبال جریمه هایی برای عدم مطابقت با نظارت و گزارش “که نتیجه بیماری همه گیر COVID-19 است” نیست ، اما هنوز هم انتظار دارد سیستم های آب عمومی برای تأمین آب آشامیدنی بی خطر باشند.

سیاست جدید بدنبال لابی از صنایعی از جمله نفت و گاز است ، که به دولت ترامپ گفته است كه مقررات آرام ، به آنها اجازه می دهد تا در هنگام شیوع ، توزیع سوخت مؤثرتر داشته باشند.

اما منتقدان می گویند که این سیاست نه تنها منجر به آلودگی بیشتر خواهد شد بلکه ارزیابی کامل آسیب های زیست محیطی را غیرممکن می کند.

سینتیا گیلز ، در بیانیه ای به هیل ، رئیس دفتر اجرای قانون EPA در دوران دولت اوباما ، گفت كه این سیاست جدید “به شركتها در سراسر كشور می گوید كه حتی اگر آلودگی هوا و آب غیرقانونی را نقض كنند ، با اجرای قانون روبرو نخواهند شد. قوانین زیست محیطی ، تا زمانی که آنها ادعا می کنند که این شکستها به نوعی “ناشی از همه گیر ویروس” هستند. و به آنها امکان نظارت را نیز می دهد ، بنابراین ممکن است ما هیچ وقت نفهمیم که آلودگی نقض چقدر بد بوده است. “


منبع Tech Crunch