Deliveroo امروز اعلام کرد که در حال بررسی خروج از بازار اسپانیا است و دلیل آن را محدود کردن سهم بازار و راه طولانی سرمایه گذاری با “بازده بالقوه بلندمدت بسیار نامعلوم” در افق عنوان کرد.

این شرکت ، لباس درخواستی مستقر در انگلستان ، در اوایل سال 2021 به بازار عمومی رفت. سهام آن در ابتدا کاهش یافت و نگرانی در مورد ارزش شرکت های درخواستی و نگرانی های فنی در لندن را به طور گسترده تر به دنبال داشت. با این حال ، سهام Deliveroo از آن زمان بهبود یافته است و گزارش درآمد سه ماهه دوم این شرکت نشان می دهد که انتظار می رود انتظار می رود حجم سفارش ناخالص خود را از 30 تا 40 درصد به 50 تا 60 درصد برساند.

با توجه به افزایش رشد اقتصادی و بهبود ارزش بازار عمومی ، ممکن است شگفت زده شوید که Deliveroo مایل است هر 12 بازار را که در آن فعالیت می کند ترک کند. در مورد اسپانیا ، به نظر می رسد Deliveroo نگران است که تغییرات در قوانین کار محلی باعث گران شدن عملیات آن در این کشور می شود ، که با توجه به سهم کم بازار آن ، خوشایند نیست.

به یاد بیاورید که اسپانیا در ماه مه قانونی را تصویب کرد-قانونی که در ماه مارس به طور کلی با آن موافقت شد-شرکت های درخواستی را ملزم می کرد که پیک های خود را استخدام کنند. این نوع ترتیبی است که شرکت های درخواستی در زمینه تحویل غذا و حمل و نقل طولانی مدت با آن مبارزه کرده اند. بسیاری از شرکت های درخواستی سوددهی ندارند بدون استخدام پیک ، و انجام این کار می تواند هزینه های آنها را افزایش دهد. احتمال بدتر شدن وضعیت اقتصادی باعث می شود چنین تغییراتی در قوانین کار در هر بازاری برای شرکت های نوپا و شرکت های دولتی که به کارگران تحویل آزاد تکیه می کنند ، نگران کننده باشد.

بیایید بیانیه Deliveroo را تجزیه کنیم تا دیدگاه شرکت را بهتر درک کنیم. در اینجا پاراگراف مقدماتی آمده است:

Deliveroo امروز اعلام می کند که پیشنهاد مشورت برای پایان عملیات خود در اسپانیا را ارائه می دهد. Deliveroo در حال حاضر در 12 بازار در سراسر جهان فعالیت می کند ، و اکثریت قریب به اتفاق ارزش معاملات ناخالص شرکت (GTV) از بازارهایی تهیه می شود که Deliveroo دارای موقعیت بازار 1 یا 2 است.

ترجمه: ما احتمالاً اسپانیا را ترک می کنیم. بیشتر حجم سفارشات ما از بازارهایی تأمین می شود که در آنها موقعیت پیشرو داریم (این شرکت با Uber Eats ، Glovo و Just Eat در بازارهای مختلف رقابت می کند). ما در اسپانیا در موقعیت پیشرو نیستیم.

اسپانیا کمتر از 2 of از GTV Deliveroo را در H1 2021 نشان می دهد. این شرکت تعیین کرده است که دستیابی و حفظ موقعیت بازار در سطح بالای اسپانیا مستلزم یک سطح نامتناسب سرمایه گذاری با بازده بالقوه بلندمدت بسیار نامعلوم است که می تواند بر دوام اقتصادی تأثیر بگذارد. بازار برای شرکت

ترجمه: اسپانیا بازار بسیار کوچکی برای Deliveroo است. به دست آوردن سهم زیادی از بازار در اسپانیا بسیار پرهزینه است و این شرکت از سودآوری بلند مدت تجارت این کشور مطمئن نیست. اینجاست که مسائل مربوط به نیروی کار مطرح می شود – سرمایه گذاری برای به دست آوردن سهم بازار در کشوری که کسب و کار شما از سود کمتری برخوردار است ، به سختی قابل طرح است.

و به گفته El Pais ، تصمیم Deliveroo در حالی است که در برابر مهلت مربوط به طبقه بندی مجدد کارگران بود. این امر ممکن است به زمان اعلامیه کمک کرده باشد.

از این به بعد ، Deliveroo سه پاراگراف را صرف بحث در مورد نحوه حمایت از کارگران در صورت خروج از بازار اسپانیا می کند. با موارد زیر بسته می شود:

این پیشنهاد بر راهنمایی سالانه قبلی که بر رشد سالانه GTV گروه و حاشیه سود ناخالص ابلاغ شده تأثیر نمی گذارد.

به اندازه کافی منصفانه

شرکت های درخواستی در طول این سال ها استدلال هایی را مطرح کرده اند که تغییر در قوانین کار که هزینه های بیشتری را در قالب استخدام پیک به دوش آنها وارد می کند-یا به سادگی آنها را بیشتر پرداخت می کند-برخی از بازارها را غیر اقتصادی می کند و آنها را دور می کند. در اینجا ، Deliveroo می تواند خروجی را بدون هیچ هزینه ای ادامه دهد ، زیرا حجم سفارش آن در مقایسه با 11 بازار دیگر کم است.


منبع Tech Crunch