سیستم حمل و نقل هند مشکل ناکارآمدی بزرگی دارد که همچنان اقتصاد را به زحمت می کشاند. BlackBuck ، یکی از تعداد انگشت شماری استارت آپ های تدارکاتی است که تلاش می کند این سیستم را تعمیرات اساسی انجام دهد ، پس از تأمین اعتبارات جدید ، به تازگی به جایگاه تک شاخ رسیده است.

راجش یاباجی ، مدیر اجرایی BlackBuck به Tribe Capital ، صندوق نوظهور آسیای IFC و VEF در مرحله راه اندازی 67 میلیون دلاری سری E در راه اندازی شش ساله اشاره کرد و ارزش آن را 1.02 میلیارد دلار ارزیابی کرد (از حدود 850 میلیون دلار در دور 2019 سری D). TechCrunch در اوایل این هفته در مصاحبه ای. BlackBuck شانزدهمین استارت آپ هند است که به یک شاخ تبدیل می شود.

BlackBuck مشاغل را با صاحبان کامیون و متصدیان حمل بار ارتباط برقرار می کند. این یک برنامه ساده برای رانندگان کامیون در هند ، که به طور معمول سواد چندانی ندارند ، ایجاد کرده است تا به آنها کمک کند کار را قبول کنند و با استفاده از Google Maps به راحتی به مقصد بروند. از طرف مشتری ، مشاغل می توانند برنامه مشابهی را برای ثبت سفارش خاموش کنند.

امروز حدود 700000 کامیون دار و 1.2 میلیون کامیون در هند به سیستم عامل متصل هستند که هر ماه بیش از 15 میلیون معامله را مشاهده می کند. یاباجی گفت: “كامیون داران هند تا سال 2019 واقعاً دیجیتالی نبودند. از آن زمان ، فعالیت تأمین 20 برابر شده است.”

در طول این دوره ، BlackBuck نیز به طور قابل توجهی تغییر شکل داده است. این پلتفرم از اعتماد به مراکز تماس برای رزرو سفارشات به یک سیستم مبتنی بر برنامه دور شده است. امروز ، یاباجی گفت که استارت آپ اعتماد کمی به دلالان دارد ، که به اتصال آنها به کامیون داران در مناطق کوچکتر کمک می کند.

“صنعت تأمین و زنجیره تامین هند از کاغذ و مداد به سمت دیجیتال در حال حرکت است. توانایی BlackBuck در اندازه گیری میزان تولید و رشد بهره وری چالشهای لجستیکی صنعت را در یک بازه زمانی کوتاه ساده کرده است. رشد مداوم آن با سرعت بالا نویدبخش تحولات بیشتر در اکوسیستم حمل و نقل هند است. “در یک بیانیه آرجون ستی ، بنیانگذار و شریک شرکت Tribe Capital ، گفت. (با توجه به نکته ، Tribe Capital در حال مذاکره برای حمایت از حداقل دو استارت آپ هند دیگر است ، به گفته افراد با اطلاع از این موضوع.)

این یک داستان در حال توسعه است. موارد بیشتر برای دنبال کردن


منبع Tech Crunch