COVID-19 تجارت الکترونیکی را تقویت کرد به عادتهای روزمره همه در سال 2020 می پردازد و همانطور که به جلو نگاه می کنیم ، تجارت الکترونیکی B2B به سرعت در حال تبدیل شدن به مرز بعدی بنیان گذاران و سرمایه گذاران است. این همه گیر باعث ایجاد مشاغل آنلاین شده و ظهور بازارهای B2B و زیرساخت های تجارت الکترونیکی به موج جدیدی از رشد دامن زده است که تخمین زده می شود تا سال 2024 به 3.6 تریلیون دلار GMV سالانه برسد.

اما یک جز component اصلی در پشته گم شده است: وارسی، که این فرصت را دارد که به عنوان گسترده ترین فعال کننده تجارت الکترونیکی B2B باشد.

از نظر تاریخی ، تجارت الکترونیکی B2B با رفتارهای عمیق ریشه دار و کمبود زیرساخت های مبتنی بر ابر مانع شده است.

چالش تجارت الکترونیکی B2B

از نظر تاریخی ، تجارت الکترونیکی B2B با رفتارهای عمیق ریشه دار و کمبود زیرساخت های مبتنی بر ابر مانع شده است. در حالی که بازار به سرعت در حال پیشرفت است ، خریدهای B2B تفاوت های ظریفی دارد که مسیر خرید را پیچیده تر از تجارت الکترونیکی مصرف کننده می کند. به طور کلی ، این محدودیت ها در سه سطل قرار می گیرند:

مبلغ پرداختی: PayPal قفل روزهای ابتدایی تجارت الکترونیکی مصرفی را باز کرد و سهولت Stripe در ادغام پرداخت های کارت ، دهه گذشته را تأمین کرده است. اما در B2B ، این چالش همیشه وجود داشته است که فروشندگان نمی خواهند 3٪ هزینه اضافی بپردازند – تا حدی که ترجیح می دهند از درد چک های فیزیکی و حساب های قابل پرداخت رنج ببرند. در سال 2018 ، 60٪ از جریان های پرداخت B2B از طریق چک انجام شده است و تداوم پرداخت های غیر اصلی ، گلوگاه اصلی تجارت الکترونیکی بوده است.

مجوزها: بیشتر معاملات B2B از طریق قرارداد و خرید انجام می شود که برای انجام هر معامله به چندین طرف احتیاج دارد. این باعث ایجاد اصطکاک در مسیر خرید می شود ، زیرا فروشنده نمی تواند تشخیص دهد که خریدار مجاز است. خریداران به جای اینکه بتوانند خرید کنند ، اغلب باید فرم را پر کنند تا یک فروشنده بتواند با شما تماس بگیرد. این می تواند از ثانیه به هفته معامله را کند کند.

اعتبار: اکثر معاملات B2B با نوعی اعتبار انجام می شود ، اعم از وام های سرمایه در گردش ، فاکتورینگ یا به صورت روزهای قابل پرداخت. برنامه های اعتباری معمولاً در فرم های کاغذی (یا در بهترین حالت PDF میزبان) که ارتش های افراد در بخش های اعتبار داخلی بررسی می کنند ، تکمیل می شوند. به عنوان مثال ، بیش از 1000 کارمند در John Deere با شرح “اعتبار” در شرح وظایف خود وجود دارد. این هزینه زیادی دارد و منجر به اشتراک اطلاعات حساس در اسناد کاغذی می شود که این امر باعث کندی بیشتر معامله می شود.

نتیجه خالص این محدودیت ها عدم توانایی در خریدهای فوری آنلاین است ، مانند آنچه که ما به عنوان مصرف کننده عادت کرده ایم. این ترکیبی از مشکلات fintech است که به جای یک سری راه حل های نقطه ای ، به یک سیستم عامل نیاز دارد.

چرا صندوق پاسخ است؟

اگرچه ممکن است اصطلاح “پرداخت” به ویژه جدید نباشد ، صندوق مدرن کاملاً دسته ای جدید در fintech است که ترکیبی از پرداخت دیجیتال ، هویت ، کلاهبرداری ، اعتبار و موارد دیگر است. این یک شبکه قدرتمند ایجاد می کند ، نوعی که نه تنها می تواند اعتماد ایجاد کند بلکه معاملات با یک کلیک را در مقیاس امکان پذیر می کند.
منبع Tech Crunch