هنگامی که Anada Lakra و Ilya Usorov برای اولین بار به ایالات متحده نقل مکان کردند ، برای یافتن صدای خود تلاش کردند. آنها هر دو زبان انگلیسی را می دانستند و می فهمیدند ، اما وقتی زمان صحبت کردن فرا رسید ، لهجه آنها به یک مانع تبدیل شد. به عنوان مثال Usorov ، پدر و مادر روسی متولد شده خود را تماشا می کرد که برای دفاع از خود تلاش می کنند ، که فرصت های کاری را محدود می کند. در حالی که از لاکرا ، که تازه دانشگاه خود را در دانشگاه ییل شروع کرده ، دائماً خواسته می شد که خودش را تکرار کند.

“آیا من می توانم خودم را به اندازه کافی واضح بیان کنم؟ آیا من درک خواهم شد؟ آیا من به همان اندازه تأثیرگذار خواهم بود؟ ” لاكرا به خاطر مي آورد كه از خودش سingال كرده است. “تلفظ لهجه ای ام باعث شد احساس کنم که واقعاً خودم کامل نیستم – و کمی از شخصیت خود را از دست دادم.”

این مسئله ، به درجات مختلف ، توسط بسیاری از تقریبا 65 میلیون انگلیسی زبان غیر بومی انگلیسی در ایالات متحده تجربه شده است. این دو نفر با مشاهده لهجه به عنوان مانعی در مشاغل ، اعتماد به نفس و ایجاد روابط ، به عنوان یکی از بنیانگذاران همکاری کردند تا راه حلی ایجاد کنند.

اکنون ، Lakra و Usorov در حال راه اندازی BoldVoice هستند ، یک برنامه مربیگری لهجه که به کاربران کمک می کند تلفظ زبان انگلیسی خود را اصلاح کنند. این استارتاپ مستقر در نیویورک ، که در حال گذراندن دسته تابستانی Y Combinator در تابستان 2021 است ، یک دور پیش فروش حدود 605،000 دلار از شتاب دهنده و XFund جمع آوری کرد.

هالیوود ، با edtech دیدار کنید

BoldVoice یک کاربر بسیار خاص در ذهن دارد: انگلیسی زبانان غیر بومی که زبان را روی کاغذ آموخته اند اما اکنون به صحبت و تعامل با مردم نیاز به کمک دارند.

این شرکت تازه وارد از ویدئوهای کوتاه استفاده می کند که توسط مربیان لهجه هالیوود که به طور سنتی به بازیگران کمک می کنند ، برای ارائه محتوا آموزش داده می شود. برنامه درسی حدود سه PS ساخته شده است: وضعیت ، برای کمک به احساس فیزیکی استفاده از R انگلیسی در مقابل R اسپانیایی. واج شناسی ، مصوت ها و صامت ها ؛ و تخلخل ، که موسیقیایی یک لهجه است. تاکنون ، دو مربی لهجه و لهجه هالیوودی در این سیستم عامل وجود دارد: رون کارلوس و الیزا سیمپسون.

لاكرا گفت: “ما واقعاً به همان روش در حال فكر كردن هستیم كه بازیگر لهجه ای برای نقش جدید را یاد می گیرد” ، جایی كه آنها باید خیلی سریع آن را انتخاب كنند. “ما می خواهیم نظم و روند یکسانی را برای همه در خانه به ارمغان بیاوریم ، بنابراین مربیان لهجه هالیوودی داریم که مربیان گفتار صدا و گویش آموزش دیده اند” و همچنین مشاورانی که دارای مدرک زبانشناسی هستند.

فراتر از فیلم های کوتاه فرم ، این شرکت قصد دارد هوش مصنوعی را در محصول خود ادغام کند. هنگامی که یک کاربر یک گفتار را تمرین می کند ، BoldVoice نمونه گفتار را ضبط می کند ، آن را در الگوریتمی تغذیه می کند و با گذشت زمان ، می تواند تمرینات متناسب تری را به مناطق ضعیف خود توصیه کند. در حال حاضر از نرم افزار منبع باز استفاده می کند اما در حال توسعه الگوریتم هوش مصنوعی خود برای آینده است. بازخورد در زمان واقعی یک شاهکار است.

BoldVoice

اعتبار تصویر: صفحه محصول BoldVoice

روند ورود به سیستم بسیار ساده است. از کاربران خواسته می شود برای اطمینان از لهجه ، تعیین مهارت انگلیسی و شناسایی زبان مادری ، و همچنین وضعیتی که می خواهند در آن بهبود یابند ، از محیط کار تا محیط های اجتماعی متفاوت باشد. همچنین از کاربران خواسته می شود تا 10 دقیقه در روز تمرین تلفظ داشته باشند ، با این گزینه که نه می گویند.

اعتبار تصویر: عکس صفحه BoldVoice / TechCrunch

سپس به آنها طرح درس داده می شود ، که فقط از طریق اشتراک قابل دسترسی است. این شرکت 10 دلار در ماه یا 70 دلار در سال هزینه می کند ، که مقرون به صرفه تر از آموزش خصوصی مربیان لهجه است ، که می تواند به 200 دلار در ساعت برسد. در حال حاضر هیچ تجربه رایگان دیگری برای BoldVoice به جز یک هفته استفاده آزمایشی رایگان وجود ندارد.

پس از راه اندازی کمی بیشتر از یک ماه پیش ، BoldVoice 1000 کاربر را جذب کرده است که بیشتر آنها از هند ، چین یا اسپانیایی زبان هستند. این شرکت در ایجاد محتوای “بیش از حد شخصی” در اطراف این کاربران اصلی متمرکز شده است ، و کار خود را برای آن قطع خواهد کرد: در هند 121 زبان وجود دارد که توسط بیش از 10 هزار نفر صحبت می شود ، قانون اساسی هند رسما 22 زبان را به رسمیت می شناسد.

جغد در حال تماشاست

BoldVoice در یک زمان کلیدی برای زیرشاخه edtech به دنبال کشف بازار شلوغ استارت آپ های یادگیری زبان است. Unolorn Duolingo برای یادگیری زبان قرار است این هفته عمومی شود ، که می تواند هاله طلایی برای دیگر مشاغل edtech مصرف کننده ایجاد کند. این شرکت پیش از عرضه عمومی خود ، اقدامی مطمئن ، دامنه قیمت مورد انتظار خود را افزایش داده است. شرکتهای دیگری مانند Busuu و Babbel نیز در زمینه های یادگیری زبان پیشرفت کرده اند.

اما لاکرا فکر نمی کند هنوز هیچ برنامه موجود برای یادگیری زبان بازار لهجه را از آن خود کرده است. او توضیح داد که چگونه یادگیری زبان به خاطر سپردن واژگان و دستور زبان است ، در حالی که یادگیری لهجه مربوط به تمرین دهان از طریق تمرینات زبان است. مورد دوم ، که BoldVoice روی آن تمرکز دارد ، به نظر نمی رسد هنوز در اولویت سایر مشاغل باشد.

او اشتباه نمی کند. Duolingo در خواندن و نوشتن سواد بسیار عالی است ، اما هنوز هیچ مطالعه شناخته شده ای درباره اثربخشی را به اشتراک نگذاشته است. این شرکت برای کمک به کاربران در تمرین مکالمه در روزهای ابتدایی خود سعی در راه اندازی یک چت بات داشت. هرچند ، به دلیل اینکه 80٪ کاربران از آن استفاده نکردند ، ویژگی بسیار درخواستی مشاهده شد. واکنشی که مدیر عامل شرکت لوئیس فون آن فکر می کند ، تأکید بر اینکه سخت است که مصرف کننده ها تمرین صحبت کنند ، تأکید می کند.

Duolingo نمی تواند به شما یاد دهد که چگونه به یک زبان صحبت کنید ، اما اکنون می خواهد این کار را امتحان کند

Duolingo اکنون در حال ساخت سرمایه گذاری در تیمی پیرامون فناوری تشخیص گفتار و همچنین چشم دوختن به فرصت های M&A است. BoldVoice ، که به طور مشابه از محتواها و خطوط اندازه استفاده می کند ، می تواند محصول اعتماد خود را به ماموریت انگیزه Duolingo برساند.

فراتر از فضای مکمل و در عین حال رقابتی ، چالش پیش رو BoldVoice ممکن است فقط بازی در یک منطقه حساس باشد. صدای شخصی بخشی جدایی ناپذیر از هویت اوست. BoldVoice باید به کمک مردم تعادل داشته باشد ، در عین حال آنچه را که باعث ایجاد آنها می شود را پاک نکند آنها.

لاكرا تصور می كند كه آنها می توانند تعادل را برقرار كنند. برداشت او از کاربر دائماً در حال پیشرفت است.

وی گفت: “کاربران در حال حاضر به ما می گویند که گرفتن نکته های بیشتر در مورد سخنرانی عمومی یا نحوه مداخله در جلسه یا نحوه بازخورد مودبانه بسیار جالب است.” این درخواست ها در مورد چگونگی استفاده فرهنگی و زبانی از زبان انگلیسی در یک فضای حرفه ای انگلیسی زبان است و BoldVoice با مربیان در حال کار است تا محتوایی فراتر از تلفظ و در حد آهنگ ، طرح و لحن ایجاد کند.

“ما قطعاً می خواهیم حرکت کنیم و این را ابزاری کنیم که به مردم کمک کند نه تنها کلمه را به روش صحیح بگویند ، بلکه فقط در هر چیزی که می گویند اطمینان داشته باشند.”

بنیانگذار boldvoice

اعتبار تصویر: BoldVoice بنیانگذاران ایلیا اوسوروف و آنادا لاکرا.
منبع Tech Crunch