الون ماسک روز سه شنبه در توئیتی نوشت ، تسلا به سایر وسایل نقلیه الکتریکی اجازه می دهد تا در اواخر امسال به شبکه جهانی شارژرهای خود دسترسی پیدا کنند. این نظر پس از سالها صحبت توسط ماسک که نشان می داد این شرکت مطابق با این ایده است ، دنبال می شود.

تاکنون هیچگاه جزئیاتی درباره نحوه یا افتتاح این شرکت در شبکه 25000 شارژر Supercharger خود ارائه نشده است. جزئیات هنوز کم است. به عنوان مثال ، مشخص نیست که در ابتدا در کجا باز می شود ، کدام خودروسازان با تسلا به توافق رسیده اند و آیا مالکان تسلا از اولویت برخوردار هستند. با این حال ، ماسک سرانجام با توجه به آغاز پیش از پایان سال 2021 ، جدول زمانی را پیوست.

وی بعداً در توییت دیگری اضافه کرد که شبکه آن در نهایت برای سایر دستگاههای الکترونیکی در هر کشوری که شارژر دارد باز خواهد شد. سوپرشارژرهای تسلا در آمریکای شمالی ، آسیا و اروپا و همچنین کشورهای خاورمیانه امارات و اسرائیل واقع شده اند.

ماسک در مورد یا به اشتراک گذاشتن فناوری پشت سرشار شارژرهای تسلا یا باز کردن آنها برای استفاده در سایر خودروهای برقی سالها صحبت کرده است. در بازگشت به سال 2014 ، ماسک گفت که مایل است طرح ها را باز کند تا استانداردی ایجاد کند که بتواند به جای یکدیگر در صنعت استفاده شود. این اجازه می دهد تا مدل های اتومبیل برقی رقیب در شبکه Supercharger شارژ شوند.

وی از آن زمان تاکنون نسخه ای از این مورد را در رویدادهای مختلف و در هنگام تماس با درآمد ذکر کرده است. در سال 2018 ، ماسک در پاسخ به سوالی در هنگام تماس با درآمد گفت که شبکه Supercharger یک باغ دیواری نیست ، مرجعی است که بیان می کند این شبکه برای جلوگیری از استفاده دیگر EV ها از آن طراحی نشده است. با این حال ، لازم به ذکر است که سوپرشارژرها با سایر خودروهای برقی سازگار نیستند.

ماسک در سال 2018 گفت: “ما همیشه گفته ایم که هستیم – این باغ باغی نیست ، و ما خوشحالیم که از سایر خودروسازان پشتیبانی می کنیم و به آنها اجازه می دهیم از ایستگاه های Supercharger ما استفاده کنند.” سهم هزینه را متناسب با استفاده از وسیله نقلیه آنها پرداخت کنید. و آنها باید قادر باشند نرخ شارژ ما را قبول کنند یا حداقل – و اتصال دهنده ما حداقل یک آداپتور برای اتصال ما داشته باشد. بنابراین این چیزی است که ما نسبت به آن بسیار گشوده ایم ، اما تاکنون هیچ یک از سازندگان خودرو دیگر مایل به انجام این کار نبوده اند. اما مثل اینکه به دلیل مخالفت ما نیست. این یک باغ دیواری نیست. “

دو رابط مشترک مورد استفاده برای شارژ سریع سیستم شارژ ترکیبی (CCS) یا CHAdeMO است. CCS ، یک اتصال دهنده جریان مستقیم که یک استاندارد بین المللی باز است که در سال های اخیر در اروپا و آمریکای شمالی محبوبیت پیدا کرده است.

تسلا کانکتور مخصوص به خود را دارد و این بدان معناست که خودروسازان برای دسترسی به شبکه Supercharger مجبورند آداپتور را به دارندگان خودروهای برقی خود تهیه یا بفروشند. این یک داستان متفاوت در اروپا است. تسلا از اتصال دهنده جریان مستقیم CCS در اروپا استفاده می کند و این منطقه را به احتمال زیاد منطقه ای برای باز شدن ابتدا تسلا تبدیل می کند.

بنیانگذاران بن شیپرز و اوت الیس در حال موج فروش EV هستند
منبع Tech Crunch