طبق گفته ها ، پردازنده های رومیزی Ryzen 3000 در AMD دارای “Matisse Refresh” است که قریب الوقوع است ، اگرچه این شرکت برای رونمایی از پردازنده های جدید – احتمالاً برای مقابله با تراشه های جدید دنباله دار اینتل – از آنچه در شایعات دیروز مشخص شد ، رویکرد متفاوتی خواهد گرفت.
باید تأکید کنیم که این موضوع هنوز در قلمرو شایعات باقی مانده است ، اما نظریه این است که طبق گفته منابعی که با Wccftech صحبت کرده اند ، AMD آماده است تا سه پردازنده جدید Ryzen 3000 را که در یک فرآیند بهینه سازی 7 نانومتری ساخته شده اند ، رونمایی کند.

دنیای کاملی از قطعات کامپیوتر در آنجا وجود دارد
اینها بهترین لپ تاپ های بازی 2020 هستند
و بهترین پردازنده های اینتل را بررسی کنید

اینها می توانند Ryzen 9 3900XT ، Ryzen 7 3800XT و Ryzen 5 3600XT باشند که ظاهراً به ترتیب 3900X ، 3800X و 3600X را جایگزین می کنند.
پردازنده های تازه شده ظاهراً همان تعداد هسته اصلی را با انواع existing X موجود حفظ می کنند ، اما از لحاظ سرعت ساعت بالاتر – شاید با افزایش 200 مگاهرتز یا 300 مگاهرتز – با پشتیبانی از تقویت بیش از حد اورکلاک تقویت شوند.
پردازنده های جدید XT از نظر الگوریتم های تقویتی خود تنظیم بهتری دارند و همچنین از 5٪ تا 10٪ بهبود عملکرد وعده داده شده نسبت به مدلهای X فعلی برخوردار هستند. بنابراین به نظر می رسد که این ایده می تواند یک تقویت عملکرد خوب و همچنین بهتر بودن اورکلاک ها را به ما ارائه دهد تا این پردازنده ها را به عنوان یک پیشنهاد حتی وسوس انگیزتر در مقایسه با پردازنده های تازه کامت دریاچه اینتل قرار دهید.
این منابع ادعا می كنند كه این نسخه های 3900XT ، 3800XT و 3600XT به زودی عرضه می شوند و در 16 ژوئن – با گذشت زمان خیلی دور – فاش می شوند و تراشه هایی که انتظار می رود در تاریخ 7 ژوئیه به بازار عرضه شوند.
این همه ، به طور طبیعی ، فرض می کنیم که منابع ذکر شده صحیح هستند و در این مرحله می توانید شروع به چیدن نمک در اطراف کنید.
گوشه چاشنی
Wccftech تصویری كوچك از آرمهای گفته شده برای این پردازنده ها را در مقاله ارائه داده است ، كه احتمالاً توسط منبع (ها) آنها برای آنها تهیه شده است ، اما این دقیقاً قانع كننده نیست و به راحتی می توان جعلی ساخت (این سخت نیست كه در ابتدای صفحه كاملاً ارائه شود). ، همانطور که در گذشته با نشت بتن بیشتری دیده ایم).
بنابراین به نظر می رسد لرزان است ، و ما کاملاً در مورد برچسب زدن محصول XT قانع نیستیم – این در نام های مدل های کارتهای گرافیکی AMD استفاده می شود ، بنابراین چرا شرکت می تواند CPU را به این طرح نامگذاری تغییر دهد؟ مطمئناً این ممکن است برای مصرف کنندگان گیج کننده باشد؟
از طرف دیگر ، ما نمی توانیم این شایعه را در مورد این موارد رد کنیم و با توجه به اینکه دیروز حدس و گمان هایی درباره این موضوع شنیده ایم ، وزن بیشتری دارد. همانطور که در ابتدا ذکر کردیم ، شایعه دیگری به AMD اشاره دارد که تراشه های Ryzen 7 3750X و Ryzen 7 3850X در انتظار بال هستند و تاریخ های رونمایی و رونمایی مطابق با مواردی است که ما فقط در مورد آنها صحبت کردیم.
شاید با اضافه کردن وزن کمی بیشتر به همه اینها ، همچنین به نظر برسد که خرده فروشان AMD به نظر می رسد قیمت Ryzen 9 3900X را پایین بیاورند ، شاید به عنوان یک حرکت دیگر علیه دریاچه دنباله دار – یا شاید با توجه به این شایعه جدید ، شروع به پاکسازی سهام از قبل کند. از راه اندازی 3900XT؟
مثل همیشه ، نتیجه گیری های خود را نتیجه بگیرید ، اما اگر این پردازنده های XT واقعاً در حال ورود باشند ، ممکن است در آینده نزدیک شاهد حتی معاملات قاتل بیشتری در 3900X – و سایر تراشه های خروجی Ryzen – نیز باشیم.
در آخر ، توجه داشته باشید که احتمال دیگر این است که راه اندازی APU های رومیزی Ryzen 4000 ‘Renoir’ ممکن است با آشکار شدن این پردازنده های جدید XT جدید در ماه ژوئن مرتبط شود. از این گذشته ، کارخانه شایعات نشان داده است که این APU ها به زودی باید به قفسه ها ضربه بزنند.
اینها بهترین کارتهای گرافیکی سال 2020 هستند


منبع Tech Radar